Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy élitek túl a menstruációs...

Hogy élitek túl a menstruációs görcsöket?

Figyelt kérdés

Alig bírok mozdulni, sehogy sem jobb, a görcsoldó csak eltompít, semmit sem használ, hányingerem van, és nagyon fáj. Valami bevált házi módszer rá?

Megvan már egy ideje, de csak az utóbbi időben kezdett ennyire fájni...

L/19


2011. jún. 12. 17:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
kis mennyiségű tömény pia (2 korty max) + sportolás
2011. jún. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én mindig így élem meg az első 1-2 napot. Szörnyű. Én forró vizet szoktam palackba tenni és a hasamhoz tenni. Az első két percben jobban fáj, mint előtte de utána elmúlik. :) Meg persze fájdalom csillapítót is veszek be, ami sose használ amúgy...

16/L

2011. jún. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én hasra fekszem, és alszom egy órát.
2011. jún. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én olyan "mázlista" vagyok, hogy többnyire nem itthon jön meg, vagy pont indulás előtt. Idén pl. mindig hétköznap reggel jött meg, mielőtt suliba indultam. Mire beértem már nagyon görcsöltem. Szóval suliba nospa+algopyryn. Ha 3-3,5 óra múlva is nagyon görcsölök, akkor még egy nospa.


Ha itthon vagyok, akkor pedig törölközőt teszek jó forrú vízbe, kicsavarom és ráteszem a hasamra. Szoktam még kamilla teát is inni, mindig melegen, mert így belülről is oldom a görcsöket. A meleg jó ilyenkor. Utána pedig előveszem jól megszokott plédemet, a gyerekkori kis vékony párnácskámat a hasamra teszem és alszok 1-2 órát.

Ez a gyógyszer, melegvizes törölköző, kamilla tea, alvás együtt tuti siker:)

16/L

2011. jún. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
Hagyd ki a finomított cukrot az étrendedből és többé nem fogsz görcsölni!!!
2011. jún. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A meleg vízzel/palackkal vigyázzatok, mert vérbőséget okozhat.
2011. jún. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én 33éves vagyok és egyre rosszabb.Mentő visz el minden hónapban,és emiatt 3havonta új munkahelyet kell keressek,mert sehol sem nézik jó szemmel,hogy két napig meg sem tudok mozdulni.
2011. jún. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Talán valakinek hasznára lesz, hogy leírom, amit a mai nappal a magam részéről beváltnak nyilvánítok: kristálygombás lötty.
2011. jún. 12. 20:57
 9/13 A kérdező kommentje:
18:28 de jó, hogy nem eszek finomított cukrot :D ha teába, kávéba teszek, akkor az nádcukor, vagy édesítőszer
2011. jún. 12. 20:58
 10/13 anonim ***** válasza:

ma 18:15-ös vagyok!

Én is szoktam kristálygombát inni, bár én az ekcémám miatt, arra nagyon jó! Kb. 1 éve iszom rendszeresen, azóta van, hogy hónapokig teljes mértékben tünetmentes vagyok úgy, hogy bármit eszek, amit megkívánok. Ugyanis az orvosok ételallergiára vezették vissza az ekcémát. Időnként elő-előjön, de akkor is 1000x tűrhetőbb, mint régen volt. Régebben az egész karom és nyakam véresre volt vakarva, száraz és vörhenyes volt. Most 1-2 kisebb folt van és picit szárazabb a bőröm.

Menstruációs görcsökre még nem próbáltam, de legközelebb ki fogom próbálni:) Köszönöm a tanácsot!

16/L

2011. jún. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!