Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Én aggódom túl, vagy ezzel...

Én aggódom túl, vagy ezzel már orvoshoz kell menni?

Figyelt kérdés
Húgom nemrég múlt 15 éves és még nem menstruál. Úgy gondolom, ez már nem normális, el kéne menni nőgyógyászhoz, de ő nem akar, anyám pedig nem erőlteti nála a témát. Féltem, hogy valami gond lehet, de úgy látszik, csak én veszem komolyan a dolgot.
2011. júl. 10. 13:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell félni, van olyan ismerősöm, aki csak 16, de olyan ismerőst is tudok, akinek csak 18 éves korában menstruált először.
2011. júl. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
*aki (bocsi elírtam)
2011. júl. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
nincs még lekésve semmiről. később érik mint az átlag. 17 éves koráig nyugodtan várhattok, utána elég elcipelni orvoshoz
2011. júl. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Aranyos tőled hogy figyelsz a testvéredre.

Szerintem ez normális dolog nála, hiszen vannak lányok, akiknél 18 évesen jelentkezik.

2011. júl. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
15 éves és még nem menstruál... tényleg furcsa... Szerintem megfog jönni nemsokára mert nemrég tölötte be a 15-t szerintem nincs elkésve...bár attól is függ hugod mennyire érett már vagy nem...
2011. júl. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Ez még normális elvileg ha 18 éves korig nem menstruál egy lány azzal már orvoshoz kell menni
2011. júl. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az átlag nő 13 év körül kezd menstruálni. Abból nem lehet gond, ha most elmegy egy vizsgálatra.
2011. júl. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Megnyugtattatok, ezek szerint téves infóim voltak, én azt gondoltam, ennyi idősen már elég rendkívüli, ha nem menstruál.

Természetre és viselkedésre egyébként nagyon éretlen a húgom, de nem is baj, hogy nem pasizik, meg bulizik, mint a kortársai.

2011. júl. 10. 13:36
 9/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tanultam anno, hogy akinek 16 éves koráig nem jön meg, annak már azért el kell mennie orvoshoz. De most még nincs gond. Van egy ismerősöm, akinek 18 évesen jött meg először. Ma már van két szép gyereke :)
2011. júl. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mázlista csajszi. :) Amúgy ne aggódj, 17-18 éves koráig bőven megjöhet még neki. Ha mégsem, elég lesz akkor elvinni dokihoz. Én már 10,5 éves korom óta menstruálok, hidd el örülnék, ha 15 évesen nem kellett volna még ilyenekkel törődnöm. :D
2011. júl. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!