Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor voltatok először nőgyógy...

Mikor voltatok először nőgyógyásznál? Hány évesen?

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 16:14
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
55%

Soha életemben nem voltam. Hisz hogyan is lettem volna? Sem iskolás korban se azután semmiféle kötelező vagy ajánlott szűrű, arra való invitálás nem volt. Lekopogom, de sem nőgyógyászati sem szexuális problémám/fájdalmam sem volt, hogy valamiért menjek.

Másokat állítólag anyucijuk vitt el először, nekem anyám e téren nem segítő. Aztán hallom sokaktól, hogy így a nőgyógyásza, meg úgy a nőgyógyásza. Sosem értem honnan van nekik nőgyógyászuk, és miféle bajuk van, hogy rendszeresen járnak.

Már gondoltam, hogy nekem is kellene, mert ki tudja talán kihagytak a szaknévsorból és nekem azért nem kellett mennem. Na de mégis hova menjek, hol teremnek nőgyógyászok? Velem a sima orvosok sem szoktak foglalkozni, ha valami panaszom van. (Márpedig kb 2szer fordultam orvoshoz valami ijedtség miatt, és legyintettek mindenre, nem magyaráztak semmit.) Na most akkor ha ilyen egy nőgyógyász is, ráadásul semmi panaszom nincs, akkor hogy állítsak oda hozzá? Jónapot, jöttem mer' még nem vó'tam... Gondolom szépen beregisztrálna a számítógépébe, hogy Gipsz Jucika megjelent, panasza nincs, elmehet. Ezért?


Komolyan kérdezem, milyen indokkal állítotok be nőgyógyászhoz, és mit csinál veletek olyankor? Meg hol kerestek nőgyógyászt? Területileg illetékes az is, vagy mi?


Nem bízom az orvosokban már. Kivéve a fogorvosban, de az is magán, ahova járok. Azt hiszem én csak akkor fogok nőgyógyászhoz menni, ha fáj valami, vagy ha netán gyerekem lesz, azelőtt. Más esetet nem tudok elképzelni.

2011. aug. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

"Sosem értem honnan van nekik nőgyógyászuk, és miféle bajuk van, hogy rendszeresen járnak. "


Hallottál már olyanról, hogy rákszűrés? A nemi élet elkezdése után minden évben illene megcsináltatni a saját érdekesben.


Én 17 évesen voltam először, mert gondok voltak a vérzésemmel. Azóta sajnos gyakori vendég vagyok. De ha nem lennének problémáim, akkor is elmennék évente rákszűrésre.

2011. aug. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
57%
Úgy látom sokan nem hallottak még a cuki kis méhnyakrákról. Ami 3-5 év alatt alakul ki, tehát ha évente eljárunk szűrésre, akkor nagyon könnyen gyógyítható!! Ha nincs tünet, de már élsz szexuális életet, akkor is emeld fel a pici segged és menj el rákszűrésre, mert életet menthet!
2011. aug. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
55%

* Komolyan kérdezem, milyen indokkal állítotok be nőgyógyászhoz, és mit csinál veletek olyankor? Meg hol kerestek nőgyógyászt? Területileg illetékes az is, vagy mi?


Ezeket remélem Te sem gondolod komolyan.....!


1.) Azért járunk nőgyógyászhoz, mert attól, hogy nincs semmilyen tüneted még lehet akármilyen nőgyógyászati problémád.


2.) Magyarországon évente közel 600 nő hal meg méhnyakrákban.


3.) A nem kezelt gyulladások, folyások, méhszájelváltozások idővel rákká fejlődhetnek.


4.) Magyarországon évente több mint 1000 új beteget fedeznek fel és kezelnek rákkal.


5.) Méhnyakrák szűrése szempontjából a legfontosabb a rendszeres, évente végzett nőgyógyászati, illetve citológiai vizsgálat! A 0. stádiumban felfedezett méhnyakrák túlélési aránya a kezelés után 100%!


6.) A vizsgálatok kezdetének ajánlott időpontja: a 18. életév, illetve a nemi élet megkezdésének időpontja.


7.) Egy normális, magára és a partnerére odafigyelő embernek nem jelenthet problémát évente egyszer ellátogatni a nőgyógyászhoz és megbizonyosodni arról, hogy nincs semmi probléma.


8.) Mit csinál? Kenetet vesz amit később megvizsgál, aztán jöhet a rákszűrés, végül ultrahangos vizsgálattal megnézi, hogy a szervek jól helyezkednek el, nincs -e valamilyen elváltozás stb. Aztán egy hét múlva kezedbe kapod az eredményt, hogy szükséged van-e valamilyen kezelésre vagy nincs.


9.) Hol keresünk? Logikus! A lakóhelyhez közel, hogy ne kelljen utazgatni. Keress a neten, vagy érdeklődj ismerősöktől, hogy ők kiket ajánlanak.


10.) Létezik magánnődoki is, persze ott perkálhatsz mert egy általános éves vizsgálat rákszűréssel, ultrahanggal, 7000 ft alatt nem igazán van. De talán ennyi évente belefér a keretbe...


Sajnálom, hogy a mai világban még léteznek olyan emberek akiknél ezek a dolgok kérdésként fogalmazódnak meg. Ti hol éltetek eddig, a Holdon vagy mi? ...



21/L

2011. aug. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
39%

"kedves" 16:58-as!

ebben az esetben erősen ajánlom, hogy keress olyan fórumot, ahol beszámolnak Neked nők a méhnyakrákos "élményeikről". ők sem azért járnak nőgyógyászhoz, hogy az idei paradicsomtermésről beszélgessenek, hanem mert törődnek az egészségükkel, ugyanis a rák nem küld előre levelet, hogy érkezik... nagy mázli, hogy Neked jelen esetben semmi problémád nincs, sőt nem is volt. mellesleg nem minden orvos hülye, sajnálatos tapasztalatid vannak, oké. de ha csak a magánpraxisban bízol (miért is csak abban kéne?), akkor akár magánnőgyógyászhoz is mehetsz.

2011. aug. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
14 évesen szörnyű mens görcsök kapcsán
2011. aug. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
1 hét híján 20. Kimaradt menstruáció miatt.
2011. aug. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
72%

Ezeket remélem Te sem gondolod komolyan.....!


-De, teljesen komolyan gondoltam.


1.) Azért járunk nőgyógyászhoz, mert attól, hogy nincs semmilyen tüneted még lehet akármilyen nőgyógyászati problémád.


-Érvizsgálatra, vagy szívvizsgálatra vagy bármi másra is jártok? Még mire jártok? Más testrésszel ugyanúgy lehetnek nem látható problémák...!

Például én már látható csomóval mentem el orvoshoz (amolyan házi), magánra nincs pénzem, elég kigazdálkodni a fogdokit. tehát bőröm alatt volt egy borsónyi dudor, csak úgy lett, pár nap múlva odébb ment, furcsa volt. Ezért szaladtam is a dokihoz. Nos semmi. 2 méter távolságból ránézett. Közelről nem, ráadásul meg sem tapintotta, semmi. Be nem utalt sehova. Azt mondta, á maga még fiatal, nem lehet baja. Ez talán egy zsírcsomó. Kérdeztem mi az a zsírcsomó... Hát nem volt hajlandó kiselőadást tartani, jobbnak láttam távozni. Amúgy még csak súlyfeleslegem sincs, nem értem ezt a zsírcsomó históriát. Szerencsére pár héten belül eltűnt a dudor, máig nem tudom mi volt az.

Ugyanígy voltam más bajjal más dokinál, hasonló bánásmódban volt részem. Most komolyan gondoljátok, hogy ha panasz nélkül állítok be egy nevezetesen nőgyógyászhoz, akkor az emberszámba vesz? Ráadásul gondolom még a bugyit is le kell vetni neki.


2.) Magyarországon évente közel 600 nő hal meg méhnyakrákban.


-Tehát méhnyakrák. Na ez már egy értelmes indok, vagyis talán egy jó ötlet. Talán, ha fogadna is egy nőgyógyász, akkor hivatkozhatnék erre. Hogy hallottam a méhnyakrákról, stb. Végre valami értelmesebb hozzászólás, igazán köszi az ötletet. Felírom majd és még gyűjtök hozzá párat.

Egyébként nem vagyok sem orvos, sem orvostanonc, sokrétű az érdeklődésem, de ilyen jellegű statisztikák nem akadtak még a kezembe.


3.) A nem kezelt gyulladások, folyások, méhszájelváltozások idővel rákká fejlődhetnek.


-Továbbra sem vagyok orvos, erről sem olvastam.


4.) Magyarországon évente több mint 1000 új beteget fedeznek fel és kezelnek rákkal.


-Ez a statisztikai adat sem jön minden nap szembe velem. Egyébként rák máshol is kialakulhat a testen, tudtad?

Ja, voltam pl melanóma szűrésen. Mert az hirdetve volt, jelentkezhettek az emberek. Ingyenes volt és ráadásul mehettem Pestre is annak ellenére, hogy nem vagyok pesti. Tehát nem volt területi megkötés sem. Vajon ha bemegyek egy pesti rendelő nőgyógyászati osztályára, sorban állok és megkérdik hol lakok, akkor nem rúgnak ki páros lábbal azonnal?


5.) Méhnyakrák szűrése szempontjából a legfontosabb a rendszeres, évente végzett nőgyógyászati, illetve citológiai vizsgálat! A 0. stádiumban felfedezett méhnyakrák túlélési aránya a kezelés után 100%!


-Ez örömteli, de ettől még továbbra sincs nőgyógyászom...


6.) A vizsgálatok kezdetének ajánlott időpontja: a 18. életév, illetve a nemi élet megkezdésének időpontja.


-"ajánlott" Tehát nem kötelező sajnos, mit a tüdőszűrés. És hol ajánlják? Ki? Olyannal sem találkoztam még. Bármíly hihetetlen.


7.) Egy normális, magára és a partnerére odafigyelő embernek nem jelenthet problémát évente egyszer ellátogatni a nőgyógyászhoz és megbizonyosodni arról, hogy nincs semmi probléma.


-Nekem se lenne probléma, ha lenne menete a dolognak, lennének ingyenes nőgyógyászatok, ha nem kellene vidékre utazni (területileg illetékes intézményekbe). És ha tudnám mi hogyan történik ilyen helyeken.


8.) Mit csinál? Kenetet vesz amit később megvizsgál, aztán jöhet a rákszűrés, végül ultrahangos vizsgálattal megnézi, hogy a szervek jól helyezkednek el, nincs -e valamilyen elváltozás stb. Aztán egy hét múlva kezedbe kapod az eredményt, hogy szükséged van-e valamilyen kezelésre vagy nincs.


-Nem hiszem, hogy nekem ilyet ingyenesen elvégeznének.


9.) Hol keresünk? Logikus! A lakóhelyhez közel, hogy ne kelljen utazgatni. Keress a neten, vagy érdeklődj ismerősöktől, hogy ők kiket ajánlanak.


-A lakóhelyhez közeli város eléggé messze van, költséges az utazás, és szabadnapot kell kivenni hozzá. Ez a másik nagy bibí, hogy miért nem lehet a munkahelyhez közeli egészségügyi intézményekbe menni?! Na hagyjuk. Tipikus magyar szabályok..


10.) Létezik magánnődoki is, persze ott perkálhatsz mert egy általános éves vizsgálat rákszűréssel, ultrahanggal, 7000 ft alatt nem igazán van. De talán ennyi évente belefér a keretbe...


-Nem fér bele amíg nincs pesti lakás... Ingyenes meg ugye nincs. Majd ha lesz lakás, akkor megpróbálok felkutatni értelmes házi orvost, meg ugyanígy nőgyógyászt, hátha van.



Sajnálom, hogy a mai világban még léteznek olyan emberek akiknél ezek a dolgok kérdésként fogalmazódnak meg. Ti hol éltetek eddig, a Holdon vagy mi? ...


-Nem, sajnos nem a Holdon, de nem olvasok csilivili női magazinokat, nem nézek rtl-t, ismerőseim pedig nem a nőgyógyászukról mesélnek. Csak néha hallom itt-ott felhangzani a tipikus birtok viszont, hogy a "nőgyógyászom"... És mint mondtam, nem reklámozzák magukat a nőgyógyászok. Végül is érthető, csak több meló nekik. Kivéve a magánnőgyógyászokat, ők biztos hirdetik magukat.

2011. aug. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
17%

Buta vagy sajnos erről szól a történet. :) De hát ez van! A saját életét mindenki úgy teszi tönkre ahogy akarja.


Na pááá :)

2011. aug. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
18%
Hát, bocs, de te tényleg hülye vagy.
2011. aug. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!