Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Létezik az hogy fogamzásgátlót...

Létezik az hogy fogamzásgátlótól pl cypromixtől vagy más hormonális bogyotól nőtt a melle?

Figyelt kérdés

írták egyszer hogy volt akinek egy meg két méretet is nőtt a bogyók szedése alatt, ha van ilyen vagy valaki így járt, akkor annak hány hónap szedés után látszott meg? van hogy csak egy vagy két év után hat rá úgy, vagy már az elején?

mer nekem rettenetesen feszülnek a melleim

és milyen gyorsan nőtt meg akkora méretet?

mert ha gyorsan akkor biztos eléggé fáj, és gondolom ez csak akkor szűnik meg ha abbahagyja az illető, vagy van aki nem szedte tovább és olyan maradt neki?


2011. aug. 31. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem megnő, hanem megduzzad a hormonhatásra. Ha abbahagyja, akkor visszamegy az eredeti méretére. De nem mindenkinél jelentkezik ez.
2011. aug. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

hát ha egy két számmal nagyobb lesz én azt növekedésnek mondaném, a pubertás kori mell fejlődés is növekvés, pedig az is hormonok hatására van, csak nem gyógyszertől hanem természetes hormonoktól,

hát egy kt számnál már tágulhat a bőr rendesen, főleg ha hirtelen van, ha leapad akkoris ott marad a kinyúlt bőr sztem, az kizárt h ne lógna utána, főleg C s meg D s méreteknél, meg ne lenne csíkos

fiataloknál akik még nem is szültek elég gáz, nagymamánál meg terhességnél még oké


akkor úgy kérdem ha valakinek megduzzadt ilyen nagy mértékben, annak egyből kezdett hatni vagy csak egy két év után, és ha igen akkor milyen hirtelen ment végbe ez az egész folyamat?

2011. aug. 31. 22:53
 3/8 anonim ***** válasza:

1.Cypromix-et még véletlenül se szedj, hacsak nincsen androgén túlsúlyod bőrproblémákkal.A Cypromix ugyanis nem egy egyszerű fogamzásgátló, hanem olyan másodlagos hatóanyagokat is tartalmaz, amelyek enyhítik az androgén túlsúly(=túl magas tesztoszteron szint) tüneteit.Ezért egészséges emberekre káros hatásai lehetnek (pl. bőr kiszáradása,stb.)A Cypromix egy speciális szer, ezért van leírva a betegtájékoztatójában, hogy önmagában fogamzásgátlásra nem alkalmazható (vagyis olyan nőknél, akik hormonális szempontból egészségesek,és csak fogamzásgátlót szeretnének)


2.Ha logikusan végiggondolod, a mell nagy része zsírszövet.Ha nő egy nő testtömege, a zsírszövetek sejtjei egyre több zsírt raktároznak, ezért megduzzadnak.Vagyis a mell azoknál a nőknél szokott növekedni, akik a fogamzásgátló szedése alatt híznak.Én több, mint 10kg-ot híztam a szedése alatt, és ezzel párhuzamosan a mellem is növekedett valamennyit (hónapok alatt, és korántsem 1-2 méretet,az azért kicsit irreális), viszont amikor abbahagytam a tabletta szedését és leadtam a felszedett súlytöbbletet, a mellem is újra kisebb lett.


3.A mellfeszülés az teljesen más téma.A hormon hatására a havi ciklus bizonyos szakaszaiban a mell mirigyes állománya megduzzad, ez okozza a feszülést.Ez viszont nem jelent növekedést.


Több barátnőm is van, aki csak azért szedi a fogamzásgátlót, hogy hízzon, és nőjön a melle.De annyira rossz az anyagcseréjük, hogy még a hormonok hatására sem tudnak egy dekát sem hízni, ebből kifolyólag egyiküknek sem nőtt a melle egy millimétert sem...


Úgyhogy ez egy tévhit.Ha a testsúlyos nő, a melled is fog.De mihelyt fogysz, ez visszafordul.


(26/N)

2011. szept. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

én pco ra szedem, valamint a tsh m is magas arra letroxot, és agyalapi mirigy daganatom is van


25 éves vagyok


endokrinológus írta fel

2011. szept. 4. 22:49
 5/8 A kérdező kommentje:
ja és prolaktinom volt magas, tejem is volt, meg ciszta van a mellemben is
2011. szept. 4. 22:49
 6/8 A kérdező kommentje:

én nem azért szedem, fogamzásgátlás céljából szedem, meg azért h rendben legyenek a hormonjaim, de nem én akartam ezt szedni, sőt én csak ilyet szedhetek,

semmi gondom nincs vele


amúgy sosem voltam túlsúlyos, sem pattanásos emiatt, sem szőrnövekedési zavarom sincs

2011. szept. 4. 22:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok.Nekem is PCO szindrómám van, és a nőgyógyászom szintén Cypromixet kezdett szedetni velem, amit aztán az endokrinológus abba is hagyatott. A Cypromix ugyanis csak tüneti kezelésre jó, "nyugalomba helyezi a petefészkeket", és elősegíti a ciszták elsorvadását. Ha egyértelműen diagnosztizálták Nálad a PCOS-t (vagyis a betegség 3 fő kritériuma közül legalább kettő fennállt), és megállapították, hogy inzulinrezisztencia áll a szindróma hátterében (ahogy ez nálam is történt), akkor Metformint kellene szedned, nem Cypromixet. A Metformin rázza helyre ugyanis a cukoranyagcserét és az inzulin szintet, ami a PCOS kiváltója.


Azt viszont nem tudom, hogy a hipofízis daganat mennyire játszik Nálad közre.Alapvetően az is felboríthatja a hormontermelést. De ezt egy jó endokrinológusnak tudnia kellene normálisan kezelni:S


Én Metformint szedek, azóta "tünetmentes a PCOS-em".

2011. szept. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nekem is tünetmentes a pcom, mert rendszeres a menzim már, sőt nekem használt a cypromic, mert nincsenek pattanásaim, és 3 nap helyett kb 7-9 naponta kell hajat mosnom, szal nem zsírosodik,

mondjuk nekem nem volt egyértelmű a pco, mert se nem voltam nagydarab, se nagyon patis, sem szőrösödés nem jelentkezett,

csak hangulatingadozások, de az más miatt,

amúgy igen, nekem van agyalapi mirigy daganatom,

de nem küldenek vissza mr re,

nem mondták h lenne inzulin rezisztenciám, mindig is jó volt a vércukor eredményem meg az inzulin szintem, még akkoris mikor rosszúl voltam, pedig pont olyan tüneteim voltak, mintha alacsony lenne a cukrom, azaz levert a víz, hányingerem volt, gyenge voltam, szédelegtem, remegett a kezem lábam, pedig nem voltam ideges, elfehéredtem néha még el is kékültem és a szemem alja is sötét volt, a szám körül sárgás szokott lenni, de az kiskoromtól kezdve, utazási rosszullétek közben is rám jön, pedig kivizsgáltak és nem találták úgy h lenne baja a májamnak, epémnek

sőt inkább szívre gyanakodtam, mert magas szokott lenni a pulzusom, és néha úgy érzem mintha össze vissza ritmustalanul verne,

néha mikor kiugrik a helyéről ha fáradt vagyok elkap a hányinger, a bágyadtság

nyom a mellkasom, és mégsem találtak semmit,

a vérnyomásom viszont inkább alacsony szokott lenni, fordított arányosságban a pulzussal, vagy pedig ingadozó

a hőmérsékletem szintem indig magas, mintha hőemelkedésem lenne, valamikor meg belső lázam

szal magam jöttem rá h pco bajom van, és h nincsm inden rendben, de beigazolódott minden

az endokrinológus írta fel nekem a cipromixet, csak nagy lett tőle a szexéhségem, meg nagyobb lett a mellem annak ellenére hogy vékonyabb vagyok, sokat pisilok, tehát vízhajtó is, de én pajzsmirigy gyógyszert is szedek mert magas a tsh m, de örökletes ez nálunk, apai anyai ágon is, apámnak, tesómnak, unokatesómnak is ez volt

csak egyiknek túlteng, másiknak le van állva, meg volt a rokonaim közt akinek strummája volt

viszont szívbeteg is van a családban, méghozzá fiatalok

de az nem hinném h örökletes, mert idegi alapon jött ki rajta utólag, ahogy az allergiák is csak 20 évesk or után

2011. szept. 9. 04:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!