Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tegnap hajnalban történt egy...

Tegnap hajnalban történt egy kis baleset, kiszakadt a gumi, de már fél8kor bevettem az esemény utánit. Mennyi az esélye, hogy teherbe esek így?

Figyelt kérdés
2011. szept. 1. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha 72 órán belül volt, akkor nem leszel terhes.
2011. szept. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Gondola válasza:
Nem sok.Az esemény utánik általában jók. A gumi helyett vannak nagyon jó hormon mentes helyi fogamzásgátlók.Például a Pharmatex termékek,azt csak akkor kell használni,ha épp aktus van:)
2011. szept. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
7óra telhetett el közben:) Köszönöm a választ,csak most vesztettem el a szüzességem,és eléggé para volt így:S:S
2011. szept. 1. 09:06
 4/9 anonim ***** válasza:
Minimális, de lehetséges. Az első 24 órában kb. 96%-os hatékonyságú.
2011. szept. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

tényleg minimális rá az esély

A Pharmatexet meg nem ajánlanám. Egyrészt mondjuk nemi betegségektől nem véd, másrészt meg több olyan ismerősöm van, aki teherbe esett mellette.

Szóval én az óvszer meg a fogamzásgátló tabletta mellett vagyok.

2011. szept. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát attól is függ, hogy a periódusodban hol tartasz.

Az eseményutáni tabletta ugye azért nem 100%-os, mert beágyazódást nem akadályoz meg, csak kilökődést. Tehát ha a petesejt már kilökődött, akkor nem ér semmit. De igen, amúgy azt mondják hogy 5-10% esély van kb a teherbeesésre ha az első 24 órában beveszed (függ attól is milyen márka).

Szóval tudod, hogy milyen hosszú szokott lenni a ciklusod, és hanyadik napon volt az aktus?

2011. szept. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát ez változó még.Általában 28-32 nap,és most voltam a 18.napon.
2011. szept. 1. 15:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát az sajnos a termékeny napjaidban van a naptáros szerint is, úgyhogy könnyen megeshet hogy akkortájt volt vagy lett volna ovulációd. De mivel a termékeny időszak vége fele van, valószínűbb, hogy már volt ovulációd, és remélhetőleg már nem volt termékeny a petesejt akkora. Mindenesetre olyan két hét múlva én csinálnék egy terhességi tesztet a biztonság kedvéért, még ha valamilyen vérzést tapasztalsz is addig (beágyazódáskor is előfordulhat kisebb vérzés).

Valószínűleg nem lesz semmi baj, de azért figyelj oda most, mert sose lehet tudni. Sok szerencsét azért!

2011. szept. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nah,kiszámoltam,34napos pontosan a ciklusom,és 4én jött meg augusztusban utoljára.Ez egy kicsit most megnyugtatott,az előbb elszámoltam:)...De azért megcsinálom a tesztet 2hét múlva.
2011. szept. 1. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!