Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehet baj? Szombaton este...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet baj? Szombaton este történt egy kis "baleset" a barátommal. Elszakadt a gumi. Hétfőn azonnal elmentünk orvoshoz. és rigesoft tablettát kaptam.

Figyelt kérdés
Rendesen be is vettem a két tablettát. De semmi mellékhatást nem éreztem. Bár néha egy kis hányinger, fejfájás igen, de semmi többet. És nem is véreztem. Ez bajt jelent? Lécci segítsetek nagyon félek. Köszönöm előre is
2011. ápr. 14. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Bocsi demost sietek!Majd 9 hónap múlva tutira válaszolok!!
2011. ápr. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz baj, elvileg akkor fog megjönni, amikor amúgy is megjönne, de akár 2 hét csúszás is belefér. Terhes nem leszel, csak a hormonháztartásod borult fel nagyon, amihez kell vagy fél év, hogy rendbe jöjjön majd.
2011. ápr. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Anno, amikor én bevettem az eseményutánit, nekem abszolút nem volt semmilyen mellékhatása, időben megjött a menzeszem, és az azt követő mensik is. Teljesen rendben volt a ciklusom a tabletta bevételét követően, nem borult fel a hormonháztartásom, úgyhogy nem mindenkinél jelentkeznek mellékhatások. Nyugi, nem lesz baj!
2011. ápr. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

2. rosszul tudod, nem akkor kell megjönnie mikor szokott, hanem az eseményutáni bevétele után pár nappal, tapasztalat (én szarul is voltam de nagyon).


lehet hogy baj hogy nem jött meg, főleg hogy elég későn vetted be a tabit, én nem egy esetről hallottam, amikor a tabi ellenére is terhes lett valaki


sajnálom hogy nem tudtalak megnyugtatni, de most az az igazság hogy sajnos lehet hogy van okod aggóni. minél előbb menj el nőgyógyászhoz, majd ő megmondja hogy mi van aztán megnyugodhatsz. (ja és még annyi hogy tényleg dokihoz menj, ne tesztet vegyél, mert ez a hatalmas hormonadag ami az eseményutániban van bezavarhatja a tesztet)

remélem minden oké lesz

2011. ápr. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utolsó! Szerintem te tudod rosszul, mert a menstruáció általában a szokott időben jelentkezik az eseményutáni tabletta bevételét követően. Nem kell rá néhány nappal megjönnie. A neten megtalálható a rigesoft tabletta tájékoztatója, abban is benne van, hogy a várt időben jelentkezik a menzesz.
2011. ápr. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

80%-os: Butaságokat írsz.

Egyrészt nem "kell" megjönnie a menzesznek tabi után pár nappal. A betegtájékoztatóban le van írva, hogy a normális időben jelentkezik, de előfordulHAT, hogy késik vagy hamarabb jön meg.


"ne tesztet vegyél, mert ez a hatalmas hormonadag ami az eseményutániban van bezavarhatja a tesztet"

Ezt a baromságot meg honnan szedted? A teszt a HCG-t mutatja ki, a tabiban meg progeszteron szerű anyag van. Semmi köze a kettőnek egymáshoz.

2011. ápr. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

10:56 vagyok

azt, hogy a tabi bevétele után pár nappal kell megjönnie, azért írtam mert mikor egyszer nekem is kellett bevennem, akkor a doki is azt mondta, és úgy is lett. elképzelhető hogy nem ugyanazt azt a fajta eseményutánit vettem be? már nem emlékszem, bocs


én úgy tudom hogy a fogamzásgátló nem befolyásolja a teszt eredményét, de hogy az eseményutáni se befolyásolja, azt nem nagyon tudom elképzelni, hiszen mindent felborít odabenn. de rendben, oké elhiszem neked, de azért akkor is biztosabb a doki. legalábbis én csak akkor lennék 100%ig nyugodt, ha egy doki mondja nekem hogy nincs miért aggódnom, nem egy pálcika

2011. ápr. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!! Sokat segítettetek!:) és szerintem már jövő héten biztos h elmegyek orvoshoz és inkább gyógyszert is iratok...eddig nem akartam mert féltem h káros meg ilyenek..de ezek után akár szedhetném is...ugyan ott lennék...illetve most lehet nem kéne ezen izgulnom, hogy most terhes vagyok avagy sem...
2011. ápr. 14. 12:32
 9/11 A kérdező kommentje:
Nekem végül is nem mondta az orvos hogy meg kellene jönnie...pedig kérdeztem..azt mondta nem lesz semmi se mellékhatás se semmi. Csak azért ijedtem meg, mert az egyik barátnőm mondta, hogy amikor ő bevette ezt a gyógyszert akkor neki meg is jött a baja...szóval ezért nem értettem...de akkor biztos mindenkinél másképp van.. és ez nem jelent semmi rosszat..remélem:S:)
2011. ápr. 14. 12:34
 10/11 anonim ***** válasza:

"de hogy az eseményutáni se befolyásolja, azt nem nagyon tudom elképzelni, hiszen mindent felborít odabenn. "


A teszt csak és kizárólag a HCG-t mutatja ki, semmi mást. A HCG pedig csak és kizárólag terhesség során termelődik.

Ennyi. Ha szeretnéd, megkérdezheted az orvosodat is.


Kérdező: Esemény utáni tabi után meg kell várni, míg a ciklus rendeződik, csak azután szabad elkezdeni a fogamzásgátlót.

2011. ápr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!