Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Antibiotikum szedése alatt...

Antibiotikum szedése alatt után védelem a flóráknak, mikor?

Figyelt kérdés

A lényeg hogy hüvelyi bacira kaptam A.B-t ( 500gm napi kétszer )és szeretném megtartani a flóráimat:)

Nem mondhatnám hogy amatőr vagyok a témában ugyanis szinte már a létező összes A.-B-t beszedtem:( szerencsére gombám nem lett tőlem kopp kopp.

de sose lehet tudni hogy mikor cseszi el a flórákat .Úgy gondolom hogy az AB szedése alatt nem kéne bélflóra helyreállító TABLETTÁT szednem mert a gyógyszer úgyis kiöli a jó bacikat. A másik hogy menzeszelek így nem hiszem hogy jó lenne hüvelyfóra kúpot használni szerintem nem sokat érne.Szóval felállítva a stratégiámat úgy gondoltam hogy Ab szedése alatt azért kefíreket iszogatnám naponta ,majd ha vége a kúrának jöhet a bélflóra támogató pre-probiotikumok,na és most nem tudom hogy használjak hvelyflóra regenerálót? a doki nem írt fel nem mondta hogy kellene,ami számomra kicsit fura volt mert oda is vissza kéne telepíteni a normál flórát nem? vagy elég ha használom a frezyderm intimlemosót ami elvileg védelmet nyújt a bacik gombák ellen.(Jó drága volt amúgy)

A másik kérdésem hogy az Ab-t mikor vegyem be ? most du 5 körül vettem be az elsőt akkor úgy jó lesz hogy reggel 8körül a másikat?? és kefírt a kettő közötti időben igyam?


2011. szept. 29. 19:40
 1/1 anonim ***** válasza:

a reggeli időpont jó. akkor innentől mindig 8körül ve be, este reggel egyaránt.

a stratégia is jó, de a hüvelyi "visszatelepítőt" az utolsó adag antibiotikum bevétele után 2nappal kezd el használni. annyi idő alatt már nem lesz terápiás szinten a gyógyszer a véredben, vagyis nem öli ki a betelepíteni kívánt laktoflórát újra. gyógyulj gyorsan! :)

2011. szept. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!