Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Antibiotikum kúra okozhat...

Antibiotikum kúra okozhat sűrű, darabos folyást?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 29. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom,okozhat ilyen jellegű panaszokat. Valakinek még gombás fertőzést is okoz az antibiotikum. Anyának, meg tesómnak is lett tőle. Lehet ettől van neked is. Használj rá egy kis Canesten krémet, ártani nem fog.
2009. ápr. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Igen okozhat!De el fog múlni,ne aggódj!

2009. ápr. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen. Az antibiotikumok felborítják a természetes bélflórát, hiszen a jótékony baktericideket is megöli, ezáltal a természetes védekezőképesség felborul, és sajnos a gombák is elszaporodhatnak antibiotikum szedésekor. A patikában vény nélkül lehet venni a Canesten kombi nevű készítményt, ez tartalmaz 3 hüvelykúpot és krémet. Lehetséges, hogy egy kúra nem lesz elég, de akkor már keressél fel egy nődokit.
2009. ápr. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Candida Albicans az egyik (leggyakoribb) "örömteli" ajándék, amit az antibiotikumok mellé adnak. Az antibiotikum (anti+biosz=élet elleni) minden élő baktériumot kiöl a vastagbeledből, így a jótékony, ún. "barátságos baktériumokat is". Sok esetben évekig tartó küzdelem következik, mert nem elég visszatelepíteni a bifidobaktériumokat és laktobacillusokat és az egészséges bélflórád többi hasznos komponensét, ha már a Candida gombák olyan mértéktelenül elszaporodtak, hogy átvették az uralmat... vélhetőleg kellőképesen savas közegben. Tehát első a lúgosítás, méregtelenítés, utána a patikákban kapható legegyszerűbb Normaflor is megteszi, vagy egy kiadós élőflórás joghurtkúra. (Nem az agyonreklámozott bifidus essensisre gondoltam, hanem valami normálisra.) A Candida egyik legkellemetlenebb tünete a darabos túrószerű folyás, továbbá az alsó fertály viszketése, olykor heves és indokolatlan hasmenés, felfúvódás, pukizás, van, akin viszont kiütések és bőrjelenségek formájában parádézik. Nem érdemes sokáig húzni, mert iszonyat szövődményei és további mellékhatásai lehetnek. Antibiotikumot pedig csak akkor vegyél be, ha tutira nagyon kell. Én megbeszéltem a dokimmal, hogy mivel egyik barátnőmtől kaptunk próbára egy bizonyos "bio-antibiotikumot" (ez így lehetetlenség, tehát helyesbítek: egy ártalmatlan, de nagyon erős gomba, baktérium és vírusölő hatású táplálékkiegészítőt, amely azonban a bélbaktériumokat nem bántja), így elsősorban azt használjuk mindenre (megfázás, felfázás, gyulladások, legyen az középfül-, vagy mandulagyulladás vagy akár fogászati, bármilyen jellegű), ezért kizárólag olyan súlyos esetben veszünk be antibiotikumot, amikor ő jó lelkiismerettel azt mondja, hogy most aztán már muszáj. Érdekes mód az elmúlt években nem volt ilyen eset, talán mert az allicin mindig megelőzte az elfajulást, ha a fájdalom jelentkezésének első percétől kezdve szedtük. Mai napig is mindig van itthon 2 dobozzal, és ha indul a torokkaparás vagy az "érzem a fülemet" vagy "kezd fájni a fogam" vagy bármi más bajunk van, csírájában szorítjuk vissza a dolgot. Nagyon szeretem. Egy biztos: szándékom és igyekezetem szerint az én családomban senki nem fog gyógyszer-túladagolásban és gyógyszer-mellékhatás okozta hirtelen halállal elpatkolni. ( Itt találtok több infót az allicin hatásairól: [link] )

Én nem akartam elhinni, hogy a Candidától is ilyen könnyen tudok megszabadulni, miután előtte orvostól-orvosig, természetgyógyásztól-természetgyógyászig mentem, eredménytelenül, viszont tengersok pénzért. :-(

2009. máj. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget,különösen az utolsó hozzászólónak!
2009. máj. 11. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!