Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon fájt mikor kihuztam a...

Nagyon fájt mikor kihuztam a tampont 13/l!?

Figyelt kérdés
Eloszor probaltam a tampont, felhelyezni eleg egyszeru volt, bar az is fajt egy kicsit. 2 ora mulva mar nagyon megtelt, csepegett is belole a ver, ki akarma huzni, de nagyon fat, beakadt, es 3 percig huztam mig kijott. nagyon fajt, mit tegye? nagyon eros a verzesem, ha az iskolaban ulok es csak egy ora mulva alok fel, akkor elkezdt nagyon folyi es mindig atazok....segitsetetk...
2011. okt. 19. 20:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
Örülök, hogy nem vagyok lány. o.O
2011. okt. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Figyelj, komolyan írom, nem hülyeségből: ilyenkor próbáld ki a Tena inkontinencia betétet. Annak több folyadékot ki kell bírnia.
2011. okt. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

szerintetek a tampont mar ne probaljam?.....szerintem tul szuk vagyok, vagy csereljem gyakrabban?


elso, te minek irsz ide?

2011. okt. 19. 20:42
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem igazán ajánlott a tampon rendszeres használata, bár lesz itt, aki így használja és semmi baja. Ha neked problémát okoz, inkább betétet használj és óránként cseréld.
2011. okt. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%

Nem tudom, bocs. :$

De nem poénból mondtam, hanem komolyan. :/

2011. okt. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szegény :( nekem sem ment eleinte, próbáld ezeket az O.B. miniket eleinte, hogy szokjad egyáltalán, amúgy meg olyan betéteket használj, amelyek sokáig bírják, van rajta jelzés, akár éjszakait is használhatsz nappal. A minit meg szintén betéttel használd én is úgy csinálom a mai napig is, mert bármikor történhet olyan, hogy hirtelen átázok vagy nem tudom cserélni.
2011. okt. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
A DM-ben és az Auchanban lehet kapni aplikátoros ob-t, nekem azt könnyebb felhelyezni, bár az előzőkkel sem volt gond. Szerintem olyat vegyél, nekem is erős a vérzésem, csak azt használom (abból a supert) és tisztasági betétet mellé, bár ennyire nekem sem volt erős, nem tudom, hogy ez mennyire normális, lehet egy nőgyógyász véleményét kéne megkérdezned! Ha félsz nem muszály vizsgálatra menni, van lehetőség tanácsadásra is, bár én is féltem az első vizsgálat előtt, de nem volt gond, fölösleges volt húzni a dolgot:)! Amúgy ha kiveszed, és kicsit megakad, akkor egy kicsit nyomni kell, ez amúgy nagyon jól le van írva a tájékoztatójában! előszőr én is szenvedtem vele, másodjára sikerült jól felrakni, jóval komfortosabb volt mint a betét, ugyhogy én annál maradtam, már kb 10 éve, szóval hidd el tanulható a használata:)
2011. okt. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
41%

Oké, ez fontos:


NE kísérletezz egyetlen féle vagy fajta tamponnal se amíg orvos nem látott.


A leírtakból ítélve valószínűleg tagolt, avagy szeptált szűzhártyád van.

Ezt azért tudom, mert nekem is ilyen van, nőgyógyász állapította meg.

A nőgyógyász felhívta a figyelmemet, hogy hacsak meg nem műtetem, nem szabad tampont használnom, mivel az én esetemben beakadhat a szűzhártya extra részébe középen, miután megtelt vérrel, és lehet, hogy egyáltalán nem tudom kiszedni. Volt egy betege, akivel ez megtörtént, és a tampon több mint 24 óráig bent volt neki, mire eljutott a nőgyógyászhoz, akinek el kellett metszenie a szűzhártya fölös részét, hogy eltávolíthassa a tampont.

Nem egy nagy beavatkozás, de gondolom nem szeretnéd, hogy te is átmenj egy ilyen eseten.

Látatlanban persze nem lehet diagnosztizálni téged, szóval ha biztosra akarod tudni, beszélj anyukáddal, és menj el vele gyermek vagy rendes nőgyógyászhoz.

Ez azért is fontos lenne, mert a tagolt szűzhártya gondot okozhat a szexuális élet megkezdésében, ha majd eljutsz oda. De mondjuk ez is változó. A húgomnak az orvos azt mondta, hogy neki elég vékony, és lehet, hogy normális úton elszakad, de ha gondjai lesznek, akkor forduljon orvoshoz és megműtik. Nekem viszont ugyanez az orvos azt tanácsolta, hogy műtessem meg, mivel túl vastag ahhoz, hogy normál úton elszakadjon.

Amúgy ha ezt a műtétet elvégzik (fél perces műtét, egyetlen metszésről van csak szó), akkor utána már használhatsz tampont is rendesen.

Mindenesetre ne aggódj, semmi komoly bajod, csak tampont nehogy használj, mert abból lehet baj. Beszélj anyukáddal, és ha gondolod, akkor menj el orvoshoz. Mindenesetre jó hogy tudod, így meg tudod előzni, hogy komolyabb probléma legyen belőle :)

2011. okt. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Beakadhatott a szűzhártyádba. Inkább használj betétet.
2011. okt. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Még anno az ilyen kis felvilágosító füzetekben olvastam, hogy szűsz lányok ne használjanak tampont...szerintem egyértelmű miért.

Én már próbáltam a tampont, nekem idegen...Sokan dícsérik, nem is tudnának meglenni nélküle.

Talán évekkel később próbáld ki újra.

25N

2011. okt. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!