Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-ra Cypromix tabletta?

PCOS-ra Cypromix tabletta?

Figyelt kérdés
Policisztás Ovárium Szindrómám van. A nőgyógyászom Cypromix fogamzásgátló tablettát írt ki 1 évre. Ez után majd egy másik fogamzásgátlóra térek rá. Azt mondták mindig ezt kell szednem,egy életen át.. Normális az,hogy mindig fogamzásgátlót kell majd szednem rá ?
2011. okt. 24. 21:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Kitartást hozzá, elég undorító dolog. Azt hittem kihányom azt a cukros szart:D Nagyot kellett nyelnem, hogy bent maradjon:D
2011. okt. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Még soha nem voltam olyanon. Nagyon vészes?
2011. okt. 26. 12:07
 13/18 anonim ***** válasza:
Vérvétel, aztán megitatnak veled egy nagyon tömény, cukros oldatot, aztán két óra múlva újabb vérvétel. (Vhol többször is vesznek vért...30 vagy 60 perc után, nekem csak 120 percest néztek).
2011. okt. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ki lehet bírni, csak én alapból nem bírom a nagyon édes dolgokat. De húzóra megiszod, aztán túl is vagy rajta:)
2011. okt. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
cukorral nincs baj..:)) de akkor is életem végégig fogamzásgátlót kell szednem. ha babát akarok,akkor nem..:S
2011. nov. 1. 12:56
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem olyan vészes ne aggódj nekem tettek bele citromlét egyben lehúztam utána kellett küzdeni h bentmaradjon de hamar elmúlt:)nekem nem lett jó az eredmény mennem kell orvoshoz gyógyszert kapok.Remélem az majd segít minél előbb.
2011. nov. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
cypromix az igazából nem fogamzásgátlónak van, hanem speciálisan a pco soknak való, cisztákra, a fogamzásgátlás az csak a mellékhatása, de mindenkinél jól véd terhesség ellen, házi doki nem írhatja fel ezt a bogyót, csak a többit, ezt inkább az endokrinológus írhatja csak fel
2011. dec. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia!

én is PCOS vagyok/voltam, és ne aggódj, ez a legnagyobb baromság, amit az elmúlt időben hallottam....:P Még, hogy egy életen át kell szedned... Cypromixet nem ajánlatos 1 évnél tovább szedni. Éppen ezért, fél/1 év után mindenképp egy újabb teljeskörű kivizsgáláson (kellene?!) részt venned, mivel a Cypromix a cyproteron acetát bevonata miatt is különleges, ezzel gátolja a tesztoszteron kötődését az androgén receptorokhoz, ezért alkalmas hirsutizmus(erőteljesebb szőrnövekedés), és pattanásos zsíros bőr kezelésére is. Emellett a ciszták felszívódását is segíti, ami-hozzáteszem- magától is esélyes, hogy megtörténne, hiszen ezek a cysták kis méretűek. Nekem 1,5 év után csináltak egy hüvelyi UH-t, és lássanak csodát, eltűntek a ciszták. Ezután akár dönthettem volna úgy is, hogy abbahagyom a tabit,de ehelyett áttértem egy 2mg-osra. Azóta azt is abbahagytam, és rendes ciklusom van. Ennek a mibenléte abban rejlik, hogy a ciszták sajnos visszatérhetnek, de nem,nem kell szedni folyamatosan fogamzásgátlót. Sok nőnél fordulnak elő kisebb cysták, amik maguktól felszívódnak anélkül, hogy fény derülne a létezésükre. Szóval, ha még aktuális, keress fel egy nőgyógyászati, vagy endokrinológiai MAGÁNrendelést! Ott foglalkoznak veled rendesen.

A "baba-projekt"-nél okozhat némi kellemetlenséget, hogy ha maradnak cyták, mert csökkentik a teherbeesés lehetőségét, mert ilyenkor általában a peték nem érnek be. Ezen egy egyszerű beavatkozással, a tüszőrepesztéssel tudnak segíteni. :)

Nyugi, mindenre van megoldás! :)

2012. aug. 17. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!