Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 8 nappal hamarabb jött meg a...

8 nappal hamarabb jött meg a menstruációm. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
A menstruációm 8 nappal hamarabb jött meg. Az utóbbi 4-5 hónapban szinte sosem jött meg napra pontosan, mindig volt , hogy 1-2 nappal később vagy hamarabb jött meg, de a 8 napot már kicsit sokallom. 14 éves korom óta menstruálok, hosszú éveken keresztül semmi probléma nem volt vele. 18 évesen kezdtem bele egy fogyókúrába és igen aktív sportba, az kihatott a havi vérzésemre is, mivel volt, hogy kimaradt. Orvoshoz mentünk, az pedig a megfelelő gyógyszerrel "helyrerakta", és ismét jó lett minden. Most ugyan megjön szépen, de NEM PONTOSAN! Ideges vagyok miatta. Mi lehet a probléma?? Szűz vagyok még, noha már hónapok óta van egy barátom, akivel tervezzük az első együtt létet. Már kipróbáltunk ezt-azt, de szex még nem volt köztünk. Az a baj, hogy így nagyon tervezni sem tudunk, mert ez a hülye menstruáció folyton akkor jön meg, amikor nem kellene. Anyum szerint nem kellene aggódnom, majd beáll és szerinte egyébként is sok mindentől függhet, hogy miért jön meg ekkor és ekkor a menzesz. Nyilván ez igaz és én is úgy gondolom, hogy ez most csak átmeneti zavar és pár hónap múlva megint minden ok lesz, de mi van ha mégsem?
2011. okt. 30. 19:37
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
És az endokrinológián mit csinálnak egészen pontosan? Milyen jellegű vizsgálatnak vetnek alá?
2011. okt. 30. 20:13
 12/21 anonim ***** válasza:
20.05-ös vagyok és ismerem a mai nőgyógyászokat. Ha én találomra nem megyek el egy endokrinológus ismerősömhöz, akkor a mai napig falhatnám a hormontabikat, de a vérzésemen hosszú távon nem változtatott volna. Hidd el, tapasztaltam, h a nőgyógyászok nem gondolnak bele mélyebben a dolgokba. Ezt sokan a gyerekvállalás kategóriában ki is fejtik, mikor arról beszélnek, h milyen nehéz teherbe esni, mert a nőgyógyász évekig kezelte őket félre.
2011. okt. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Csak vérvétel lesz meg vizeletvizsgálat, de nem olyan, amit egyszerű laborban tesztelnek, hanem spec helyre viszik a kémcsövet.
2011. okt. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Rendben van. Ígérem megfogadom a tanácsotokat és elmegyek endokrinológiára. Azt hiszem így lesz a legjobb, legalább kiderülhet, hogy mi is a probléma, hogy egyáltalán kell-e aggódnom. Nagyon köszönöm a tanácsokat, véleményeket!
2011. okt. 30. 20:23
 15/21 anonim ***** válasza:
Ha csak 8 nappal elöbb jött meg az nem nagy probléma.
2011. nov. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Igen, de azért nem is a legjobb. Kíváncsi vagyok, hogy a mostani havi "pontosan" fog-e megjönni, kicsit már ideges vagyok miatta... :S
2011. nov. 14. 06:48
 17/21 anonim ***** válasza:
28%
Drága b.n te még egy 11 éves gyerek vagy + még nem is menstruálsz szóval nem is tudod miről beszélsz ;) és ilyenekbe ne szólj bele ;) többet ártasz mint használsz ;)
2011. dec. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__23209..

tessék itt írtad, hogy 11 vagy ;)

és itt is: http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__23197..

ja és itt: gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__2321238-mi-a-menstruacio-elotuneteelotunete

2011. dec. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Szia! Bocs, kicsit régi a topik, de mi lett a vége a történetnek? Mit mondott az endokrinológus?
2012. aug. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 szabina987 válasza:
ebben a temaban szeretnek erdeklodni en is. a menstruaciom utan `11nappal ismet barnazas kezdodott el(igy kezdodik nallam egy mesntruacio) nem tudom miert tottenik ez! 2nap alatt egy hanyos hasmeneses betegseg folytan fogytam 4-5kilot. vajon ez befolyasolhatja? vagy esetleg hogy meg nemreg vesztettem el a szuzessegem?
2012. dec. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!