Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzásgátló hogyan hat...

A fogamzásgátló hogyan hat rátok és mióta szeditek?

Figyelt kérdés

Ti szedtek-e vagy szedtetek-e fogamzásgátlót, s ha igen, akkor hány évig szedtétek vagy hány éve szeditek? Nektek van valamilyen mellékhatása? Én ugyanis 4 hónapja szedem, és úgy, hogy labor vizsgálatok után szedem, s ezt ajánlották nekem, aminek a neve Sensonette. Esetleg szed itt valaki Sensonette-t? Nekem bevált eddig, s kíváncsi vagyok, hogy rajtam kívül még mennyi személynek vált be. Van több olyan ismerősöm, akiknek sajnos úgy írt fel orvos tabit, hogy előtte meg sem vizsgálta, semmilyen vizsgálatra nem utalta be őket, csak egyszerűen felírt egy tabit, s nekik sok mellékhatás előjött, de nekem az a nagy szerencsém, hogy vizsgálat után írt fel nekem az orvos olyan tabit, ami nekem való, s bevált.


25/N


2011. nov. 10. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Az orvos nem azért vizsgál meg, hogy melyik gyógyszert adja, mert azt nem tudja így megállapítani. Szerencsés vagy, ennyi.
2011. nov. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bár sokan nem hiszik, de az elsőnek igaza van.

Az orvos a vizsgálatból csak azt tudja megállapítani, hogy szedhetsz-e gyógyszert. Tehát: normálisak a máj- és vesefunkcióid, van-e rendszeres ciklusod, van-e vmi betegséged, ami kizárja a szedést stb.


Az, hogy neked aztán beválik-e a gyógyszer vagy sem, az teljesen lutri. Vagy igen, vagy nem.


Valamelyik bnőmnek pl. semmi gondja vele. A másiknak meg úgy lecsökkent a libidója, hogy abbahagyta, mert már képtelen volt együtt lenni a barátjával.

Másik ismerősömnek meg olyan szintű migrénje lett, hogy nem tudta tovább szedni, mert azt hitte széthasad a feje.

2011. nov. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Így van, a doki azért vizsgál meg, hogy kiderüljön, jó-e a vérképed, májfunkciód, nem vagy-e trombózisra hajlamos stb. Az, hogy melyik gyógyszert írja fel, attól függ, melyik gyógyszergyártóval áll kapcsolatban, esetleg melyik után kap jutalékot. Hogy az adott bogyó jó-e a páciensnek, csak később derül ki.

Én egyébként Belara nevű fogamzásgátlót szedek 4 éve, nincs vele semmi problémám. Talán az egyetlen mellékhatás, ami jelentkezett nálam, az a libidó csökkenése, bár nem drasztikusan, de érezhetően.

2011. nov. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 LadyLee ***** válasza:
100%
Én Mercilont szedek kisebb szünetekkel már kb. 10-11 éve és csak pozitív hatásait érzem.
2011. nov. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Igen, valójában azt nézi meg az orvos, hogy hajlamosak vagyunk-e betegségekre, de azt eddig nem tudtam, hogy egy orvos csak egyféle tabit írhat fel, mert ő arra kap jutalékot, pl nekem egy pesti orvos írta fel a Sensonette-t, s azóta már vidéken lakom, s a vidéki dokit megkértem, h ezt a tablettát szeretném magamnak felíratni, s kaptam rá mégis receptet, pedig ez a doki nem szokta az ittenieknek ezt a tabit javasolni, de azt mondta ez is jó, ha nekem ezt írták fel a vérképem alapján.
2011. nov. 10. 17:50
 6/7 anonim ***** válasza:

"de azt eddig nem tudtam, hogy egy orvos csak egyféle tabit írhat fel"


Nem egyfélét írhat fel. Bármelyiket felírhatja, csak nyilván azt fogja felírni elsősorban, ami után pénzt vagy egyéb juttatást kap.

2012. dec. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más tabletta válik be,ki kell tapasztalni kinek melyik.Én Yadine-t szedtem 15-évig,nem híztam tőle,szép volt a bőröm stb,most volt vérképem-szerencsére minden rendben.De szüneteltetni kell,most tisztulok'. Annyi rossz dolgot hallani a fogamzásgátlókról,még szerencsésnek mondhatom magam.Még nem döntöttem el újra kezdem-e szedni,de ha igen nem váltok az biztos.
2012. dec. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!