Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek? Mindenhol szőrös...

Mit tegyek? Mindenhol szőrös vagyok!

Figyelt kérdés

Na szóval az a problémám van,hogy lány létemre mindenhol szőrös vagyok.Tudom,hogy az emberek általában is mindenhol szőrösek,de nekem ott is ahol nem kéne,meg ahol normál esetben pihék lenének,nekem meg erős,és dús,sötét,iszonyatos!!!Most 15 éves vagyok,régen kb.olyan 7-8 évesen kezdett el szőrösödni a nemi szervem,majd a hónaljam,a lábamat meg először ha jól emlékszem 10 éves koromban borotváltam le,és ahogy múltak az évek egyre jobban kiszőrösödtem,mára mindenhol,a lábam végig,a fenekem kivül is,a hasam,de nem csak a köldöknél,hanem az egész,mondjuk nem annyira dús,inkább vékonyabb,viszont sötét,és fehér bőrömön eléggé látszódik,akkor a mellem,a mellem közt,a hátam végig,a derekam,ugye a hónaljam,mint mindenkinek,a karomon is elég szőrös voltam,de azt már epilálom,vagy néha borotválom.Egyszóval mindenütt!Amúgy szinte mindenütt epilálok,ahol csak tudok,de azért így is látszódik,hogy én jóval szőrösebb vagyok.Főleg a háta,derekam zavar,meg a karom,mert még így is ha epilálok,olyan mint a borosta:(Miért?

Egyébként kb.olyan 9 éves koromban elvitt anyukám egy nőgyógyászhoz,és megvizsgált,akkor vett mintát,akkor voltam ultrahangon,ezzel gondolom azt nézte,hogy nincsen e cisztám,mert utána olvastam,hogy ha valaki ilyen szőrös,az lehet pco-tól is.Meg vért is vettek tőlem,de semmi,legalább is én nem tudok róla hogy bármi bajom lenne,vagy csak anyu eltitkolja előlem.Meg egyszer azt mondta,nem nekem,hanem valakinek,hogy azért vitt nődokihoz,mert volt egy gombás fertőzésem,de szerintem meg nem.Na mindegy.Azóta rettegek a nőgyógyásztól.:(Egyébként azóta se szedek semmilyen gyógyszert,nem vagyok elhízva,ezen kivül nincs semmi bajom se.Akkor miért vagyok ennyire szőrös?Olvastam,hogy ez lehet ilyen örökölt dolog,de anyum nem ilyen.Vagy csak a tinikori hormonzavar?Mondjuk a fejem elég pattanásos,eg zsíros,lehet hogy ez is meg a szőrösödés is ,a tesztoszteron tól van?Ami túl magas nekem?De akkor viszont gyógyszert kéne szednem enm?Olvastam a nten,hogy ilyen problémával endrokinologushoz szoktak menni,az hogyan vizsgál meg?Ugye nem küldene el nőgyógyászhoz?És felírna valami gyógyszert vagy mi?Lécci írjatok,mert ezekről nem tudok semmit!És csak úgy kihullanának a szőreim a gyógyszetől?Én nem tudom beszerezni ilyen gyógyszert?Ja és csak én vagyok ezzel egyedül?van még még más is aki haonló gondokkal küzd?

Úristen,most vettem észre mennyit írtam!Atyaég!Azért köszi annak aki végig olvass:)15/LÁNY


2009. máj. 9. 09:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Kislány!


Látom elég okos vagy a problémádat illetően fiatal korod ellenére. Ne félj elmenni egy megbízható endokrinológushoz! Nem azzal fogja kezdeni, mint egy nőgyógyász. Másképp közelíti meg egy 15 éves kislány problémáját. Jó lenne, ha minél előbb megtennéd, mert mire szülőkorba kerülsz, meg kellene oldódnia ezeknek a problémáknak. És ez bizony időbe telik.

2009. máj. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Igy vagyok énis vele. A karom rettenetesen szőrös,és fekete...szőrteleniteni nem aakarom mert ahogy irtad: borosta..:S:S

amugy sztem nem vagy beteg,csak túl sok férfi hormon(vagy micsoooda)jutott nekünk:S

15/L

2009. máj. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
énis igy vagyok ezzel,és játtszik velem az endokrinilógus és a nőgyógyász,mint egy pingpong labdával,küldözgetnek egymáshoz..kb4hónapja..remélem te szerencsésebb leszel,és meglesz,mi bajod.
2009. máj. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Na látjátok én pontosan ezért nem akarok orvoshoz menni,mert úgy is csak ide-oda küldözgetnének.Ez tapasztalat.Meg különben is elegem van ebből az egész orvostól-orvosig járástól,mert régen nagyon sokat voltam orvosnál,volt hogy egész nap a váróba ültünk anyukámmal,ahhoz képest,hogy 8ra volt időpont,és 2-3kor hívtak be.Mondjuk az allergiám miatt volt ez,és nem a szőrösödéssel kapcsolatban.

Egyébként is most még nem mennék el,nem vagyok rá felkészülve,ezzel még várnék 1-2 évet.De ha mégis,akkor hogyan vizsgál meg az endrokrinologus?Valaki volt már ilyen helyen?És milyen gyógyszert írna fel,gondolom fog.gátlót,nem?De azt én is tudnák venni,csak valahogyan kéne receptet szerezni.:)És mit történik,ha elkezded szedni a gyógyszert?Kihullanak a szőrök?

2009. máj. 9. 14:04
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja még meg se köszöntem a válaszokat:)Köszi szépen!
2009. máj. 9. 14:05
 6/12 anonim ***** válasza:

szia

én 18 éves vagyok és elég szőrős

pontosabban nekem is 14-15 éves koromban jelentkezett a túlzott szőrösődés és engem is nagyon zavart

valószinü hogy a tinikor túlzott hormontermelése

énis nagyon természetellenesnek gondoltam de mostanában már kezdenek megszünni

neked is biztosan elkezdenek eltünni majd ha véget ért az átalakulás korszaka :)

2009. máj. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
69%

Kedves Kérdező!

Én is hasonló problémával küzdök 15-16 éves korom óta, már 23 vagyok. Sajnos azt kell hogy mondjam, hogy a túlzott szőrnövekedés nem múlik el magától. Rengeteget szenvedtem vele, de megoldást mégis egy nőgyógyász ajánlott. 3 hónapja szedem a Cypromix nevű fogamzásgátló tablettát, és lényeges javulást könyvelhetek el. Általában gyantázom magam az intim testrészeimen, ahol eddig 5-6 nap (!) után kezdtek visszanőni a szőrszálak, ez ma már 2-3 hét. A sötétebb szőrök elvékonyultak, és a kissebb, de látható pihék csipeszelést követően nem nőttek vissza (néhol 1-2, de már nem zavaró). Ne rettegj az orvosoktól, nekem például egy iszonyatosan goromba nőgyógyász kérdezte meg, hogy nem zavar-e valami magamon, hadd ne mondjam milyen stílusban. Mégsem ítélem el, mert megoldást találtam a problémámra, és az ő mindennapjaikat is meg lehet ám érteni. Azt nem tudom, hogy a gyógyszer szedésének abbahagyásával visszajönnek-e e tünetek, ennek talán egy másik fórumon kellene utána nézned! Javaslom, hogy minél előbb keresd fel a nőgyógyászodat, hiszen én is visszakaptam a nőiességem :)

2009. máj. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
nekem a karom szőrös.de nagyon:Sés én sem merem szőrteleníteni, emrt nem akarok borostás lenni:S
2009. aug. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Sajnos én ugyan ezzel a problémával küzdöttem(küzdök)...jártam Debrecenben, Szegeden, Pesten, Kecskeméten és sehol nem találtak semmi problémát. Felírták a Diane 35 nevű fogamzásgátlót ami valamennyit segített, mert legalább már az arcomon nem nő a szőr. Én IPL-re járok elég költséges és többet vártam tőle de ritkult a szőrzetem + havonta kozmetikus. Ezzel a "betegséggel" mást nem lehet csinálni, nincs olyan gyógyszer amitől kihullana az ember szőre :S Körülbelül 2-3éve szenvedek vele de ma már a "jó csaj" kategóriába tartozom =D

18/L

2009. okt. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Én is ugyanilyen problémákkal küzdök. Nem szeretnék nőgyógyászhoz menni, mert nem hiszem hogy naponta látna ilyen szőrös lányokat, mint amilyen én vagyok(mindenütt).

Lenne egy kérdésem a "szakértőkhöz": ha elkezdek ilyen fogamzásgátlót szedni, attól nem hízhatok el??

2010. ápr. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!