Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi késztethet egy egészséges...

Mi késztethet egy egészséges lelkületű férfi orvostan hallgatót, hogy a nőgyógyászatot válassza?

Figyelt kérdés
A női test iránti felfokozott érdeklődés, és/vagy a pénz, hiszen talán ez a legpénzesebb szakma?
2011. nov. 15. 10:01
 101/153 anonim ***** válasza:

"Akkor miért nincs szülésznő, vagy bába férfi? az még kevésbbé családbarát!! Úgyhogy itt sántit a dolog..."


A nők, mikor szülnek, akkor ORVOST fogadnak. A szülésznőknek van egy munkarendje, és az alapján kell bent lenniük. Ha vki reggel 8-tól du. 4-ig van beosztva, akkor éjfélkor nem fogják behívni egy szüléshez.

Viszont ha az orvos elvállal egy szülést, akkor neki bizony az éjszaka közepén is be kell mennie levezetni.

Vagy ti hallottatok már olyanról, hogy vki nőgyógyászt ÉS szülésznőt is felkért?...

2011. nov. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/153 anonim ***** válasza:

14:13


"Az meg,hogy valaki azért nem megy szűrésekre,mert nincs női orvos egyszerűen nem igaz. Ha valaki szeretne nőhöz menni,akkor talál is,ezt garantálom,azért nem olyan ritka,mint a fehér holló. "


Lehet, hogy Budapesten és a nagyobb városokban ez nem gond, de vidéken bizony, hogy az!


Lehet, hogy 100km-t is kell utazni, ha van időd és pénzed...

2011. nov. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/153 anonim ***** válasza:

"Egy kérdés volt, hogy gondol-e az orvosjelölt arra, amikor pályát választ, hogy talán elég sok kellemetlenséget fog okozni a páciensei többségének, amikor azoknak egy férfi előtt kell kitárulkozniuk... "


Mo.-n szabad orvosválasztás van. Így nem, nem gondol arra senki, hogy esetleg a páciensének nem felel meg a neme. Mert ha annyira nagyon nem akar vki férfihez menni, akkor egészen nyugodtan elmehet máshová nőhöz.


Egyébként hozzáteszem, hogy szerintem is jobb lenne, ha kiegyenlítettebb lenne a nemek aránya ezen a területen. Mert sajnos nekem is másik városba kellett mennem ahhoz, hogy nő vizsgáljon meg. És nem mindenki teheti meg.

Azért is szeretnék nőgyógyász lenni, mert szerintem igen is lenne rá igény.


De attól még nem fogom minden fiú évfolyamtársam megkövezni, aki nőgyógyász akar lenni, mert neki is joga van hozzá. Ha őt az érdekli, hát menjen annak.

2011. nov. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/153 anonim ***** válasza:
64%

ma 10:00


Igen normális vagyok!!

De hogy a kérdező örüljön...igen a pénzért csinálják és azért mert perverzek,gondolom én ha már 10 évig tanult az egyetemen akkor nem hugyér sz.arért akar dolgozni....és gondolom akkor mér össze köti a kellemest a hasznossal,kiéli perverz vágyit és még fizetnek is nekik nem is keveset...teljesen jó nem kérdező?:D

2011. nov. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/153 anonim ***** válasza:

14:13

"azzal,hogy elmész szürővizsgálatra nem másnak teszel szievsséget,hanem a saját egészséged érdekében kellene ,hogy elmenjél.Elég gyerekes azért kihagyni,mert kellemetlen a vizsgálat"


Vastagbél vizsgálaton mikor voltál utoljára? Vagy ott nem támad a rák? Ugye nem azért hagyod ki, mert kellemetlen?

2011. nov. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/153 anonim ***** válasza:
Ma 9:59-nek: Őszintén? Totálisan hidegen hagyna mások nemi szerve. Ugyanis monogám típus vagyok, és szeretem a férjem. És nem izgat senki testének látványa, egyáltalán.
2011. nov. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/153 anonim ***** válasza:
83%
Ma 10:41-nek A sorok között. :) Nekem legalábbis úgy tűnik, hogy erre megy ki ez - és a mostanában megjelenő sok hasonló kérdés. A kérdező egy valamit akar hallani: hogy igen, igaza van, fuj, mi az, hogy egy férfi nőgyógyásznak megy. Már a kérdés is provokatív, miszerint egy egészséges lelkületű (!) férfit mi késztet erre. Tehát a kérdező nyilván magától nem talált ilyen okot. Vagyis szerinte csak egészségtelen lelkületű férfiak mennek nőgyógyászhoz. A válaszokkal pedig nem elégedett, mindenáron azt akarja hallani, hogy igen, bizonyára van bennük érdeklődés a női nemi szerv iránt. Amúgy meg mindegy, aki nem akar ffi dokit, az menjen nőhöz, aztán kész. De ne agitáljon.
2011. nov. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/153 bánomisén ***** válasza:

15:20


Köszönöm, hogy megfogalmaztad a gondolataimat, már éppen én is erre készültem :-))

2011. nov. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/153 anonim ***** válasza:
61%

15:08

"nem fogom minden fiú évfolyamtársam megkövezni, aki nőgyógyász akar lenni, mert neki is joga van hozzá. "


Szerintem ezt soha senki, sehol nem vonta kétségbe, hogy JOGA van hozzá!

Itt egészen másról volt szó, szerintem.

Ha jól értettem, akkor arról, hogy rengeteg szép orvosi szak van, egyedül a nőgyógyászat az aminek választása talán inkább a nőkre tartozna, - persze nem JOGilag, -

hanem talán jóérzés miatt.

2011. nov. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/153 anonim ***** válasza:

15:05

"A nők, mikor szülnek, akkor ORVOST fogadnak. A szülésznőknek van egy munkarendje, és az alapján kell bent lenniük. Ha vki reggel 8-tól du. 4-ig van beosztva, akkor éjfélkor nem fogják behívni egy szüléshez."


Bődületes tévedésben vagy!!!

Sógornőm 2 éve, barétnőm fél éve szült, - az orvos ELŐRE megmondta, hogy neki 100 eFt, a szülésznőnek 30 eFt "jár".


Be is jöttek, meg is kapták a pénzt!


Délbudai nagy kórházról van szó.

2011. nov. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!