Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi késztethet egy egészséges...

Mi késztethet egy egészséges lelkületű férfi orvostan hallgatót, hogy a nőgyógyászatot válassza?

Figyelt kérdés
A női test iránti felfokozott érdeklődés, és/vagy a pénz, hiszen talán ez a legpénzesebb szakma?
2011. nov. 15. 10:01
 111/153 anonim ***** válasza:

Ma 15:11-nek


A vastagbélrák szűrése nem kellemetlen, székletmintából történik, bizonyos kor felett a háziorvos ajánlja is. Amire Te gondolsz, az a vastagbél tükrözés, ami tök fölösleges, ha nincs amúgy panasz. Ugyanis a szervezetet eléggé megterheli - tapasztalatból írom, nem a levegőbe beszélek. Egy szűrővizsgálatnak akkor van értelme, ha a várható előnye jóval magasabb, mint a kockázata, valamint nem túl megterhelő sem a páciensnek, sem a tb kasszának. Pl. tüdőszűrés, mammográfia, prosztatarák szűrés, csontritkulás szűrés, és ide tartozik ugye a nőgyógyászati rákszűrés is. Lehet válogatni, egyik sem kötelező senkinek. Vannak ajánlások, hogy milyen korban melyiket milyen időközönként érdemes elvégeztetni, Te meg egyéni ízlésed szerint dönthetsz, hogy hova mész el. Ugyanez külföldön már nem egészen így van, mert a biztosítód akár elő is írhatja, hogy milyen szűrésekre kell rendszeresen eljárnod ahhoz, hogy biztosított lehess. Szóval ne keverjük azért a szezont a fazonnal, és ne hasonlítsuk össze a nőgyógyászati vizsgálatot egy vastagbél tükrözéssel, mert a kettő meg sem közelíti egymást kellemetlenség tekintetében.

2011. nov. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/153 anonim ***** válasza:
Hát bocs, én eddig csak olyat hallottam, hogy az orvost kérték fel és neki fizettek.
2011. nov. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/153 anonim ***** válasza:

15:34


Bizony a szülész-nőgyógyász sok helyen kijelöli (ajánlja) a szülésznőt, -akivel jól tud együtt dolgozni - akit "illik" felkérni és természetesen fizetni is. A 30 ezer is jónak tűnik, én is ennyiről hallottam.

2011. nov. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/153 anonim ***** válasza:

15:11

"A vastagbélrák szűrése nem kellemetlen, székletmintából történik"


Azt azért nem árt tudni, hogy amikor a székletből kimutatható a vérzés, az olyan kb mint amikor a méhnyak már vérzik...


Szóval ez messze nem egyenértékű a nőgyógyászati rákszűréssel!


"a vastagbél tükrözés, ami tök fölösleges"

ez kb olyan mintha az éves(?) rákszűrésre a kenetvétellel stb együtt az tmondanád, hogy fölösleges.


Szerintem, abszolút nem lenne fölösleges, legfeljebb drága az egészségügyi kasszának!

2011. nov. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/153 anonim ***** válasza:
83%
A vastagbélrák szűrése bizonyos életkor felett javasolt, akkor sem évente! És ha annyi idős leszek, akkor igen, el fogok menni.
2011. nov. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/153 anonim ***** válasza:
61%

16:00

Hát bizony a nőgyógyászati szűrés is 2-3 évente javallott, csak a"nőgyógyász lobbi" hajtja az évenkéntit!

Az alsó korhatár 25 év, ami kitolható 35 évre is kockázatnövekedés veszélye nélkül...


Tudod: "Ha Nem mész évente, akkor megdöglessz!" (.. a pénztárcád ne hagyd otthon!..)

2011. nov. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/153 A kérdező kommentje:

Kedves 86%-os,


Nem tudom miért vagy ennyire felindulva, nyugalom! senki nem akar téged bántani!


A kérdésemet megtudom fogalmazni, ne tedd helyettem, kérlek.

"A válaszokkal pedig nem elégedett, mindenáron azt akarja hallani, hogy igen, bizonyára van bennük érdeklődés a női nemi szerv iránt."


"De ne agitáljon."

nem te aggitálsz?...


"Ezért aztán az összes ffi nődokki perverz disznó"

ezt se mondta senki rajtad kivűl!


"ez így elég üres szlogen... Nevet kérünk, nevet! :)"

Vállalnád az esetleges perköltségeket?


Szóval tényleg lazits, csak nyugodtan! Nem ellenséged senki!

Ha van véleményed és közölni akarod, akkor tedd, de ne mérgelődj, és ne sértegess, én se teszem...

2011. nov. 16. 16:26
 118/153 anonim ***** válasza:

16:11

Igen, hallottam én is ilyesmit, de gyanitom, hogy ez nem azokra vonatkozik, akik 14 éves korban kezdik a nemi életet, a hormonális fogamzásgátlást, a partnerek váltogatását, stb..stb..stb

2011. nov. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/153 anonim ***** válasza:
idióta ez a kérdező!!jó lenne már törölnék ezt a kérdést..:D
2011. nov. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/153 anonim ***** válasza:
84%

Perköltség? Hát, tudod perre akkor megy valaki ilyen miatt, ha az rágalmazás, vagyis ha nem is mondott ilyet az illető... Tehát ha ilyesmit mondana egy doki, én nem félnék megnevezni.


Agitálni meg valami mellett lehet. Hol olvastál olyat, hogy csak a ffi nődokik jók? Ilyet nem írtam. Csak azt, hogy ki-ki döntse el maga. Az viszont akkor is süt a kérdésedből, hogy szerinted csakis nőhöz szabad menni, mert egészséges lelkületű férfi nyilván nem megy nőgyógyásznak.


Valahol valami nagyon komoly sérülés érhetett, gondolom, mert elég régóta írsz ki ehhez hasonló kérdéseket. A stílusból és a konzekvensen elkövetett helyesírási hibákból elég egyértelmű, hogy Te vagy. :) Sajnálom különben, ha valami inzultus ért, de akkor sem kéne ez a harcias modor.


Aki a vastagbélrák szűrésről írt: voltál már vastagbél tükrözésen? Mert én igen. Ne kívánd se évente, se ritkábban. Nem éri meg, és ezt komolyan mondom. Egy fél órás, fájdalmas vizsgálatot, aminek van némi kockázata is összehasonlítani egy 2 perces, kockázatmentes, fájdalmatlan, legfeljebb kis kellemetlenséggel járó vizsgálattal nonszensz.

2011. nov. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!