Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A Mensmentis tényleg annyira,...

A Mensmentis tényleg annyira, mint amennyire sokan mondják? PCOS-ból, van olyan, akinek segítettek kigyógyulni, ha igen, mivel?

Figyelt kérdés
köszi előre is
2012. febr. 17. 12:32
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

ja azt elfelejtettem írni,hogy hormon vizsgálatom is volt már.

A nőgyógyászom azt mondta rá,hogy a totál tesztoszteron mutatott mutatott magasabb értéket egy kicsivel és még valami olyasmit,hogy "anti ovuláció" van,de ebben nem vagyok biztos,nem akarok hülyésget mondani.

A pajzsmirigyem meg egyáltalán nem magas,mármint a TSH.

Fogalmam sincsen azután mit lehetne még vizsgálni,már annyira tehetetlennek érzem magam...:/

2012. febr. 25. 16:02
 12/20 anonim ***** válasza:

Nem nem hat a szőrösödésre és pattanásra ha erre akarsz valamit hallgass a dokira. Egyébként meg íme a betegtájékoztató amit úgy látszik nem olvastál el kellően figyelmesen:

Milyen típusú gyógyszer a Merckformin?

A metformin, a Merckfromin hatóanyaga, a cukorbetegség kezelésére alkalmazott készítmény, a gyógyszerek biguanidoknak nevezett csoportjához tartozik.

Az inzulin a hasnyálmirigy által termelt hormon, mely lehetővé teszi, hogy a szervezet szövetei a cukrot (glukózt) felvegyék a vérből. A szervezet a glukózt energiatermelésre használja fel, vagy elraktározza későbbi felhasználás céljára.

Ha önnek diabétesze (cukorbetegsége) van, akkor hasnyálmirigye nem termel elegendő inzulint, vagy szervezete nem képes megfelelően felhasználni a saját maga által előállított inzulint. Ez a vércukorszint emelkedéséhez vezet. A Merckformin elősegíti a vércukorszintnek a normálishoz lehető legközelebbi értékre való csökkentését.

Ha Ön a túlsúlyos felnőttek közé tartozik, a Merckformin hosszabb távú szedése segít a diabétesszel összefüggő szövődmények kockázatának csökkentésében.

Milyen betegségek esetén alkalmazható a Merckformin?

A Merckformin a 2-es típusú diabéteszben (más néven nem-inzulin-dependens cukorbetegségben) szenvedő betegek kezelésére alkalmas, amennyiben a diéta és a testmozgás nem elegendő a vércukorszint megfelelő szabályozásához. Különösen túlsúlyos betegek kezelésére használatos.

Felnőttek a Merckformint szedhetik önmagában, vagy a diabétesz kezelésére alkalmas egyéb szerekkel (szájon át szedhető gyógyszerekkel vagy inzulinnal) együtt.

10 év feletti gyermekeknek vagy serdülőknek a Merckformin adható önmagában vagy inzulinnal együtt.

2012. febr. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszi,te vagy az utolsó válaszoló?:)
2012. febr. 25. 16:18
 14/20 anonim ***** válasza:
Eddig igen
2012. febr. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nem így érettem,hanem,hogy te vagy-e az,aki a Mensmentis-t is ajánlotta?
2012. febr. 27. 17:25
 16/20 anonim ***** válasza:

Szia! NEM, NEM ÉN VOLTAM, ÉN MOST VAGYOK!

Én vagyok, aki ajánlotta. Ne hallgass arra,aki azt írta, hogy nem segít. Az van, hogy ha megnézik a terheléses inzulin vizsgálaton, és úgy látják, hogy magas az inzulinod, akkor bebizonyosodik, hogy nálad is az van, ami pl. nálam volt, hogy a magas inzulin szint miatt megemelkedik a tesztoszeron, emiatt szőrösödsz, és emiatt vagy pattanásos is. (én nem szőrösödtem, hanem híztam hasra ettől, amúgy egy vékony lány vagyok, és pattanásos is voltam) és akkor ha helyrehozzák az inzulint, ehhez a gyógyszer mellett a diéta és a mozgás ugyan olyan fontos, akkor attól lejjebb megy a tesztoszteron, és nem fogsz szórösödni, a tesztoszteron ugye a férfi hormon!

2012. febr. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Hát, ha amúgy nem szednél fogamzás gátlás miatt fogigátlót, szerintem jó lehet a met, ez úgy van, hogy ha rendesen diétázol, meg mozogsz, életmódot váltasz, akkor majd el lehet hagyni.
2012. febr. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
A Mens mentis a legjobb hely!4. éve járok oda, már 10 hónapos a kisfiam,meforalos baba:o)))észrevették a pajzsmirigy gondom is.dr.Tűű László a legjobb.mindenki kedves és segítőkész!
2012. márc. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolótól szeretném megkérdezni,hogy hogyan vették észre a pajzsmirigy gondodat?Vérvétellel? mert nekem az nem mutat rossz eredményeket,de nem tudom,hogy ettől még lehet-e vele gond...

Gondoltam esetleg egy pajzsmirigy ultrahangra is,hátha azzal több kiderülne.

2012. márc. 3. 16:59
 20/20 anonim ***** válasza:
Menj el dr Pusztai Zoltanhoz.
2012. okt. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!