Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációnál estére betétet,...

Menstruációnál estére betétet, tampont vagy mit használtok?

Figyelt kérdés

Nekem ez mindig nagy probléma, mert a tampont nem szeretem alváshoz használni, egyrészt szerintem egészségtelen ha 8-9 óráig bent van, másrészt félek hogy átázik és reggel arra ébrednék, hogy vérfoltos a takaróm. Ahhoz meg túl lusta és álmos vagyok, hogy felkeljek az éjszaka közepén, hogy tampont cseréljek, meg ráadásul van, hogy felkelek, nem telt meg, aztán nem tudom, hogy mikor keljek fel újra stb...

A betéttel viszont az a baj, hogy fekvő helyzetben nem ér semmit, mert lefolyik a cucc...

Ti hogy oldjátok meg?


2012. febr. 20. 13:38
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
19%
Ilyet se hallottam még, hogy rosszat tesz az izmoknak :D Egyéb hülyeség?
2012. febr. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
57%
A tampon felszívja a vért, de nem mindet. Amit nem tud felszívni, az csak pang a hüvelyben, mert nem tud kifolyni, és ettől már ott a hüvelyben elkezdenek szaporodni a baktériumok, amik komoly fertőzésekhez vezethetnek.
2012. febr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
93%
A tampon az összes vért felszívja, amit már nem tud, az egyszerűen kifolyik a másik felén. Ezerszer elmondták nekünk szexuális felvilágosítás órán, hogy a tampon úgy műkődik mint egy szivacs, nem úgy mint egy dugó.
2012. febr. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
88%
Libresse Invisible Ultra Goodnight betétet használj! Én is azt használok,még az Always-nál is hosszabb! (Vagy Tena Lady betét...)
2012. febr. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:
89%
Szerintem éjszakára a tampon nem egészséges.. sőt nem is kényelmes :( Ráér minél később használni! Inkább használj betétet, vannak olyan tipikus betétek ami jó hosszú. (pl.: Libresse éjszakai) én azt használom, és teljesen jó, pedig nekem nagyon erős.. és ezzel mégsem ázok át, sőt még ki sem folyik! Én ezt ajánlom neked :) Plusszba teszek egy törölközőt magam alá alváshoz.. hátha esetleg kicsit kicsöppen. Így már tuti a biztonság :) Tampon maximum tesire ajánlatos.. ugye a mozgásnál, hogy ne csúszkáljon a betét.
2012. febr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
75%
Imádom a tamponellenes kommandót :) XD
2012. febr. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Always éjszakaival még sosem volt gondom igazán. Nem folyik ki. Direkt éjszakait használj. Ja és igen, ahogy tippelted is, lejjebb kell tenni. Mindig lejjebb ragaszd a bugyidba az éjszakait, pont azért, mert fekszel benne.
2012. febr. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

tudom, hogy a tampon egy szivacs és nem dugó, nem vagyok hülye. Mér lenne dugó? Gondolod, azt hiszem, hogy kihúzom és kiömlik a sok vér, mert a tampon elállta az útját vagy mi?!

arról van szó, hogy nem egészséges sokáig benntartani, mert segíti a baktériumok elszaporodását. Ennyi.


"Ilyet se hallottam még, hogy rosszat tesz az izmoknak :D Egyéb hülyeség?"

És miért is lenne hülyeség? azért mert még nem hallottál róla? Vagy azért, mert neked nincs semmi bajod?

Nem egy év alatt tesz rosszat, hanem hosszútávon.

Ha nem hallottál róla, olvass utána, nem én találtam ki.

2012. febr. 20. 17:02
 19/27 anonim ***** válasza:
40%
Akkor ne szexelj, az is rosszat tesz az izmaidnak ;)
2012. febr. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
50%
Amúgy meg neki válaszoltam: "A tampon felszívja a vért, de nem mindet. Amit nem tud felszívni, az csak pang a hüvelyben, mert nem tud kifolyni, és ettől már ott a hüvelyben elkezdenek szaporodni a baktériumok, amik komoly fertőzésekhez vezethetnek."
2012. febr. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!