Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon leégettem magam az...

Nagyon leégettem magam az orvos előtt. Idiótának tarthat? Komolyan fog venni ezek után?

Figyelt kérdés

Sajnos elég sok nőgyógyásznál megfordultam (sztk-ban), és volt köztük ugyan egy-két kedves, de páran nagyon nagy taplók voltak. Sajnos egy negatív gyerekkori élmény miatt, amúgy is nagyon féltem a nőgyógyászoktól, de pár bunkó orvos még rátett egy lapáttal erre. Most végre ismerősön keresztül találtam egy csodálatos nőgyógyászt. De olyan stresszesen mentem oda, hogy totális idiótaként viselkedtem, csak pár példa: nem tudtam megmondani édesanyám nevét, megkérdezte, hogy mikor menstruáltam utoljára, és hiába volt felírva, idegességemben nem tudtam felolvasni, remegett a hangom, a kezem, a lábam. És ha ez nem lett volna elég még el is mondtam, hogy ne haragudjon, de rettegek ettől az egésztől, de nagyon aranyos és megértő volt. Így még jobban égőnek tartom, hogy ennyire paráztam az egésztől. De nem tudtam, hogy ennyire kedves lesz.

Most meg attól félek, hogy az ismerősömnek is vissza mondja majd, hogy mekkora egy idióta vagyok, illetve, hogy nem fog komolyan venni, mert azt gondolja, hogy nincs teljesen rendben nálam minden.


2012. márc. 7. 05:52
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
kétlem, hogy bárkinek elmondaná, mert köti a titoktartás(mára tényleg becsületes). a te reakciód meg normális. nem tudhattad előre,hogy mi fog várni. néha én se tudok alap dolgokat megmondani, ha nagyon izgulok.
2012. márc. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
88%
Nyugi, kislány! Semmi probléma. Ő biztos, hogy nem fog kinevetni és senkinek sem fogja elmondani. Te sem rontottál el semmit, csak egy kis szorongásod volt. Ez pedig a töbségnél természetes. Idővel majd elmúlik.
2012. márc. 7. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy egyedüli eset, nyugi! Nálunk vizsgálat után direkt van egy külön szoba, külön aszisztenssel, mert tudják, hogy mki zizi lesz a doki előtt és hiába magyaráz bmit nem tudsz figyelni. Ott elmondja hogyan szedd a gyógyszer, mit hogyan csinálj stb.
2012. márc. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
29%

Hát ezért kellene női dpkit keresnetek, azt nem mondom hogy énekszóval megyek hozzá, de azért üsszehasonlithatalan a külombség!

És plusszban szinte félszavakból is ért mindent, hiszen neki is volt, hasonló esete...

2012. márc. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
64%

Kedves utolsó. Az, hogy egy nőgyógyász bunkó vagy rendes nem függ a nemétől. Nekem volt néhány elég rossz tapasztalatom női nőgyógyászokkal, türelmetlenek voltak és volt amelyik azt mondta,hogy ne kényeskedjek. Nem igaz, hogy fél szavakból is értik a beteget a női orvosok csak azért mert nők. Ez inkább személyiségtől függ, nem a nemtől.


Válaszolva a kérdésre. Semmi rosszat nem fog gondolni rólad és természetesen nem fogja visszamondani az ismerősödnek sem. Nagyon sok nő van, akinek stresszt jelent egy ilyen vizsgálat, neki pedig biztosan vannak ilyen tapasztalatai.

2012. márc. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
53%

Kedves ma 08:31!


Sajnos ellent kell hogy mondjak neked, mert az én és barátnőim tapasztalatai is azt bizonyitják, hogy bizony nagyon nem mindegy hogy férfi, vagy nő a nőgyógyász akihez mész.

Most nem a "könnyebben vetkőzöm, mutatom magam ott lent" a hasonló nemű elötti problémáról beszélek, bár ez sem elhanyagolható, hanem a kedvesség, megértés, együttérzésre gondolok.

Bizony NAGYON nehéz olyan férfi nőgyógyászt találni, aki az SzTK rendelésen is normálisan viselkedik, nem csak a magán rendelésén. Bámulatos náluk, hogy ugyanaz az ember egészen megváltozik, ha a pénzedet nála hagyod. Szinte biztos, hogy szándékosan "bunkóskodnak" az államiban, esetleg a magán névjegyét odatolva neked, azért, hogy legközelebb az otthoni rendelőjében láthasson.


A női orvosoknál ezt nem tapasztaltuk. (persze azt azért nem gondolom, hogy közöttük nincs ilyen, csak talán sokkal kevesebb)

2012. márc. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
46%

Ja és még:

"Nem igaz, hogy fél szavakból is értik a beteget a női orvosok csak azért mert nők."


Ebben sincs igazad, mert ha nú vagy, akkor tudnod kell, hogy pl. a menstruációs fájdalmak milyenségét is csak egy nő érezheti igazán, a férfi soha, legfeljebb csak olvasott, vagy elbeszélésből ismerheti. És ez csak a legalapabb dolog volt, hogy a bonyolultabbakat ne emlitsem most.

2012. márc. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
64%

Kedves ma 9:39-es!


Én meg mást tapasztaltam... És a barátnőim is... Akkor most?

De azért nem mondom, hogy a férfi orvosok jobbak, mert a nők bunkóznak az sztk rendelésen, hogy menj a magánrendelésükre. És fogalma sem lehet sok mindenről attól, hogy nő. Csak egy személyes tapasztalat: én magam is eléggé ódzkodom a nőgyógyászati vizsgálattól. Ezt meg is szoktam mondani előre. Két nőnél voltam eddig: az egyik azt mondta, ugyan már, nem is kellemetlen, majd úgy vizsgált, hogy csillagokat láttam. A másik azt mondta, jó, majd óvatosabb lesz, de elég durva volt szintén. A jelenlegi dokim (sztk, ffi) pontosan tudja, hogy mennyire idegenkedem ettől az egésztől, és sokkal óvatosabb. Talán azért, mert fogalma sem lehet róla, hogy milyen érzés, és ha azt mondom, hogy nekem ez kellemetlen, akkor elhiszi? A női dokik meg saját tapasztalat alapján gondolhatják úgy, hogy csak rinyálok, mert nekik nem fáj, nem rossz a vizsgálat. Szóval ne általánosítsunk, vannak bunkó nő és kedves ffi dokik is, és fordítva is. Azért, mert Te csak kedves női dokikkal találkoztál (és a nyomaték kedvéért a barátnőid is), még elképzelhető, hogy nem csak ilyen van, ugye?


Kérdezőnek:

Semmi gond sincs ezzel, én már csak mosolygok rajta, mikor mindent feldöntök a rendelőben, mindennek nekimegyek, ezt-azt leverek, és közben a legegyszerűbb kérdésre se tudok válaszolni. Örülhetsz, mert találtál egy jó, kedves, megértő dokit. Akihez én járok, már ismeri a dolgaimat, és mindig megvárja, míg feloldódom, addig tök másról beszél, vagy viccelődik, vagy éppen megfogja a vállam, hogy nyugi, nem esz meg. És ez elég is.

2012. márc. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
67%

"Ebben sincs igazad, mert ha nú vagy, akkor tudnod kell, hogy pl. a menstruációs fájdalmak milyenségét is csak egy nő érezheti igazán, a férfi soha, legfeljebb csak olvasott, vagy elbeszélésből ismerheti. És ez csak a legalapabb dolog volt, hogy a bonyolultabbakat ne emlitsem most."


Mármint, ha vannak menstruációs fájdalmai. Miből gondolod, hogy mindenkinek van? Nekem pl. nincsenek és hiába is mondanád, hogy ilyen vagy olyan, nem érteném, mert nekem történetesen nincsenek ilyen tapasztalataim és ezzel nem én vagyok egyedül. Egy női nőgyógyász nem lesz attól jobb, emocionálisabb, hogy nő. És természetesen a férfiak között is vannak érzéketlenek és tahók. Éppen ezért írtam, hogy ez inkább személyiség kérdése.

2012. márc. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
64%

Miért mondaná vissza? Dehogy mondja, biztosan nem te vagy az első aki ennyire izgult, nem hiszem hogy 25 éves volt az orvos, és neki is te lettél volna az első!


Azért itt olvasgatva a nő kontra férfi orvos vitát, az nagyon valószinű, hogy a női orvosnak semmiféle hátránya nincs a férfi dokival szemben, legfeljebb előnye lehet!

Ha mindkettő egyformán felkészült és egyformán empatikus, akkor irány a női doki szerintem.


Hacsak valaki inkább nem a férfi tapogatására vágyik inkább, mert nem tudja elviselni, ha egy nő nyúl hozzá ott lent.

2012. márc. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!