Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon leégettem magam az...

Nagyon leégettem magam az orvos előtt. Idiótának tarthat? Komolyan fog venni ezek után?

Figyelt kérdés

Sajnos elég sok nőgyógyásznál megfordultam (sztk-ban), és volt köztük ugyan egy-két kedves, de páran nagyon nagy taplók voltak. Sajnos egy negatív gyerekkori élmény miatt, amúgy is nagyon féltem a nőgyógyászoktól, de pár bunkó orvos még rátett egy lapáttal erre. Most végre ismerősön keresztül találtam egy csodálatos nőgyógyászt. De olyan stresszesen mentem oda, hogy totális idiótaként viselkedtem, csak pár példa: nem tudtam megmondani édesanyám nevét, megkérdezte, hogy mikor menstruáltam utoljára, és hiába volt felírva, idegességemben nem tudtam felolvasni, remegett a hangom, a kezem, a lábam. És ha ez nem lett volna elég még el is mondtam, hogy ne haragudjon, de rettegek ettől az egésztől, de nagyon aranyos és megértő volt. Így még jobban égőnek tartom, hogy ennyire paráztam az egésztől. De nem tudtam, hogy ennyire kedves lesz.

Most meg attól félek, hogy az ismerősömnek is vissza mondja majd, hogy mekkora egy idióta vagyok, illetve, hogy nem fog komolyan venni, mert azt gondolja, hogy nincs teljesen rendben nálam minden.


2012. márc. 7. 05:52
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
42%

Találtam itt egy női nőgyógyász véleményét, dr Szabadi Erikáét, érdemes elolvasni:


Vallomása sokat mondó és jól jellemzi szakmai munkásságát:

„Nőként végezni szülész-nőgyógyászati orvosi tevékenységet azért jó és érdekes, mert nőként pontosan ÉRTEM, hogy az engem felkereső páciens mit akar, vagy éppenséggel mit nem akar elmondani. Panaszait pedig ÁTÉRZEM, mert valószínűleg már én is megtapasztaltam, vagy meg fogom tapasztalni azokat.”

2012. márc. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
53%

HA mindkettő egyformán felkészült, stb.. de hát van két egyforma ember? Akik közt csak a nemük különbség? Nincs. Ember-ember, mindenki megtalálhatja a neki megfelelőt.


Amúgy egy-két hátrány:

- nehezebb jó női dokit találni, mivel kisebb a választék, időpontot is később tudnak adni, mert tele vannak

- rövidebb az ujjuk (terhesség alatt vizsgált egyszer a kórházban egy nő, aki amúgy irtó szimpi volt. Aztán hívott egy férfit, mert többszöri próbálkozás után sem nem érte el a méhszájam...)

-ha valaki hosszú távra választ orvost, számolnia kell vele, hogy egy nő elmehet szülni, tehát lehet, hogy éppen akkor kereshet másik dokit, mikor maga is mondjuk terhes lesz (egy ismerősöm agy járt)

-szerintem (de ez csak személyes vélemény) egy tapasztalat nem sokkal több, mint nulla, és ha valamiről a saját tapasztalatai nem egyeznek meg a páciens tapasztalataival, akkor talán még nehezebben érti meg, hogy mit érezhet, mint az, aki egyáltalán nem tudja milyen mondjuk menstruálni


Azt gondolom, teljesen mindegy a doki neme. Empatikus legyen, jó szakember, és az adott ember számára megfelelő legyen.

2012. márc. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
53%
Dr Szabadi Erikának jó a marketing szövege. :) Ettől még az is lehet, hogy így van, de nem hinném, hogy minden női nődoki ugyanígy gondolkodik.
2012. márc. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
67%

Pontosan abban van a lényeg, amit ő megfogalmazott!

És ettől eltérhet egy TREHÁNY, NEMTÖRŐDÖM, valaki, aki lehet akár nő akár férfi, de alapból ez az óriási különbség a női és a férfi nőgyógyász között!


Az, hogy te ki előtt vetkőzöl le inkább, nő vagy férfi doki előtt, az már más kérdés.

2012. márc. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
47%

"Ettől még az is lehet, hogy így van, de nem hinném, hogy minden női nődoki ugyanígy gondolkodik."


Hát minden női doki biztosan nem, de hogy férfi doki egy sem, az biztos!!

2012. márc. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
53%

"Az, hogy te ki előtt vetkőzöl le inkább, nő vagy férfi doki előtt, az már más kérdés."


Én az ORVOS előtt vetkőzöm le. Belgyógyászati kivizsgáláson vagy bőrgyógyásznál, háziorvosnál sem az számít, hogy nő vagy férfi. Ha szükséges a vizsgálat, akkor levetkőzöm és kész.

2012. márc. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
44%

"rövidebb az ujjuk"


Miért lenne rővidebb?


Lehet hogy egy 2 méter feletti férfinak hosszabb az ujja, de egy átlagosnak?

Amikor nőgyógyászhoz mész, akkor először azt mondod neki, hogy mutassa a kezét, mert nálam csak a hosszú ujjú jöhet számitásba?


És akié vastag? Az szerinted jó a 12 éves kislánynak? Pláne ha szüz... neki pont vékony ujjra lenne szüksége, már pedig a nők ujja azért vékonyabb, mint a férfiaké, ugye ebben egyetérthetünk?


Na akkor most mi legyen?

A tiniknek női doki, mert vékony az ujja,

neked meg vastagot és hosszút, tehát férfit?

2012. márc. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
0%

Ritka ostobák vagytok, egyetlen orvosra sem mondhatjátok, hogy "az én orvosom", mert annyi pénzt sosem fizetsz senkinek, hogy a tiéd legyen, ami meg magánrendelésen folyik annak minden szopó része államiból jön (pacientúra, műtétek, kemó, stb.). Csak hát ez az aberrált magyar mentalitás, istenem.


Kérdezőnek mondanám, hogy ne aggódjon, mert az orvos pont leszarja, hogy mit mondtál, aznap sanszosan a harmincadik betege voltál, a héten kétszázból, a hónapban négyszázból egy. Nem foglalkozik veled, és jól is teszi.

2012. márc. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

"ez az aberrált magyar mentalitás, istenem."


Te nem vagy magyar?

2012. márc. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
62%
12:37, ne köss kérlek belém, leírtam a saját tapasztalatomat egy kedves aranyos dokinéniről, aki saját maga mondta, hogy nem tud megvizsgálni, mert nem éri el a méhszájat, sajnos ez a hátránya annak, hogy nő. Ennyi. Hol láttál olyat, hogy egy szűz tininek azt írtam, menjen férfihoz? Az az érzésem, Te nem vagy egészen elfogulatlan a doki nemével kapcsolatban, ellentétben velem, aki voltam nőnél is, férfinál is, és tudom, hogy mindkettőnek van előnye is meg hátránya is. De azzal ne áltassuk már magunkat, hogy a női dokik annyira tökéletesek, csak mert nők, hogy semmi hátrány nincs, ha valaki hozzájuk megy...
2012. márc. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!