Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon leégettem magam az...

Nagyon leégettem magam az orvos előtt. Idiótának tarthat? Komolyan fog venni ezek után?

Figyelt kérdés

Sajnos elég sok nőgyógyásznál megfordultam (sztk-ban), és volt köztük ugyan egy-két kedves, de páran nagyon nagy taplók voltak. Sajnos egy negatív gyerekkori élmény miatt, amúgy is nagyon féltem a nőgyógyászoktól, de pár bunkó orvos még rátett egy lapáttal erre. Most végre ismerősön keresztül találtam egy csodálatos nőgyógyászt. De olyan stresszesen mentem oda, hogy totális idiótaként viselkedtem, csak pár példa: nem tudtam megmondani édesanyám nevét, megkérdezte, hogy mikor menstruáltam utoljára, és hiába volt felírva, idegességemben nem tudtam felolvasni, remegett a hangom, a kezem, a lábam. És ha ez nem lett volna elég még el is mondtam, hogy ne haragudjon, de rettegek ettől az egésztől, de nagyon aranyos és megértő volt. Így még jobban égőnek tartom, hogy ennyire paráztam az egésztől. De nem tudtam, hogy ennyire kedves lesz.

Most meg attól félek, hogy az ismerősömnek is vissza mondja majd, hogy mekkora egy idióta vagyok, illetve, hogy nem fog komolyan venni, mert azt gondolja, hogy nincs teljesen rendben nálam minden.


2012. márc. 7. 05:52
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
61%

Nem égetted le magad. Az orvos is ember, neki is biztosan vannak félelmei. Lehet, hogy ő épp nem az orvosoktól fél, hanem vmi más fóbiája van.

Az empatikus orvosok tudják, hogy az embereknek mennyire kellemetlen egy vizsgálat. Egyáltalán nem néz hülyének azért, mert izgulsz. Ő is tudja, hogy nem azért nem tudtad megmondani az édesanyád nevét, mert teljesen idióta vagy, hanem azért, mert izgulsz és kész.


Kifejezetten nagy segítség egyébként az orvosnak, ha elmondod a félelmeid. Mert akkor tudja, hogy mit hogyan kell csinálnia ahhoz, hogy ne legyen probléma. Az orvosnak is fontos az, hogy együttműködj. És az ember akkor tud együttműködni, ha bízik az orvosában. És ehhez az kell, hogy megértő legyen.


Gondolj csak bele. Te fordított helyzetben idiótának nézted volna magad? Ugye nem?:)


Az orvosi titoktartás meg köti. Innentől kezdve nem mondhat semmit senkinek, feleslege attól félned, hogy az ismerősöd megtudja.


Az itt kialakult kis vitához pedig:

Menjél máshova téríteni kedves akárkicsoda, aki képtelen felfogni, hogy vannak normális férfi orvosok is.

Nem látod, hogy ez a kérdés baromira nem erről szólt?

Idézek neked, hátha nem tűn volna fel:

"egy csodálatos nőgyógyászt"

"de nagyon aranyos és megértő volt"

"De nem tudtam, hogy ennyire kedves lesz"


Szerinted ez mit mutat? Elárulom: azt, hogy a kérdezőnek sikerült találnia egy kedves és empatikus orvost.

Ha végre rálelt, mi a büdös francért kellene másikat keresnie?


Prédikálj azoknak, akik vevők rá.

2012. márc. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
32%

Kedves 14:21

"ne köss kérlek belém,"

dehogyis akarok én belédkötni!

Azt mondtad, hogy:

"Amúgy egy-két hátrány:

- rövidebb az ujjuk... hívott egy férfit, mert többszöri próbálkozás után sem nem érte el a méhszájam..."


Én csak erre válaszoltam, ha nem hozod ezt fel, nekem eszembe se jutott volna!

Arra gondoltam, hogy amit irsz, arra lehet reflektálni, de ha úgy érzed, hogy ez sért téged, akkor felejtsd el!

2012. márc. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
37%

"Menjél máshova téríteni kedves akárkicsoda, aki képtelen felfogni, hogy vannak normális férfi orvosok is. "

"Prédikálj azoknak, akik vevők rá."


Hogy beszélhetsz ilyen butaságokat?!

Aki másképpen gondol dolgokat mint te, azt nem kellene ledorongolnod!

2012. márc. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
65%

De igen is ledorongolom, mert baromira nem a kérdésre válaszolt.

Menjen olyan kérdésekhez, ami arra irányul, hogy a kérdező férfi vagy női orvost válasszon.

Ez a kérdés NEM erről szólt.


Ez kb. olyan szintű, mintha azt írta volna be a kérdéshez, hogy "szerintem egyél egy csokit, mert tök finom".

Semmi értelme.

A kérdezőnek van egy KEDVES, EMPATIKUS orvosa, ne akarja már meggyőzni arról, hogy ő az okos és menjen máshoz.

2012. márc. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
46%

de hát ha valaki azt írja hogy:

""szerintem egyél egy csokit, mert tök finom". "


akkor, ne törődj vele, mert szerinted úgysem normális, hanem menj tovább a következő kérdésre. Akkor te is normális maradsz, nem idegesíted magad fölöslegesen és valami értelmes kérdésre tudsz értelmes választ adni.

2012. márc. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
0%

Értelmes választ is adtam a kérdésre, úgyhogy arra nem lehet panasz. Csak a kis okostojásunk kedvesen lepontozta.

De abban igazad van, hogy feleslegesen idegesítem magam egy ilyen csököttagyú miatt:)

2012. márc. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
53%
Szinte biztos vagyok benne, hogy jópár ilyen idiótának semmi nemi élete nincs.
2012. márc. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
48%

17:21


Olvasd végig még egyszer a válaszod, amiben reflektáltál. Ha szerinted az általam írottakra reagáltál, akkor a továbbiakban nincs mit mondanunk egymásnak. Én hosszabb ujjról írtam egy tapasztalatom, és egy női doki által elmondottak alapján. Te egyből vastag ujjú dokit javasoltál nekem, és feltételezted, hogy a szűz tiniket erőszakkal vastag ujjú ffi dokihoz kergetném, az kell nekik. Sehol ilyesmit egy szóval nem írtam. Tehát ez mégiscsak kötekedés, nemde?

2012. márc. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Jól esik tudni azt is, hogy mások is hasonlóan félnek mint én. A női orvos férfi orvos vitába én nem szeretnék beszállni, de a mostani orvosomat nem cserélném le semmi pénzért. Voltam már nőnél is, sajnos ott is ugyanúgy féltem, engem nem befolyásol az orvos neme. Számomra nem jobb vagy rosszabb egyik nem sem, inkább az orvos személyisége a döntő.

2012. márc. 7. 20:24
 30/38 anonim ***** válasza:

Hála Istennek, ha megtaláltad a neked megfelelőt, ez a legfontosabb!

Remélem ilyen is lesz sokáig.

2012. márc. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!