Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hajhullás fájó fejbőrrel...

Hajhullás fájó fejbőrrel párosítva?

Figyelt kérdés

Őő lassan egy éve hullik a hajam. Egész nyáron orvostól orvosig mászkáltam (háziorvos, belgyógyász, nőgyógyász, bőrgyógyász, fogorvos - bár a fogászati része kétséges, endokrinológus stb), de nem találtak semmi hibát bennem. Aztán decemberben találtam a neten egy demodex nevű jelenséget, ami állítólag kevésbé ismert, pedig a hajhullást nagy százalékban ez okozza. Elmentem ingyenes szűrésre, megállapították, hogy demodexem van. Meglehetősen szkeptikusan álltam a dologhoz, mivel én is mondenkinek ezt mondanám, ha a szer, amit a kezeléshez használnak, havonta 35e Ft. De mivel elkeseredett voltam, és más variáció nem volt, elkezdtem a kúrát. 3 hónapig csináőltam, és láss csodást, az első hónap után nem megállt, de csökkent a hajhullás mértéke úgy napi 20-30 szálra (ami a régi rátához képest még azért így is sok volt). Viszont azokon a területeken, ahol valamelyest megritkult a hajam, nem nőtt vissza egyáltalán. Ráadásul a 3. hónap végén, miközben még használtam a szert, elkezdett megint iszonyatosan hullani. Eléggé lehangol a dolog (mit lehangol? K*rva sz@r kedvem van, kisebbségi komplexusom, és hányingerem van, ha tükörbe nézek), ráadásul épp érettségi és egyéb vizsgák előtt állok, úgyhogy még arar sincsen időm, hogy orvostól orvosig rohangáljak megint. Néha már úgy érzem, hogy nem érdekel, kihullik az egész, aztán parókám lesz. Persze egy idő után megint eltörik a mécses:S:S A fele már kihullott. Ráadásul varázsszer ide vagy oda, a hajtonik használata alatt is megmaradt az a tünet, hogy ha összefogtam egy-két órára a hajam, utána úgy fájt a fejbőröm, mintha nem is keratinból, hanem acélból lennének a hajszálaim.

A legrosszabb, hogyha mondjuk tényleg a demodex okozza ezt az egészet, talán nem is tudnám folytatni a kúrát, mivel már nincs több pénzem rá. Hová menjek, mit csináljak?:(

19/L



2012. ápr. 5. 10:59
1 2
 11/15 anonim válasza:
Végül is volt demodex-ed vagy sem? Erről lehet tudni valamit? Voltál-e azóta újabb vizsgálaton, hogy megállapítsák?
2014. nov. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

A demodex egy kamu lehúzós dolog. Sajnos akkoriban még elég befolyásolható voltam -és kétségbeesett - ezért sikerült erre a baromságra kidobnom ~100e Ft-ot.

Nem múlt el tőle a hajhullás, és nem találtam összefüggést a demodex és a hajhullás között az orvosi irodalomban.

2014. nov. 4. 20:07
 13/15 anonim válasza:

Nem tudnátok nekem véletlenül annak a lánynak a kérdését,elérhetőségét belinkelni akin segített a bőrgyógyász a dermovate oldat felírásával?Felvenném ezzel a lánnyal a kapcsolatot,meg a bőrgyógyász elérhetőségét is szívesen fogadnám.


Köszi :)

2018. máj. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nedvesítsd be a hajad, szappanozd be hagyd rajta éjszakára ismételd meg 3-4 nap.

Lehet segíteni fog nekem bevált szerintem demodex.

2022. jún. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló:

Megkèrdezhetem, milyen szappant használtál ehhez?

Előre is köszi!

2023. ápr. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!