Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Irrigátor. Hasznos vagy...

Irrigátor. Hasznos vagy káros? Tapasztalatok? Vélemények?

Figyelt kérdés
Sok jót hallani, de azt is mondják, hogy a hüvelyflóra egyensúlyába beleszól... Tapasztalatok? És a tejsavas irrigálás? Az segíti a flórát, nem?
2009. jún. 18. 00:27
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Az irrigátor olyan, mint egy gyógyszer: hasznos, ha bajod van és fölösleges/káros, ha úgy használod, hogy nincs is rá szükséged. Ez ennyire egyszerű. :)


Ha nincs panaszod, akkor nem kell használni semmilyen időközönként, mivel rendben van a hüvelyflórád. (Ugye fájdalomcsillapítót sem veszünk be, ha nem fáj semmink.) Ha viszont felborul, akkor nagyon jó szolgálatot tesz a tejsavas irrigálás => visszaáll a hüvely savas PH-ja => ezért újra el tudnak szaporodni a lactobacillusok => ezek a kis lactobacillusok nem engedik elszaporodni a kórokozókat/gombákat.


Én már nagyon sokszor tettem rendbe magam tejsavas irrigálással, 1-2 nap alatt mindig rendbejöttem. De ha nincs semmi tünetem (égő, száraz érzés, viszketés, fura folyás), akkor "csak úgy" soha nem veszem elő az irrigátort.

2009. jún. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha heti sokszor irrigálsz akor árt ,amugy nem. 1hónapban ha 3napot irrigálsz, az jó.
2009. jún. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen nem kell túlzásba vinni. Én csak menstruáció után szoktam magam átmosni vele, vagy ha sok a fehérfolyásom. És csak sima kamillateával. Az mindenre jó(kivéve ha fertőzés van). Ha ritkán csinálod,csak jót tesz.
2009. jún. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2. hónapja naponta kell iriigálnom tejsavval, hüvelygyulladás és fertőzés miatt. Nagyon sokat használ, sokkal jobb már (természetesen gyógyszer meg kúp mellett).

A dokim szerint a tejsavas irrigálás pl. uszoda előtt és után is hasznos, mert megelőzi, hogy gombás fertőzést szedjen össze, aki érzékenyebb erre.

2009. jún. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát nekem most gombám van, azzal küzdök... Gondoltam utána kipróbálnám megelőzésnek...
2009. jún. 19. 00:42
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha gombád van, akkor mindenképpen próbáld ki, arra is nagyon jó a tejsav. Egy liter vízhez kell 2 evőkanál tejsavat tenni.
2009. jún. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!