Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bébikomp: hasznos vagy káros?...

Bébikomp: hasznos vagy káros? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Ha már egyedül feláll a kiságyban és kapaszkodva, lépeget a kezünket fogva, érdemes venni neki? Vagy esetleg kicsit később? Tudom, sokan azt mondják a gerinc miatt nem jó (bár aki használta azt mondta, hogy úgy kell bekötni, hogy meg legyen rogyva a lába, és csak akkor áll fel benne, hogyha akar, amúgy ül), viszont azt is mondták többen, hogy miután beletették bébikompba, sokkal hamarabb megtanultak menni a babák. Ez nem zavarná meg esetleg, hogyha beletennénk, utána meg ki lenne véve belőle; nem zavarná meg a fejlődési ütemét, hogy nem a saját egyensúlyával tanul meg menni, hanem támasztja valami? Na ezt jól megfogalmaztam, talán értitek! Most akkor hasznos vagy nem?
2009. júl. 8. 14:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Nem akarok hosszan magyarázkodni csak egyszerűen azt írom, hogy szerintem nem egészséges és én nem fogok venni a babámnak.

5 hós anyuka

2009. júl. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Én sem tartom jónka, egyik fiam sem használt ilyet.
2009. júl. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Már nagyon sokszor feltették ezt a kérdést. Ez az, ami szerintem sose fog eldőlni :-) Szerintem ha mértékkel használjátok, akkor nem káros. Mi vettünk, és néha nagyon jól jött. De ügyeltem arra, hogy sokáig ne legyen benne. Csak akkor szabad beleültetni, ha már stabilan ül. Ha mértékkel használod, nem fogja befolyásolni a járástanulást.
2009. júl. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

jónak... :)


A nagyobbik lusta volt, de a kicsi már 7 hónaposan állt, és most egy évesen önállóan kezd menni.

2009. júl. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nincsen, én nem tartom jónak. Egyrészt a gerincproblémák miatt (amit le is írtál), másrészt nekünk elég kicsi a lakásunk, tehát nem sok helye lenne menni vele, mert folyton beleütközne valamibe (küszöb, szék, szekrény, asztal, stb). A fiam nem volt egész 7 hós mikor felállt és 4 hónap múlva majdnem 11 hósan indult el először egyedül, kapaszkodás nélkül. Nekünk nem hiányzott a bébikomp, nem láttam szükségét.
2009. júl. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%
Azt nem tom,hogy hasznos e vagy sem,de a lányom imádja!
2009. júl. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tartom hasznosnak a már leírt okok miatt. Esetleg vegyél neki járássegítőt, azzal önállóan, saját erőből járhat. Mi ma veszünk neki. :)
2009. júl. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
46%

kisfiam használt. iagaz nem sűrűn és nem is volt benne sokat. 10,5 hónaposan elindult egyedük. most 22 hónapos és nem látom hogy lett volna baja tőle!

a keresztfiam és a keresztlányom is használta, de neki sem lett bajuk. 5 és 2,5 évesek!

2009. júl. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekünk is van,de csak keveset teszem bele,a fentebb leírt okok miatt.

Viszont,ha készülünk valahova,és bogaras,akkor nagyon jó szolgálatot tud tenni.Így mindketten egyszerre tudunk elkészülni apával.Az ilyen esetekre csudijó!!!

2009. júl. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért,de járássegítőt mikortól érdemes venni?
2009. júl. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!