Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlót rossz sorrendbe...

Fogamzásgátlót rossz sorrendben szedtem, nagy baj?

Figyelt kérdés

Nos az van, hogy az 1. fogamzásgátlóm (1. tabi után már véd) Egy hétig szedtem balról jobbra... Ám de az új hetet már jobbról balra kellett volna szednem de én csak szerdán vettem észre, hogy a vasárnapit és a szombatit kaptam be. Akkor szerdán bekaptam a szerdait, csutortokon a csutortokit, ma pedig a péntekit, de holnap nemtudom, nagy baj, ha bekapom a hétfőit szombaton vasárnap meg a keddit? mert ezeket a napokat cseréltem össze :/

remélem elég érthetően írtam le. Ja és ha összekeverve szedtem be eddig, akkor lehetek terhes, vagy inkább védekezzünk óvszerrel is?

(18L)


2012. máj. 25. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Talán ha leírnád ilyen tabi szedsz, vagy elolvasnád a papírját...

Ha egyfázisú (ugyanolyan színű az összes tabi), akkor mindegy milyen sorrendben szeded.

Ha többfázisú (különböző színű tabik vannak), akkor számít a sorrend. De ha színen belül keverted össze (pl. citromsárga helyett citromsárgát vettél be), akkor nem gáz. Akkor van gáz, ha rossz színűt vettél be.

Ha rossz színűt vettél be, akkor orvoshoz menjél hogy mit csinálj és védekezz óvszerrel.

Mondjuk az óvszeres védekezés egyébként sem ártana az első 2 héten....

2012. máj. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, mert minden tabletta egyforma.

A napok csak azért vannak rajta, hogy nehogy véletlenül egy nap kettőt vegyél be, és észrevedd, ha kihagytál egyet.

De ha számon tudod tartani, akkor mindegy.

2012. máj. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2.: Amit leírsz, az csak egyfázisúra igaz. De nem írta, hogy milyet szed....
2012. máj. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A nőgyógyászom azt mondta, ha a menstruációm 1. napján kezdem szedni, akkor az 1. naptól kezdve védve vagyok és ha elmúlik a mens. nemkell óvszerrel védekezni...

Amúgy igen, egyszínü mind - Softine.

Köszönöm a gyors válaszokat! :)

2012. máj. 25. 18:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagy teljesen védett így hisz nem véletlen olyan fontos a sorrend!!Minden tablettának más a hormontartalma.
2012. máj. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó: Mi a francnak okoskodsz bele, ha k.vára nem értesz hozzá?

Miért nem bírsz csöndben maradni?

Minden tabletta ugyanazt tartalmazza, ha egyfázisút szed. De ezt már leírtuk előtted normális és értelmesen.

Ne gyere már ide baromságokkal.

2012. máj. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nyugalom, azért nemkell összeveszni :P
2012. máj. 29. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!