Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez hüvelygomba? Néha erősebben...

Ez hüvelygomba? Néha erősebben, néha gyengébben éget vagy viszket a nemiszervem és erősebb a folyásom de szaga vagy színe nincs, viszont egy kicsit darabos. Már többször volt ilyen, de mindig elmúlt 4-5 nap alatt.

Figyelt kérdés
Orvoshoz is elmegyek holnap, mert ma nem tudtam bejutni, de azért kiváncsi vagyok.
2009. júl. 9. 15:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
25%
és ugyanúgy nem mész majd el orvoshoz ahányszor már elmúlt 4-5 nap alatt....hát ismét gratulálni tudok, főleg ahoz hogy még le is buktatod saját magad a kérdésedben :D
2009. júl. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez lehet gomba, de hogy melyik fajtája és mivel kell kezelni, azt csakis az orvos tudja eldönteni. Mindenképpen juss be, mert az életben nem fogsz kikeveredni belőle. Nem elmúlik négy-öt nap alatt, hanem tünetmentessé válsz, de láthatod Te is, hogy visszajön kezelés hiányában. Sokan fordulnak az orvoshoz ilyen panaszokkal, ugyhogy ne legyen emiatt szégyenérzeted.
2009. júl. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
25%
ez nem szégyenérzet hanem igénytelenség. belső igénytelenség ráadásul.
2009. júl. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Kathrin01 ***** válasza:
100%
Régen én is többszőr elkaptam, mindig a canesten hüvelykúpot vettem, de mindig visszajött. elmentem dokihoz, és felírt egy másik fajta gyógyszert amitől teljesen meggyógyúltam. Menj orvoshoz, sokkal jobban jársz szerintem.
2009. júl. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát attól mert még valaki elmegy a dokihoz, nem biztos hogy "örökre" kiölte magából a bacit, én hiába mentem dokihoz, mindig irta a stájon át szedhető tabit is meg kupot is ,de visszajött 1hónap mulva, aztán magam miatt is utána néztem a neten hogy mit lehetne teni elenne és rátaláltam a GRAPEFRUIT CSEPPRE, és mióta szedem nem kell dokiho járnom és feleslegesen kidobnom 5000Ft-ott a doki receptje miatt.
2009. júl. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
22%
ügyesokos. És az méhnyakrák ellen is véd? vagy HPV és egyéb nemi betegségek ellen is? és honnan tudod épp melyik van?
2009. júl. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

15:10 Szinte minden nő átesik ilyen vagy olyan hüvelyfertőzésen élete folyamán. Ez nem azért van, mert nem fürdik, nem mosakszik. Egyszerűen érzékeny odalent, hiszen van nyálkahártyafelület odabennt, amit csak egy kiskapu véd a kórokozóktól. Starandon, nyilvános wc-ben, de még rokonlátogatóban (ha wc-re megyünk) össze lehet szedni a fertőzéseket. Sőt, párkapcsolatban a párunktól is lehet olyan gombás fertőzést kapni, ami a párunknak nem okoz tüneteket. A kérdésre válaszolva:

Igen, hüvelygombának tűnik, de hát az orvos úgyis megmondja. Kitartás!

2009. júl. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
67%
Istenem... nem azt írta, hogy nem jár el a grapefriut csepp miatt nőgyógyászhoz, hanem azt, hogy FÖLÖSLEGESEN nem jár el folyton a visszatérő hüvelygomba miatt. Az éves rákszűréshez ennek semmi köze, nem állította, hogy arra sem jár. A HPV nem úgy jelentkezik, mint a hüvelygomba,a nemi betegséget meg hadd tudja már mindenki maga, hogy kivel fekszik le és hogyan védekezik. Miért vagy ilyen arrogáns? Mind a kérdezővel, mind a válaszolókkal. Ja, amúgy akinek többször volt már gombája, az azért felismeri. Ha egy-két nap alatt nem javul házilag (pl. Canesten kombi és társai, tejsavas irrigálás), akkor irány a doki. Azért nem rohanunk rögtön dokihoz, ha nő egy pattanás a fenekünkön...
2009. júl. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
77%

Méhnyakrák? HPV? Mielőtt ilyen hülyeséget leírsz, nézz körül, hogy milyen tünetei vannak a daganatnak, amiről beszélsz! A HPV is távol áll ettől... szerencsére.


Természetesen mindenképp menj el orvoshoz, hogy megbizonyosodj. Egyébként erre van kitalálva a Canesten kombi. A doki lehet, hogy hüvelytablettát és kenőcsöt fog felírni, ami egyenértékű a Canesten változattal, ami vény nélkül kapható. /legalább is én annak idején azt kaptam/. A nők nagy többségének volt már ilyen gombás fertőzése, és nem az igénytelenség miatt. Aki hajlamos rá, érzékenyebb a szervezete, az könnyebben megfertőződik. Használj rendszeresen intim lemosót, (pl. Lactacyd femina) és törlőkendőt, ez nagyban elősegíti a megelőzést.

2009. júl. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
67%

én vagyok a 15:10-es és kórházban dolgozom, Úgyhogy szerencsére van alapom megszólalni. És HPV-ről meg egyebekről nyilatkozni.

Amúgy direkt kihangsúyoztam hogy belső igénytelenség és nem külső ( ami amosakodásra és egyebekre vonatkozik ) hanem az ha probléma van nem elmegy hanem otthon kúrálja ki, mindenféle csodafiszfaszokkal. és mikor igenis elmegy egy közös wc-re mást is fertőz...és a párjáról nem beszélve. Én igy értettem. Nőnek ez kötelessége, odalent karban tartani a dolgokat.

2009. júl. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!