Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vajon miért fáj a hasam...

Vajon miért fáj a hasam rendszeresen?

Figyelt kérdés
Március 26-án voltam együtt a barátommal (azóta már nem vagyunk együtt), óvszerrel védekeztünk, amivel nem is történt semmi baj, sőt a barátom el sem ment mivel a fájdalom miatt nem jutottunk odáig. Április 13-án megjött a mensim (erősen görcsöltem, hánytam is és szédültem. erős görcseim szoktak lenni általában, de még most hánytam először), rendesen folyt le a dolog (elég erős vérzéssel). Tehát a kérdésem egyrészt,hogy a terhesség ezek mellett ugye 100 %-ra kizárva? Másrészt mitől lehet az, hogy fáj a hasam lenn jobb oldalon? A mensi még odébb. Ha valakinek vakbele van, az hol fáj? Köszi a választ előre is!
2008. máj. 4. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:
szia! a vakbél is jobboldalon van, és közvetlen a csípőcsont csúcsánál szokott fájni, de az elviselhetetlen, főleg már tinédzserkorban, szóval neked szerintem nem a vakbeleddel van probléma. nekem egyébként hasonló gondom van, csak nekem pont bal oldalon fáj, petefészek tájon, és már több hónapja, hol igen, hol nem. mellesleg hozzá kell tenni, hogy nekem az egész ciklusom lefolyása megváltozott az utóbbi 3-4 hónapban. én még szűz vagyok. a petefészek fájásnak sok oka lehet. felfázás, ciszta... ez utóbbi vagy elmúlik, vagy ha továbbra is fáj, akkor látogass meg egy orvost, ha nem is nőgyógyászt, de háziorvost. terhes nem hinném, hogy lennél:)
2008. máj. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából nekem is régebb óta fáj, pontosabban hónapok óta, ahogyan te is írtad. Már mondtam a háziorvosnak is (ő nem foglalkozott vele) és a nőgyógyásznak is, ő elküldött ciszta-gyanú miatt ultrahangra, de nem találtak semmit. Nyugtalanít ez a dolog egyre jobban, hisz nem értem, miért fájhat?!Köszi a választ!
2008. máj. 4. 13:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem évekkel ezelőtt egy nagy felfázásból maradt vissza állandóan jelentkező hasfájás. Féltem hogy akár meddővé tehet, ezért kivizsgáltattam. Volt minden, még vastagbéltükrözés és katéterezés is, de nem találtak semmit. Az akkori nőgyógyim azt mondta, hogy terhesség és szülés után elmúlik. Igaza lett. Azt magyarázta, hogy összenövögetés van a hasüregben, ami a terhességgel járó méretingadozástól elszakadozik majd.
2008. máj. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Ez tanulságos és érdekes. És azt az "összenövögetést" te érezted magadnak a hasadon? Vagy csak az orvos látta?
2008. máj. 6. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!