Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Jár (t) valaki hasonló cipőben...

Jár (t) valaki hasonló cipőben? Mit tud tenni ilyenkor az ember?

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok. 18 éves koromtól élek nemi életet, de már előtte is voltak problémáim a hüvelyi betegségekkel. Igazából fogalmam sincs, hogy mitől (az orvosok sem mondanak semmit), de egy évben 3-4szer legalább megbetegszem, valami gombás fertőzéssel.

Óvszer nélkül maximum komoly kapcsolatban szoktam érintkezni, azt sem túl sűrűn, de azután mindig előjön valami, hiába, a partnernek semmi baja. Ezt minden eddigi barátommal tapasztaltam.

Az előző nőgyógyászom candida diétát javasolt, azt itthon lehetetlen teljesen betartani, de minimalizáltam a cukor és élesztős termékek fogyasztását. Ezen kívül nem tudom mit tehetnék még! Már kicsit unom, hogy 2-3-4 havonta 6Eftot csak erre kell kiadni és senki nem mond semmi értelmeset.

Sem családban, sem baráti/ismeretségi körben nem szenved hasonló gondokkal senki. Mára már odáig jutottam, hogy inkább kapcsolatom se legyen, mert ez nagyon ciki.



2012. aug. 9. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Szedsz fogamzásgátlót?
2012. aug. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nem szedsz vérnyomáscsökkentőt, akkor nagyon jó a grapefruitmag-csepp (persze csak belsőleg, inni!). Megelőzésnek nekem bevált, sokáig nem tért vissza a fertőzés.
2012. aug. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
En is arra gondoltam,a fogg. is ilyen tüneteket okoz,legtöbb esetben az orvosok nem mondjak,inkabb gyogyitgatnak mig meg nem unod,de ha nem szedsz,fordulj egy masik orvoshoz.
2012. aug. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem, már nem szedek 2 éve, de amúgy is csak 2 évig szedtem, ami nem fedi le a 17éves korom óta tartó gyötrelmes időszakot.

Már sok nőgyógyásznál jártam, voltam Nemi beteggondozóban is. De semmi értelmeset nem mondtak.

A belsőleg alkalmazandó mellett esetleg nincs valami természetes gyógymód külsőleg a betegség kezelésére és megelőzésére?

2012. aug. 9. 22:23
 5/9 anonim ***** válasza:

A candida diéta nehéz, de nem lehetetlen, csak az elején kell túlesni, utána meg már megszokod.

Hasonló cipőben jártam mint te, éveken keresztül előjött újra és újra a gombám. Nekem egy 4 hónapos candida diéta szüntette meg a problémát. Nem fog végleg megszűnni enélkül, hiába a sok gyógyszer. Próbáld meg betartani és szebb lesz a világ pár hónap múlva. Kitartást!

2012. aug. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
pedig ha candida akkor amíg azt nem írtod ki addig fent marad. Nem olyan vészes az,mért ne lenne lehetetlen betartani? Máshol sem könnyebb.
2012. aug. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Próbálkozhatsz teafa olajjal, grapefruit mag cseppekkel, ezüstkolloiddal, válthatsz más intim mosakodóra (figyelj oda, h 4-es legyen a ph-ja!) vagy használhatsz tejsavas kúpokat. Bár ha már ekkora a gond, nem tudom, mennyit fognak segíteni, illetve anyagilag is megterhelő lesz!
2012. aug. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A candida diéta azért nehéz, mert rengeteg dolgot tilt, többek közt a gyümölcsöket is. Mivel nem egyedül élek, anyukám nem igazán díjazza ezt a külön főzőcskézős dolgot, hiába megcsinálom magamnak.

Ez kész kínzás: [link]

Imádom azokat az ételeket, amik a teljesen és ideig tiltott kategóriában vannak és ki nem állhatom a szabadon fogyaszthatók majdnem felét.

2012. aug. 10. 22:02
 9/9 anonim válasza:
Szia. Nem tudom, hogy milyen nőgyógyászoknál jártál eddig, és hogy merrefelé laksz, de Pesten van egy Medconnexus nevezetű gyógyászati központ, ahol van nőgyógyászat is. Kicsit drága, de nagyon alapos munkát végeznek, tényleg mindennek utána járnak, figyelmesek és látszik, hogy nem csak a pénzért dolgoznak. Nekem eddig minden nyavalyámon tudtak segíteni. :))
2012. aug. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!