Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiám van. Utálok...

Szociális fóbiám van. Utálok olyan helyre menni ahol sok ember van, főleg ha fiatalok (több lent). Szivesen beszélgetnék még emberekkel akiknek hasonló gondjuk van, Győr közeléből van valaki?

Figyelt kérdés

Néha van hogy ellógok az órákról mert szó szerint hányingerem lesz az évfolyamtársaimtól, (mondjuk volt egyszer be is lázasodtam és hazajöttem.)

Suliba a minnél elöbb próbálok eljutni egyik teremből a másikig, mikor csöngetnek, hogy lehető legkevesebb emberrel találkozzak.

Van hogy megkér pl osztálytársam hogy menjek el vele wc-re, és én megmondom hogy nem, mert nem akarok kimenni a sok ember közé, ő meg megsértődik hogy mért mondok ilyen hülyeségeket pl...:D

Szerencsére nem pesti vagyok és utcán nincs annyi ember..

főleg a tudat idegesít, hogy az emberek milyen undorítóak, meg gonoszok és sokszor milyen buták..mintha sok zombi közé mennék..nagyon ideges leszek olyankor és ha valaki hozzám szól akkor nehéz megállni hogy ne kiabáljak.. sokszor már magamat is undorítónak találom hogy ember vagyok.. :/ (Úgy tűnik barátokat is fogok veszteni emiatt)


2011. dec. 21. 14:32
 1/8 A kérdező kommentje:
ja és 17/L
2011. dec. 21. 14:33
 2/8 anonim válasza:
100%

Hali!:)

Azért nem minden ember undorító, gonosz meg stb-stb.

Egyszer menj fel egy nagyobb városba, és próbáld legyőzni

ezt a "szociális fóbiát"

Vagy ha egyedül nem is, de szüleiddel vagy barátnőddel

vágj neki az útnak:)

Úgyis karácsony előtt vagyunk, legalább kimozdulsz egy kicsit, és vesztek mondjuk szaloncukrot vagy mit tudom én:D


További szép napot!:)

15/F

2011. dec. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
:)
2011. dec. 21. 14:52
 4/8 anonim válasza:
100%

Nekem is vannak hasonló gondjaim.

Igazad van...az emberek gonoszok és buták. Még talán visszataszítóak is. Úgy próbálnak élni, ahogy a tévéből és az újságokból látják. Beteg a társadalom, sajnos. De te jó ember vagy...kapcsold ki a tévét.

Barátokat biztos fogsz veszíteni. Lehet hogy nagyon sokat. Viszont, ha egy is ki fog melletted állni, már nyertél. És igen...közös program. Olyan, ahol csak egymásra tudtok figyelni. Senki mással ne foglalkozz. Biztos lehetsz benne, hogy a tömeg ugyanúgy nem fog azzal foglalkozni, hogy épp mit csinálsz. Valószínű sosem látod többet őket. Szóval tényleg program..ami nem feltétlenül, mozi, vásárlás, szórakozóhely...kicsit kreatívabban. A jó ízlés határain belül pedig azt csinálsz, amit akarsz (a többi szürke szamár meg azt mond amit akar-egyéniséged van). És tényleg ne egyedül.

Hidd el, sokunknak nem könnyű(nekem pl.rohadt nehéz), de remélem tudtam segíteni. Szép estét. :-)

2011. dec. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi szépen, amúgy persze látom én ezt, mindíg kritikusan álltam ehhez a néphülyítés témához, meg úgy alapbol a divathoz, kevés barátom van ugyan, de akiket tényleg bírok az megérti..( -viszont van aki nem..)

Igazából jól esik olvasni hogy vannak ezzel még így mások is, és nem vagyok annyira félrecseszve :)

2011. dec. 21. 22:43
 6/8 anonim válasza:
100%

Szia :)

Győri vagyok. Karácsonyi vásár, meg főleg a dugik rakott pláza/árkád már nekem is idegesítő néha. Főleg, ha közlekedni is alig lehet...


Ettől függetlenül, azért nem jó, hogy így vagy :S A suliba is ciki lehet így. Én már nagyon rég óta ugyanoda járok, elég jó részét ismerem aki szembe jöhet a folyosón, szóval ott már ilyen veszély nem fenyeget. De amúgy kicsit ismerős érzés, a nagy tömeg, sok idegen, meg maga az, hogy nekem ott kell lennem néha fusztrált főleg anno.


Szóval egy kis fóbia elmegy, de amit emberekkel kapcsolatba amit írsz az sokkal aggasztóbb. Kicsit próbáld másképp nézni, ne a hibáikat lásd bennük, hanem az emberit ( jó értelembe véve)

Én nem javaslom a sokkterápiát (hirtelen akár barátokkal nagy tömegbe járkálni) inkább szűk társaságba, akiket jól ismersz összejönni, vagy elmenni valahova. Talán feloldódsz kicsit... nem is tudom, szívesen segítenék, ráérek. Pl szünetbe mit tervezel? jah és azt is elárulhatnád melyik az a szörnyű suli, ahol a folyosó is veszélyes :D persze, csak ha akarod.


17/f

2011. dec. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 pszichodrama válasza:
50%

Kedves Fórumosok!


Kígyóharapást szőrével :

Akinek az emberi kapcsolataival vannak problémái, nehezen illeszkedik be, szorong a többi ember társaságban sokszor a leghatékonyabbak a csoportterápiák.


Ajánlanék egy önismereti csoportot, amit pszichológus kolléganőmmel indítunk.


Facebookos oldalunk:

[link]


Olvassátok végig a bemutatkozást, párkapcsolati témára hirdettük, de minden egyéb kapcsolati nehézséggel várjuk még a héten a jelentkezéseket.


Üdvözlettel!

2012. jan. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 sajtostejföl válasza:

30 éves vagyok, egészségügyben dolgozom. A munkahelyen igyekszem mindenkivel rendes lenni, de amikor az utcán megtalálnak a betegeink, amikor sietnék, nincs kedvem jópofizni. Pedig erre számítanak. Forgalmi akadályt képeznek vészvillogóval, babakocsival, szatyorral kacsázva a járda közepén, a kasszánál keresgélik a kuponjaikat, nem pakolnak, pedig mindjárt én következem. "Hogy van, nővérke?". Mit lehet erre mondani... Mindenki elmondja, hogy mennyire fáj a torka , meg az aktuális magánéleti dolgokat, és végighallgatom a saját fájó torkommal, és arra gondolok, hogy én nem valószínű, hogy 57 évesen nyugdíjba megyek, hogy tudjak majd 3 bevásárlótáskával a Lildből tolakodni a buszra. Zombik. Díszdobozos kutyaszart is megvenne a legtöbb ember, ha reklámoznák. Mi a véleményünk az ilyen-olyan cseppekről, magokról... legalább hagyjon békén a varázsszeres kérdésekkel. Igen, biztos mindenre jó. De ha tolonganak az akciós cukorért meg margarinért, akkor nem tökmindegy?!

Viszont vigasztaló, hogy néhány páciensünk is beszámolt hasonló nyűgről, hogy fordul egyet a gyomruk egy bazár vagy bolt bejáratában, mert biztos tömény emberi hülyeség vár benn, eszetlen felfordulással, leszarom-hozzáállással, töketlenkedő vevőkkel és "kihagyhatatlan" ajánlatú hostessekkel. Megoldást sajnos nem tudok rá, de ha többen vagyunk így, az azt jelenti, hogy létezik még józan paraszti ész. Én nem Győr közeléből való vagyok, de talán tényleg jó ötlet a hasonszőrűek társaságát keresni! Párom és barátaim logikusan gondolkodnak. Nem csinálnak ész nélkül gyereket meg adósságot. Több okosság nem jut eszembe.

2014. szept. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!