Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pajzsmirigy alulmüködessel...

Pajzsmirigy alulmüködessel teherbe esni lehet?

Figyelt kérdés
21 eves vagyok...3 éve jöttek rá,hogy pajusmirigy gondjaim vannak.Euthyrox 75 szedek...most voltam kivizsgalason es az orvosom nagyon elijesztett.Azt mondta,ha teherbe akarok esni mindenkepp keressem fel,mert ezzel a betegseggel kockazatos.Nagyon megijedtem hiszen nagyon szeretnek gyerekeket.Abba is hagytam az antibébi használatat.Jövőre szeretnénk probalkozni a babaval,de nagyon felek tole,hogy valami gond lesz.Van valaki aki ugyanezzel a problemaval küzd,vagy küzdött?Nagyon megköszönnem a tanacsokat.
2012. máj. 28. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagynénémnek ugyanez a baja és ugyanezt a gyógyszert szedi. Most várja a második babáját, az első már 2 éves, csodaszép kislány.

Annyi csak, hogy terhesség alatt több gyógyszer kell a magzat miatt, hiszen amíg a baba pajzsmirigye nem működik a hormont az anya szervezetéből nyeri. Kicsit gyakrabban járt ellenőrzésre és amint megtudta, hogy terhes jelentkezett az endokrinológusánál.

Mindkét alkalommal majdhogynem azonnal teherbe esett és problémamentes volt mindkét terhessége.

Nem kell aggódni, csak beszélni kell az orvossal.

2012. máj. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem szeretnélek megijeszteni, de az én testvéremnek is ez a baja, és nem vállalták a gyereket, mert minden bizonnyal betegen születne,de mindenképpen pajzsmirigy problémával. Legalábbis neki ezt mondták annak idején. Azóta talán fejlődött az orvostudomány, mindenképp beszélj szakorvossal, esetleg többel is, és mostanában nagyon dicsérik a gyógygombákat, talán ki kellene próbálnod, hátha helyettesíteni lehet egy idő után a gyógyszert. Van olyan ismerősöm is aki terhesség alatt lett beteg és a kisgyermeke is egy éves korától gyógyszert szed mert ő is beteg. Az ember mindent megtesz, hogy legyen gyereke, de én mint anya, meggondolnám, hogy végig tudom e nézni, hogy a gyerekem betegen születik. Nem tudok okos tanácsot adni, csak annyit, hogy jól gondold meg és beszélj minél több orvossal.
2012. máj. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz, hogy a gyerek is betegen születik, ez marhaság. A nagynénémnek egy autoimmun pajzsmirigy elhalása van, szedi rá a hormonpótlást és minden értéke normális. A kislánya sem beteg. Tényleg csak annyi, hogy eleinte emelni kell a gyógyszeradagot, hogy a babának si jusson, de amint elkezd működni a pajzsmirigye már az sem szükséges. Az sem biztos, hogy ő továbbörökíti a betegséget. Nálunk többeknél volt a családban, pl nagynéném nagyijának is. Nem halálos betegség, nem is biztos, hogy örökli a gyerek.

Amit a második ír meg ne fogadd. Semminemű gyógygombákat és egyéb vackokat nem szabad szedni a gyógyszer helyett. Csakis a normális hormonpótlás eredményes. Te ezt már életed végéig szeded. Az újszülötteket szűrik pajzsmirigyre és utána fél évente kérhetsz egy ellenőrzést a kisgyereknél. Egy vérvételből megvan. A pajzsmirigy alulműködés már azelőtt kimutatható, hogy bajokat okozna. Már ha egyáltalán beteg lesz, ami nem biztos, mert pl lehet, hogy neked sem autoimmun, hanem más az oka, az meg nem is öröklődik.

2012. máj. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát nagyon remélem...gombákra sosem cserélném a gyógyszert!!!ezekre a hormonokra szüksége van a szervezetemnek...nem érdekel az sem,ha annyi gyógyszert kell majd szednem,hogy én leszek rosszul,csak tudjam,hogy lehet kisbabám és hogy ez végett nem lesz beteg.
2012. máj. 28. 12:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet gyereked orvosi felügyelet mellett. Olvass utána, sokan szednek rá gyógyszert és sikerül nekik.
2012. máj. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én is pajzsmirigybeteg vagyok, alulműködésem van, ahogy anyukámnak is. Most vagyok 19 éves,

egy éve derült ki, hogy nekem is ilyen problémám van, de amióta gyógyszert szedek rá, teljesen

helyrejöttem. Van egy nővérem, ő 24 éves és neki nincs ilyen problémája, úgy látszik, ő nem örökölte.

Nekem azt mondta az orvos, hogy ha majd szeretnék gyereket valamikor, előtte meg kellene műttetni (mondjuk

nekem göbök vannak stb..). Az a lényeg, hogy szerintem nagy eséllyel öröklődik ez a betegség, de

amint a mi példánk is mutatja, nem feltétlenül, és abszolút együtt lehet vele élni, csak a gyógyszert kell

szedni rendszeren. : ) Sok sikert a babához!

2012. aug. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!