Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászhoz megyek anyával....

Nőgyógyászhoz megyek anyával. De megoldható, hogy amiket ott beszélek a nőgyógyásszal, ne tudja meg anya?

Figyelt kérdés

Arra hivatkoznék, hogy nem szeretném, hogy bent legyen, mert nagyon kínos szitu. Ilyenkor anya orvosnál általában ki is megy a váróterembe.

16 éves vagyok (januárban 17) és lenne egy kis gondom a szexszel, de anya nem tud róla hogy már nem vagyok szűz és nem is tervezem hogy megtudja. Szeretnék nőgyógyásszal beszélni erről. De kötelezi titoktartás? Vagyis hogy anya ne tudja meg hogy erről beszéltem vele?

Előre is köszönöm.


2012. okt. 24. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kötelezi a titoktartás mint minden orvost. Ha kiküldeted anyukád amúgy is valószínű kapcsolni fog az orvos, de ha nagyon félsz szólj neki, hogy ezt kezelje bizalmasan.
2012. okt. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért nem mész egyedül nőgyógyászhoz? Anyukádnak mit mondasz, miért kell elmennetek?
2012. okt. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mível kiskorú vagy, tájékoztatni kell róla. Érdemesebb becsülettel bavallani neki.

Előbb-utóbb úgyis el kell mondanod.

Miért nem lehet elmondani neki?

2012. okt. 25. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mivel 14 éves már elmúltál, így ha nem akarod, akkor nem mond semmit Anyukádnak a doki!
2012. okt. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A titoktartás kiskorú (tehát 14 éven aluli!) betegekre is vonatkozik, kivételt képeznek az életet érintő kérdések. (a a szüzesség nem ez a kategória)

16 éves majdnem felnőtt nőnél ez evidens, hogy nem fog a szülőknek szólni. Miért tenné?! Gondolod anyukád odamenne hozzá és nyíltan feltenné azt a kérdést? Mert ebben az esetben nyílt elutasítás lesz a vége.

Egyébként anyukád meg ne is menjen be a vizsgálóba. Ez egy intim vizsgálat, nem gondolom, hogy bárkinek a szülőjére tartozna.

2012. okt. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Először anyukámmal mentem nőgyógyászhoz, de eszébe nem jutott volna bejönni velem és szerintem nem is engedték volna be. Mondd meg neki, ha erősködik, hogy be akar menni, hogy egyedül szeretnél bemenni, mert később is lesz az életben egy csomó olyan helyzet, amit egyedül kell megoldanod. Az ilyesmit nem lehet nem teljesíteni. :)
2012. okt. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

15:03-as ez nagyon jó szöveg,köszi!Ezt tuti meg fogja érteni!

23:39-es: mert nagyon ritkán sőt soha nem járok orvosnál. beteg se szoktam lenni de ha igen azt a pár napot leigazolja anya a sulinak. kb 10 évesen voltam utoljára háziorvosnál. És amúgy is félek a nőgyógyásztól jól esne ha anya elkísérne. meg azt se tudom hol van, hova kell bemenni, milyen iratokat kell vinni, stb...


Köszi mindenkinek a válaszokat.

2012. okt. 25. 20:16
 8/9 anonim ***** válasza:
15:03-as vagyok. TAJ kártya fog kelleni meg lakcímkártya. Ha már lesz cytológiai lapod, azt is, de az még nincs ezek szerint. :)
2012. okt. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!:)
2012. okt. 26. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!