Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Állítólag a kicsit magasabb...

Állítólag a kicsit magasabb TSH szint több tünetet okoz, mint a nagyon magas?

Figyelt kérdés
Ez tényleg így van? Nekem 11-es volt amikor elkezdtem a gyógyszert szedni, most 4,5, de nagyon rosszul érzem magam már hetek óta.
2012. nov. 13. 21:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
háziorvosod írta fel? miért nem keresel fel egy endokrinológust?
2012. nov. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
A háziorvosom írta fel aug. közepén, szept. közepén voltam endokrinológusnál, ő csak annyit mondott h folytassam a szedését a Letroxnak. (akkor még nem voltak tüneteim, jól éreztem magam) utána 1-2 héttel kezdődtek és fokozódtak egészen idáig :( amikor felhívtam az endo dokimat és elmondtam h nem vagyok jól annyit mondott h szedjek nyugtatót és majd menjek az időpontra. Na oda sem megyek többet. Kerestem egy másik orvost, ő megbízható, azt mondta rögtön h akkor felezzem vagy akár negyedeljem a gyógyszert. De szerintem óriási hiba volt hogy a háziorvos egyáltalán kiírta nekem. ÉN meg naivan, mivelhogy orvos hittem neki és elkezdtem szedni :(
2012. nov. 13. 21:53
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

én is azt szedem, igaz féllel kezdtem, de semmi bajom nincs tőle


nekem az immunológián derült ki, hogy pajzsmirigy gyulladásom van, ott azt mondták nem kell vele foglalkozni


felkerestünk egy endokrinológust, vért vett, kiderült hogy autoimmun thyreoiditis-em van. rögtön felírt fél letrox-ot. most megyek a héten kontrollra.

2012. nov. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

szval azt javaslom ne hagyd magad. ha én sem vagyok erőszakos lehet még msot sem kezelnének


és a pajzsmirigyet sajnos nem lehet olyan szinten gyógyítani, hogy csinálsz egy gyógyszerkúrát és minden ok. valószínű életünk végéig kell szedni

2012. nov. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Igen , ez igaz, az egészség nem játék. Kíváncsi leszek a jövő csütörtöki UH eredményre is, illetve a laborra, ami most pénteken lesz meg részletesen , ezekből kiderül, hogy valóban autoimmun-e. Addig is szedem a negyed szemeket, semmiképpen sem többet. Utána pedig majd úgyis kiderül mit kell csinálni. Minden választ nagyon köszönök és még bármi van amit hasznos lehet tudnom vagy tapasztalat, kérlek írjátok meg! Van egy csoport a fb-on : Pajzsmirigy betegek és tapasztalatok néven. Örülnék ha csatlakoznátok, mert szükség van ilyen segítőkész emberekre, akik tudnak valami értelmeset is mondani :)
2012. nov. 13. 22:28
 16/16 anonim ***** válasza:
Szia, a 4,5 még mindig nem jó érték fiatal nőnél! Nekünk max 2 lehet. Remélem jó az endokrinológusod.. Sajnos ez az alulműködés egyben autoimmun gyulladás is, ami járhat cifra tünetekkel
2012. nov. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!