Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hölgyek, lányok! Tampon...

Hölgyek, lányok! Tampon ügyben segítség? (Többi lent)

Figyelt kérdés
15 éves.szűz lány vagyok.Sok barátnőm tampont használ (olyanok is akik még ártatlanok). Ők tanácsolták hogy próbáljam ki betét helyett a tampont.Anyumat megkérdeztem ő azt mondta ha nagyon akarom próbáljam ki.Vettem egy mini csomagot,de nagyon fáj,kellemetlen érzés. A barátnőim és anyukám nem tudják mért van így. De attól félek hogy átszakította a hártyámat.Mert miután kivettem még fájt órákig. Értelmes tanácsokat szeretnék kérni. Légyszíves senki ne fikázzon ha tudatlan vagyok.Ez az oldal elvégre erre van.Köszönöm előre is.

2012. dec. 17. 21:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

Akkor próbálkozz vele, mikor erős a vérzésed. Ha épphogy csak vérzel, akkor nem elég nedves a hüvelyed, a tampon a maradék nedvességet is felszívja, és fájdalmas, amikor kiveszed.

Emellett figyelni kell arra, hogy teljesen feltold, ameddig csak tudod.


A szűzhártyán meg alapból van lyuk, és legtöbb esetben rugalmas is. Nem kiszakad, csak a rajta lévő lyuk tágul. De ha elszakad, akkor sincs kb. semmi jelentősége:D

2012. dec. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is így volt. Egyszerűen olyan alakja volt a szűzhártyámnak, hogy nem tudtam feltenni. Szüzességem elvesztése után sikerült csak.
2012. dec. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Nézd, a papírjában le van írva, hogy és hova kell felrakni,a szűzhártyád meg rugalmas, vannak rajta lyukak, szerinted a vér hogyan távozna másként? Ergó átszakítani nem sűrűn fogd, főleg nem minivel. Ha nagyon fáj, akkor van nem jó helyen van fent vagy túl szűk vagy hozzá, ez esetben ne erőltesd még, amíg nem feküdtél le senkivel.
2012. dec. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Érdemleges tanácsot nem tudok adni ne haragudj, de én is hasonló cipőben jártam. 1-2 alkalommal próbálkoztam, de annyira kellemetlen érzés volt, hogy feladtam. Mai napig betétet használok, pedig elmúltam már 23 is. Nekem nem jött be a tampon.
2012. dec. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Lehet, hogy nem megfelelően tetted fel.

Nekem is van hogy nem sikerül rögtön.

A titok, hogy az egyik lábad felteszed a kád vagy a wc szélére, és ami a legfontosabb el kell lazulnod!!!

Akkor van jó helyen, jó pocícióban, ha nem érzed hogy ott van!

2012. dec. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%

Én a mai napig csak az 1-3 napban bírok tampont használni, mert kényelmetlen nekem, fáj. Amúgy sem szeretem, csak ha muszáj. Nyáron nagy melegben kényelmesebb, ha fürdeni megyek (strand, tó), ha szűk ruha van rajtam, vagy jelenésem van, ezeken az alkalmakkor használok csak max. normál méretet. A barátnőim mosolyognak, mert ők extra vagy super méretet használnak. Rendszeresen élek nemi életet, gyereket még nem szültem, és nagyon szűk vagyok.

Nem vagyunk egyformák. De tényleg a 2-3. napon próbálkozz csak először. 15 évesen én is megszenvedtem vele. Ne add fel!

34/N

2012. dec. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
én pl normál méretnél nagyobbat nem is tudok felhelyezni. próbáld úgy, hogy felrakod a lábad vmire, vízzel nedvesítsd meg a hüvelyednél, hogy könnyebben felcsússzon, addig told, amíg csak tudod egy ujjnyira. Ha eléggé bent van, nem érzed, hogy ott van. Fájni akkor fájhat, ha nem vagy elég nedves, ezért ilyenkor a nyálkahártya sérülhet a hüvelyben, felhorzsolódik úgymond.
2012. dec. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%
Nálam ugyanaz mint a 4-es válaszolónál. Próbálkozz, de ha sokadszorra nem megy akkor maradj szerintem a betétnél.
2012. dec. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%

Én 22 éves vagyok, de én se tudok a mai napig úgy feltenni egy tampont, hogy ne érezzem. Ha nagyon muszáj, rászánom magam, de meg akarok halni, úgy fáj, mondjuk szerintem én már pszichésen is rosszul vagyok tőle. :D

Meg az a fura, hogy a minit is ugyanúgy érzem, mint a normált vagy nagyot.


Próbálkozz még párszor, főleg azokon a napokon, amikor a legerősebb a vérzésed + figyelj arra is, hogy ne vedd ki, amíg nem telt meg teljesen. Mert az oké, hogy közben kényelmetlen és fáj, de utána tényleg nem kéne. Utána valószínűleg azért fáj, mert tényleg szinte a száraz tampont húzod végig a száraz hüvelyeden.

2012. dec. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%
Az "oké" idézőjelbe ment volna, csak lemaradt. :D
2012. dec. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!