Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hölgyek, lányok! Elmesélnétek...

Hölgyek, lányok! Elmesélnétek miből áll a napi étrendetek?

Figyelt kérdés

Én 160 cm vagyok.

Az érdekelne, hogy egy hasonló magasságú, átlagos testalkatú, 20-30 körüli nőnek miből áll az étrendje.

Mennyit és mit eszik átlagosan egy nap, ahhoz hogy pont jól érezze magát.

Azért érdekelne, mert én el vagyok hízva, eléggé és, ha tudnám mit eszik kb. egy hozzám hasonló lány könnyebben el tudnám képzelni, hogy mi lenne az ideális számomra.

Azt persze tudom, hogy nekem annál kevesebbet kell ennem, ha fogyni akarok, az efajta szabályokkal tisztában vagyok...


2009. febr. 18. 17:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is 160 cm vagyok. Hát.. Nem szoktam figyelni, mit eszek, de ma pl: reggel 1 szelet csokitorta, Ebédre leves, milánói makaróni, süti, délután nasi :), vacsira meg valami pörköltfélét tervezek csinálni. Ja, és este nasi :)
2009. febr. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

18 éves vagyok 166 centi, és 48 kiló. Tudom, nekem pont hiznom kellene. Tanulok egyenlőre, nem sportolok, nem végzek fiziai munkát. Szerintem ezek is fontosak táblálkozás szempontjából:)

Napi háromszor (főétkezések) mindig eszem valamit. Reggelire általában egy szelet piritós, megkenve valamivel, kávéval mellé. Délelőtt általában péksütit eszem tizóraira, mellé néha csokit vagy gyümölcsöt is. Délben meleg ételt eszem, általában valamilyen tésztát, vagy húst valami körettel. Leves, desszert, hétköznapokon nincsen, szedni is csak egyszer szoktam. Uzsonnázni nem szoktam. Vacsira ugyanazt eszem mint reggelire, illetve néha rántottát is. Hétvégén ugyanez a menu, csak olyankor eszem ebédre levest, desszeretet is.

2009. febr. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

160 cm vagyok és 52 kg a versenysúlyom:)

reggel egy szendvics (zsemle, felvágott, sajt), mellé kb fél liter tejeskávé vagy kakaó édesítőszerrel

délelőtt 1-2 alma vagy narancs

délben normál menü a céges étteremben (leves, másodikféle) - általában nem tudom megenni az egészet, úgyhogy a felét megeszem, a másik fele megy másnapra

délután van azért gyümölcs is meg nasi is (csoki, forró csoki, joghurt, puding, keksz vagy ilyesmi)

vacsi általában frissen sült husi salátával, vagy sok zöldséggel


nap közben megiszok vagy 4-5 bögre gyümiteát


cukor helyett mindig édesítőszert használok a teához, kávéhoz, de ha valamit megkívánok, azt nem vonom meg magamtól, mert akkor előbb utóbb már másra se tudok gondolni

2009. febr. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én mivel sulizok,d.e. nincs sok időm enni,így joghurtot iszok sokat meg mostanában lenmagot rakok bele,ritkán teljes kiörlésű kiflit tele szezám- vagy tökmaggal. Ebédre eszek legtöbbet,1 tányér leves meg valami főzelékféle vagy tészta,meg mindig 1 kis szelet élesztőmentes teljeskiörlésű kenyér. Aztán már nem eszek sokat,esetleg egy kis joghurt vagy kis marék földimogyoró. Mondjuk sok vizet iszok,napi 1,5 liter kb,ha melegebb van,többet.


Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik,hogy candida-diétát próbálom tartani (erről gondolom hallottál).


18 éves vagyok,157 cm,és 48 kiló.

2009. febr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, hallottam a candida-diétáról...


Mindenkinek nagyon köszönöm a választ! Ebből is látszik, hogy egyes embereknek mennyire más az anyagcseréjük...

Ok, akkor ez nem olyan nagyon kevés kaja, nem az adagra gondolok, mert az megint csak egyénenként változik.

Én most kezdtem diétázni. 3 hét alatt fogytam 6 kg-ot, nagyon lelkes voltam és egyáltalán nem szenvedtem.

De vasárnap este rosszul lettem, hányinger, hasmenés...

Azóta undorom van a "diétás" kajáktól, pl. csirke mell, saláta...

És nem tudom mit tegyek?

Mert e mellett még a határtalan étvágyam is visszatért!!!

És gyakran fáj a gyomrom is.

2009. febr. 18. 21:35
 6/12 anonim ***** válasza:

Hétköznap reggel egy kávé a reggelim sok tejjel és cukorral, délelőtt csokit eszek vagy almát/banánt. aztán hazaszaladok az egyetemről, és rendes főtt ételt eszem, leves+másodikféle. aztán visszarohanok az egyetemre, és útbaejtem a pékséget, ahol veszek vmi finomat. azzal kihúzom estig. este vmi könnyűt eszek, pl gabonapelyhet, vagy joghurtot.

Hétvégén pedig ha hazamegyek, degeszre tömöm magam.

23 éves nő vagyok, és sose fogyóztam még, bele is halnék.

amúgy meg 180 cm magas vagyok, és 60 kg.

2009. febr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

...igen.

Bár azért ez nagyban "alkat" kérdése is. :D Sajnos!


Köszi a választ!

2009. febr. 26. 10:47
 8/12 anonim ***** válasza:

Reggeli:1alma vagy fél banán (attól függ mihez van kedvem)

Ebéd:1 db puffasztottrizs+paraicsomsaláta vagypedig vmilyen zöldség

5óra körül:Pár szem gabonapehely+2db szűzteakeksz

Ital:1,5l ásványvíz,0,5lcitromlével ízesített ásványvíz.

Tuti hogy lepontoztok majd de tényleg ennyi kb,mert nem merek többet.Ezt senki se csinálja,mert nem túl egészséges.Am 165cm 46kg

2009. febr. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló:2 db szűztea keksz?Úgy érted 2 szem?:D Isteni finom az a keksz, én 2 dobozzal!szoktam enni belőle, s így is csak 220 kalória=)Persze csak alkalmanként.Én 176 cm-hez jelenleg 60 kg vagyok/1 éve 75 vtam../ de még fogyózgatok.Reggelire 2-3 szem alma, félben rántotta 3 tojásból/ hal/ csirkehusi zöldséggel, vacsi 2 db szeletelt teljes kiörlésű kenyér 1 szelet sonkával, vagy csak gyümölcs.
2009. febr. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
* nem félben, hanem délben:D
2009. febr. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!