Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Terhes lehetek? Olvassátok el...

Terhes lehetek? Olvassátok el a részleteket nagyon kérem!

Figyelt kérdés

Rémesen félek. 8 napja pettingeltünk barátommal, illetve 1 és 2 nappal utána is. Konkrétan biztos hogy nem került belém nagy mennyiségű ondó, mert vigyáztunk, és direkt le se feküdtünk egymással, ezért nem is szedek semmit. Csak mikor ő élvezett, az én kezem ondós lett és nem mentem el rögtön kezet mosni, csak jóval később. Viszont megtöröltem a kezem. Egyszer ő is hozzáérhetett az ondóhoz, de arra nem emlékszünk, hogy utána belém nyúlt-e, de valószínű hogy nem. Az első nap utáni éjjel úgy éreztem, kicsi görcsölő érzés van a méhemben, mint menzesz előtt. Ez a ciklusom 19.napján volt . (nekem a menzeszem nagyon rendszertelen, volt hogy 43 nap, volt hogy 26.) Ekkor meg is nyugodtam h jó,nemsokára megjön. A második együttlétünk óta viszont nem érzem intenzíven ezeket a menzesz előtti tüneteket. Kicsit néha nehéznek érzem a méhem, egy-egy görcs ritkán, és a mellemben apró görcsök vannak.

Nagyon félek hogy teherbe estem. ÉS EBBE SEGÍTSETEK kérlek, hogy a következőket gondoltam át: ha első nap mikor együtt voltunk este, utána éjjel már éreztem ezt a fajta elő-görcsöt nagyon enyhén, akkor az még nem lehetett amolyan terhesség első jele-görcs (tudom a terhesség elején pms szerű tünetek lehetnek, emiatt is nagyon félek!!), viszont így akkor pár órával kb 6 órával az együttlét után,az még nem lehetett a beágyazódási görcs vagy ilyesmi. De aztán most, eltelt 8 nap, azt olvastam neten 5-12 nap a beágyazódás, szóval épp hogy kezdődhetne a terhesség ha az lenne... és ezért félek, hogy lehet ez a mostani alig-fájás a terhesség jele, VAGY HA AZ LENNE AKKOR ANNAK EZ MÉG TÚL KORAI????(szinte nem is fáj a hasam, nekem menzesz előtt mindig, de mondom volt már 40 napos ciklusom is)

Ma csináltam egy early predicter tesztet ami elvileg még a menzesz előtti 4.naptól kimutatja , és ez negatív lett. De azt olvastam, minimum 2 héttel az aktus után kell kb tesztet csinálni h valósat mutasson. DE TEHÁT: ha most már a terhesség első jeleit érezném, AKKOR NEM MUTATHATNA NEGATÍVAT A TESZT, NEM?? vagy szerintetek?

VAgy de??? :(

KÉREM SEGÍTSETEK MERT MOST NAGYON NAGYON NAGYON FÉLEK!!!!!!!!!!!!!!!!!! Köszönöm.



2012. dec. 21. 22:25
 1/9 A kérdező kommentje:
csak azért félek, mert elképzelhető hogy esetleg kerülhetett belém ondó, csak nagyon kicsi mennyiségben az biztos. tudom, egy is elég, csak írom... még ha ondósan odanyúlt volna hozzám, vagy én értem volna magamhoz...Mde sok helyen olvastam hogy pettingtől nem könnyű terhesnek lenni, de tudom hogy akár lehet.
2012. dec. 21. 22:29
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem majdnem teljesen kizárt, hogy terhes lehetnél.


Egyrészt ha akkor teherbe estél volna, akkor sem érezhetsz semmilyen tünetet azonnal, legkorábban több nap után lehetne csak bármilyen tünet.


Amiket irtál, azok nem igazán jellemzöek terhességre.


Ilyen módon teherbeesni gyakorlatilag lehetetlen.


A tesztek hamit pozitivat nem mutatnak,de hamis negativ néha elöfordul.


De ebböl tanuljatok, és figyeljetek, hogy máskor ilyen pici esély se legyen.


Szerintem nyugodj meg, nem valószinü, hogy terhes vagy, ha nagyon idegeskedsz, akkor egy hét múlva - ha addig nem jön meg - csinálj még ehgy tesztet.


Mennyi idös vagy?

2012. dec. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ennyitől nem estél teherebe, megnyugodhatsz, de máskor azért figyeljetek jobban.

Amúgy ha terhes lennél se éreznéd, pár óra elteltével meg főleg nem.

Hány évesek vagytok?

2012. dec. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jaj nagyon szépen köszönöm!!! Még várom hogy írjatok, akár Ti is, és ha még mások is olvassák azok is kérem! NAGYON KÖSZÖNÖM.

az életkort kérdeztétek: 20

2012. dec. 21. 22:56
 5/9 anonim ***** válasza:

Szinte lehetetlen hogy ebből terhesség legyen. A tünetek 1,5-2 hétnél elöbb sosem jelentkeznek. se has fájás se semmi. 6 órával utána tuti nem lehetett attól. Viszont hogy 20 évesen ennyire rendszertelen a menzeszed, mindenképp ki kéne vizsgáltatni. endokrinológushoz menj mert ez nem nomrális. Ne engedd hogy fogamzásgátlót írjanak fel mert az scak elfedi az okot, nem kezeli.

A teszthez mindig kell várni minimum 2 hetet. De nyugodj meg szinte 0 az esélye hogy terhes legyél. Még ha beléd élvez a barátod és épp van peteérésed akkor is csak 20 %az esélye a teherbeeséséenek nem hogy így. Persze ezt nem azért mondom hogy felelőtlenül csináljátok csak tényként mondom, de ettől függetlenül védekezzetek mindig.

2012. dec. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Szerintem sem vagy terhes, lehet, hogy csak az ovulációt érezted. Csatlakozok az előttem szólóhoz, hogy ha egy hét múlva sem jön meg, csinálj még egy tesztet, de szinte kizárt a terhesség. Legközelebb óvatosabban! Csak nyugi.
2012. dec. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
képzeljétek: azóta megjött! de kicsivel gyengébben mint általában. de fáj, görcsöl stb. De tudom, a menzesz lehet még a terhesség elején is, mármint ha megtermékenyült a pete, akkor is. Szerintetek?? közsönöm a válszokat!
2012. dec. 24. 00:07
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
biztos nem vagy terhes hidd el végre. Amugy sem volt szinte semmi esély rá. De ha még mindig aggdodsz csinálj egy tesztet.
2012. dec. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. dec. 24. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!