Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme fiatalon ilyen komoly döntést hoznom a testemet illetően?

Figyelt kérdés
Már napok óta kapar a gondolat a fejemben és fogalmam sincs mit tegyek. Normális tanácsot eddig nem kaptam, ezért remélem valaki itt tud segíteni! Az lenne a dolog, hogy én szeretném végleg megszüntetettni a menstruációmat. Nem tudom még milyen módon, de egyszerűen meg akarok tőle szabadulni. Az egyik oka ennek, hogy sosem akartam gyereket, most ne menjünk bele, hogy miért, de tényleg, sosem szeretettem őket és még csak meg sem fordult a fejemben, hogy nekem valaha is legyen. Tehát ilyen szempontból teljesen fölösleges menstruálnom. A másik ok, hogy legalább nem kellene mindig kikészülnöm menzesz miatt ja és a harmadik, hogy nyugodtan, tiszta szívvel szexelhetnék akivel csak akarok, persze gumival, de nem kellene félnem, hogy teherbe esek. Emiatt az agályom miatt, alig volt még szexuális kapcsolatom. Szóval, minden jel arra mutat, hogy sokkal jobban járnék minden szempontból. A fenének sem kell ez. Annyi csak a bibi ,hogy 18 éves vagyok, nem tudom nem-e bánnám még meg. Bár szerintem nem. De ti mit javasoltok? Nagyon szeretném, ha segítenétek, mert ez nagyon fontos! Köszönöm mindenkinek, aki válaszol!
2012. dec. 29. 04:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ha CSAK a méhet távolítják el, NEM LESZ KLIMAX!!!!
2012. dec. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Hát, fogalmam sincs. Egyenlőre reménykedek, hogy találok valami jó megoldást. Egyik ismerősöm orvos, ő valószínűleg megtenné nekem, ha nagyon kérem, meg persze ha jól "megvajazom". Szerintetek valami erősebb kábítószer nem tudna segíteni? Kérem, hogy ne akadjatok, nem tudjátok milyen fontos ez nekem.
2012. dec. 30. 23:19
 13/20 anonim ***** válasza:
Nem fogja megtenni az ismerősöd, pláne nem, ha kardiológus vagy fül-orr-gégész.
2012. dec. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Nem, olyan orvos, aki pont ilyen betegeket műt. Szerintem biztos, hogy segítene. Van pénzünk is, szóval az sem lenne probléma. De ilyen komoly műtétet nem szeretnék, egyáltalán, mert lehet rettentően megbánnám, ahogy itt írjátok is, meg utána is néztem, semmi értelme egészséges emberként szétnyíratnom magam. Viszont van más megoldás is biztosan, nem hiszem, hogy ne lenne. Írtátok itt az injekciót. Szerinte,m, ha olyan komoly mellékhatásai lennének, nem is engednék, hogy beadassam. Majd megtudakolom. És ott a petevezeték elköttetés is. Az rutinműtét. Vagy már képes lennék valami erős szert is adni magamnak, hátha minden mellékhatás nélkül elmulasztaná. Tudom, hogy sokan hülyének hisztek, de kérlek értsétek meg! Belebetegedek teljesen abba, hogy szinte rettegek a szexuális kapcsolattól, mert az óvszert nem tartom biztonságosnak, bármikor kilyukadhat és ki jár rosszul? Én...nem hiányzik egy abortusz, meg aztán ott a fogamzásgátló. Nem akarom hormonokkal bombázni magam. Így is voltak problémáim és orvos is mondta, hogy ne használjak most, mert nem ajánlja.
2012. dec. 31. 01:35
 15/20 A kérdező kommentje:
A szexet viszont nem bírom kivonni az életemből, lehetetlen, mert így vagyunk kódolva.
2012. dec. 31. 01:37
 16/20 anonim ***** válasza:

Te most akkor a terhességtől rettegsz vagy a menstruációt gyűlölöd?

Mert eddig az utóbbit hangoztattad, viszont a pv-elkötés után ugyanúgy menstruálsz.


Pszichológust nem próbáltad még?

2012. dec. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
már többen elmondták ugyan , de szerintem is a legfontosabb, hogy nyitva hagyd a lehetőséget a választásra, hogy később nehogy megbánd. én sem úgy tervezem az életem, hogy szeretnék gyereket, de azért ettől nem vágja el magát az ember normális esetben...ráadásul tényleg nincs választásod, ezt senki nem csinálná meg neked, ekkora felelősséget nem vállal senki!! szedj fogamzásgátlót, az a terhességtől is véd, és enyhíti a menstruáció erősségét, és a fájdalmakat is. aztán 10-15 év múlva meg hha még mindig nem változik meg a véleményed, akkor elköttetheted magad, de egyenlőre tényleg csak a fogamzásgátlónak van értelme
2013. jan. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
ja igen és azt kihagytam, hogy a mai fogamzásgátlóknak már alacsony a hormontartalmuk, nem ártanak
2013. jan. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"A szexet viszont nem bírom kivonni az életemből, lehetetlen, mert így vagyunk kódolva."


Kipróbáltad te a szarvasgyakorlatot? Miből gondolod, hogy az nem szex? Annyi a különbség, hogy nem fiú kell hozzá, hanem a két kezed, meg egy teniszlabda. Garantáltan nem leszel tőle terhes..de csináld úgy, ahogy szeretnéd...


25N

2013. jan. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

a hormonos spirálok esetén gyakran megszűnik a menses, nekem megszűnt legalábbis, terhes se lehetsz (de ha eltávolíttatod, megint igen), nézz utána hogyha tényleg fontos ez...!


kis ízelítő: "A méhen belüli hormontartalmú eszköz könnyű műanyagból készül, T-alakú , ahol a T betű szára kissé vaskosabb, mint a többi része. Ebben a vastagabb részben található a hormon, ami egy progeszteron-származék: levonorgestrel.



Méhen belüli hormontar-

talmú eszköz


Az anyag folyamatosan szabadul fel a méh üregében, és fejti ki ott a hatását. A csak progeszteront tartalmazó minipill-ekkel szemben a hormontartalma sokkal alacsonyabb, és a méh nyálkahártyájára hat közvetlenül.


Csak nagyon kevés mennyiség szívódik fel a véráramba. A hormon hatására a méh nyálkahártyája elvékonyodik, megváltozik a hám csillószőreinek mozgása és a nyakcsatorna nyáktermelése, ezáltal meggátolja a spermium bejutását a méh üregébe, tehát hasonlóan a fogamzásgátló tablettákhoz a petesejt és a hímivarsejt találkozását akadályozza meg.


Ha mégis létrejönne a megtermékenyülés, a beágyazódás a vékony méhnyálkahártyába lehetetlen lenne. Mivel a módszer több ponton hat, még biztonságosabb, mint az eddigi fogamzásgátló módszerek, majdnem 100 %-os a hatékonysága. 1000 nő közül, akik 1 évig a hormontartalmú méhen belüli eszközt használják, mindössze egy fog teherbe esni.


Az eredmény lényegesen jobb, mint a hagyományos eszközökkel, ahol 1000 nő közül egy év alatt 10-en lesznek terhesek." ( [link]

2013. aug. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!