Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 13 éves lány vagyok. Az...

13 éves lány vagyok. Az összes osztálytásamnak van már melle nekem meg szinte semmi. Ők már menstruálnak én meg nem. Olyan ciki hogy eléggé el vagyok maradva. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 25. 19:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos sok mindent nem tudsz tenni, későn érő típus vagy. Ezen nincs mit szégyellni, hidd el, semmivel nem érnek ezektől többet ők, mint te :)

21L

2013. ápr. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
37%
Örülj neki, hogy "el vagy maradva", ugyanis a nemi érés után rövidesen lezárul a növekedés. Lehet, hogy később érsz, mint a többiek (ami messze nem gond, ha 16 évesen még nem menstruálsz, na az már baj), de legalább jó eséllyel magasabb leszel. Én mit nem adnék, ha csak 10 centivel nagyobbra nőttem volna...
2013. ápr. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De nevetnek is rajtam hogy milyen kicsi a mellem meg stb..:((
2013. ápr. 25. 20:02
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el,akik ezen nevetnek,hülyék.Ne foglalkozz velük.Nekem még 17 évesen is nagyon kicsi a mellem,és csak 1 éve menstruálok.Vannak későn érő típusok.
2013. ápr. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
Vigasztaljon hogy a később érő lányok tovább maradnak szépek. Akik korán érnek 30 éves korukban már a szatyor kategóriába tartoznak. Lehet hogy most 2-3 évvel később érsz, de utána akár 10-15 évvel tovább lehetsz fiatalos!
2013. ápr. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem, az vígasztaljon hogy mmár nem sokáig lesztek osztálytársak. Középiskolában már majd normálisabb lesz a közösség. Hidd el, egy normális ember nem boénkodik ilyenen.
2013. ápr. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

2: nem tudom, hogy ki találta ki ezt a szamárságot, de már nagyon sokszor találkoztam ezzel a neten. A nemi érés nem a menstruáció megjelenését jelenti (hanem egy folyamat, amely mindenkinél változó hosszúságú és intenzitású), és a növekedés nem addig tart, amikor megjön az első menzesz.


Élő példa vagyok rá: 15 évesen jött meg először, és még 25 évesen is nőttem. Ma 180 cm vagyok.


Kérdező: nincs mit tegyél, későn érő alkat vagy. Inkább örülj neki: a késői rózsa virul a legszebben. (és addig is örülj annak, hogy gyerek lehetsz) Amikor a többiek már elvirágoztak, akkor jön el a te időd. :)

2013. ápr. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.:)
2013. ápr. 25. 20:38
 9/16 anonim ***** válasza:

13 évesen nem vagy későn érő típus,rosszul tudják itt páran. az számít későn érőnek akinek 16 vagy annál idősebb korában menstruál először és csiga lassan fejődik.

te pont jó kategóriában vagy,csak az a probléma hogy egyre több a korán érők száma,a végén pedig már az lesz a normális.

szerintem az is a jó ha 13-14 évesen jön meg,nem veszi el a gyerekkort. bárcsak mindenkinek ebben a korban jönne meg és akkor nem lennének problémák. pl valakinek már 10 évesen,valakinek még 17 évesen is alig.

nyugi,én és még sokan mások is úgy menstruálunk hogy mellünk is alig van,a többséghez képest semekkora,amit a mellkasunkon hordunk.a mellméret nem fontos. mármint abból a szempontból hogy nem a mellmérettől függ hogy mikor jön meg egy lánynak. egy fontos:az idő. ha már 2 éve nő a melled,akármikor megjöhet. viszont ha már több mint 3 éve akkor orvoshoz kell fordulni,mert lehet hogy valami nem stimmel.

nekem 14 évesen jött meg,cikinek éreztem mert mások előtt mondta nekem az orvos hogy 12-13 évesen várható,mégis késett.de nem tehettem róla,nem tudhattam hogy baj van a pajzsmirigyemmel.

kábé ennyi

2013. ápr. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
*fejlődik
2013. ápr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!