Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért egy nagy tírpák a...

Miért egy nagy tírpák a legtöbb orvos sztk-rendelésen?

Figyelt kérdés

Ha sztk-ba megyek nőgyógyászhoz és nem fizetek zsebpénzt már az ajtóba nagyon bunkóók a "dokik".

Keresek a nyugdíjazott dokibácsim helyett másikat. Hogy ne kelljen sokat fizessek, gondoltam, elmegyek először az sztk-s rendelésükre, nem a magánra. Jó nevű orvosok. De azt kell lássam, hogy pénzéhesek, mert az sztk-ba iszonyat szenya módon kezelt mind a 3, akinél eddig jártam. Fájdalmas vagy megtagadott kezelés, nyegle válaszok,nemtörődömség.


2009. okt. 7. 06:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez is csak akkor menne másképp, ha nem központi (Bp), hanem helyi (önkormányzati v. ahogy tetszik) kormányzás volna és maga a település (v. több, ha egyedül kicsik) maga teremtené meg és tartaná fenn ezen intézményeit, jelentős lakossági befolyással (azaz polgármester, satöbbi nem önkényúr, elszámol és ha kell, helyi börtön/közmunka, ha kell, jutalom, megbecsülés). Sem alulfizetett, sem túlfizetett ember nem volna, a tirpák repülne. De ezzel az a baj, hogy működne.


Azt meg kell érteni, hogy az ingyenes eü-t kormányzati szintről irtják ki, tehát muszáj volna az embereknek hozzászokni a fizetés gondolatához: tessék megnézni, mibe kerül és mennyi várakozási idő van egy állatorvosnál. Na, ők becsukhatnának, ha nincs/eredménytelen kiszolgálás.

2009. okt. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%

Szia!Már válaszoltál is magadnak!:) Igen,jelenség,hogy pénz nélkül az orvosok (talán van kivétel,nem szabad általánosítani) többsége nem foglalkozik veled úgy,ahogy neked az szimpatikus lenne.Az egészségügy minden területére igaz,sajnos el kell fogadnunk.Valahol a dokikat is meg lehet érteni...a felelősségük nagy,a fizujuk kevés.Talán bele is fásulnak a taposómalomba,hiszen nem válogathatják meg,hogy kivel "érintkeznek nap mint nap és bizony nem mindenki jól szituált,kedves,értelmes páciens.Kis inspiráció számukra,ha megdobod egy ezressel.

Egyelőre ki tudom fizetni a magánrendelést,nem bánom,hogy így választottam orvost.Évek óta hozzá járok,idén született meg a kicsi fiunk,akit az ő szakértelmének köszönhetünk.

2009. okt. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Anyukámnak egyszer a doki visszadobta rá a pénzt, mert keveselte ami a borítékban van.

60000 volt benne, másfél havi nyugdíja....egy műtétre adta.

2009. okt. 7. 07:21
 4/12 anonim ***** válasza:

nálunk van Nővédelmi központ, én mindig ide járok. Itt is ingyenes, de emberszámba vesznek, törődnek veled, kulturált a váróterem, több orvos közül tudsz választani, a Neked megfelelőt, van Tinédzser ambulancia is, szinte minden vizsgálóban van uh...Én mindig ide szoktam jönni. Lehet, hogy nálatok is van ilyen, nem?

off:valamelyik hozzászóló írta, hogy kevés a fizujuk, sok a meló...ez már régóta így van, tehát tudhatta előre!és szerintem egy orvosi pálya kiválasztásánál ne azt nézze már, h mennyit kap, hanem hogy eléggé elhivatott-e erre a pályára, valóban embereket akar-e meggyógyítani!Én ugyan még tanulok(egyetem) de mellette dolgozom 1 gyorsétteremben, mit mondjak, el tudnék viselni több fizetést, de mégse leszek bunkó a vendégeimmel/munkatársaimmal emiatt, hanem végzem a munkám a tőlem telhető legjobb módon!

2009. okt. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem unják a banánt,csak akkor nem tudom miért lett orvos,vagy miért nem hajtott arra hogy magánrendelöje legyen.sztem is szörnyű ami van,ráadásul a nőgyógyók,és akkor csodálkoznak hogy a fiatalok nem mennek szűrésre!
2009. okt. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hál Istennek most megtehetem hogy magánhoz járok,de mégegyszer mennem kell sztk-ra és bunkó a doki kajak felnyomom,mindig látom kiirva hogy hol lehet panaszt tenni,ha nem megfelelö az ellátás.legdurvább az volt h 2 honapos terhes voltam,és nem vette észre,elmentem egy másikhoz,rá egy hónapra,és ö mondta hogy már 3 hónapon túl vagyok,közben megjött rendesen én ezért nem is gyanakodtam!
2009. okt. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

07:18-es: csak annyi megjegyzésem volna a válaszodhoz, hogy az állatorvosnak nem fizetsz TB-járulékot, amig az SZTK felé igen. AZ nem a beteg hibája, hogy az orvosoknak nem elég a fizetése, miért kell NEKIK duplán fizetni?


Másik meg, hogy orvosnak az menjen, aki gyógyitani akar és ne az, aki meggazdagodni.

2009. okt. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

07:18 üzenem: én viszont nem tudom megérteni, azért fizetem azt a rohadt TB járulékot ha odamegyek lássanak el normálisan.

Én tűzoltó vagyok, szerintem még annyit se keresek mint egy orvos, szerinted rajtam nincs felelősség? Ha sofőr vagyok, az autóban rajtam kívül még van öt ember akiket el kell juttatni a káresethez épségben, forgalomban száguldozva a sok barom autós között, akik leszarják a szirénát, ha pedig beosztott akkor meg ki kell szedni egy sérültet egy roncsból úgy, hogy további sérülést ne okozzál neki. Szerinted én megválogatom, hogy kihez megyek tüzet oltani, úgy, hogy a cigányok vagy a mentendő emberek néha megtámadják a tűzoltókat. Én sem kérek senkitől egy kis "jattot", mert eloltottam a házát. "Figyu öcsém a plazmatévéd nem égett el mert megmentettük, add már oda az árát."

Szerintem az orvosnak is az a dolga, el kellene végezni normálisan.

2009. okt. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hová jutunk ezzel a "kevés a fizuja, persze, hogy kér mellé" mentalitással?

Tanítónéni nem fogja megtanítani, csak a fél abc-t annak a kölöknek, akinek a szülei nem pótolják ki a fizetését?!

A buszvezető 2 megálló után leszállít, ha nem adsz neki pénzt, pedig van bérleted?

Igenis, aki SZTK-ban, kórházban munkát vállal, vagye tudomásul, hogy bérért dolgozik, nem bér + csúszópénzért. Ők sem keresnek kevesebbet bármelyik pedagógusnál, buszvezetőnél, ápolónőnél, stb. Ha pedig annyira kell a pénz, megteheti, hogy magánrendelést nyisson, ott pedig nyilván minden páciens fizet, nem is keveset.

Kérdezőnek: hol laksz? Bp-en, Érden és Százhalombattán tudok nagyon rendes dokikat ajánlani, normál sztk-s rendelésen (szabad orvosválasztás van, oda mehetsz, ahová akarsz).

2009. okt. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem fáradtak, totál ki vannak. Nekem is rossz tapasztalataim vannak. A lányomat életében először vittem egy jó nevűhöz, akit ajánlottak, de nem volt éppen kíméletes,sőt, semmit nem mondott és durva volt, nagyon sajnáltam a gyerekemet :(
2009. okt. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!