Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 13 éves vagyok 2 éve meg van...

13 éves vagyok 2 éve meg van eddig minden rendszeres volt jó volt 2-3 nap eltérés. Most 4 hónapja nem jött meg. Ha anya elvisz nőgyógyászhoz írni fog fel gyógyszert? Vagy mit fog csinálni?

Figyelt kérdés

2013. dec. 23. 15:36
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
A 08:18-as válaszban egész mást írtam.
2013. dec. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:

"Mielőtt valaki félreértené, nem mondom, hogy egy lány férfi orvoshoz menjen, csak azt, hogy ne a neme alapján válasszon, mert mindkét nemnél előfordul jó orvos, és rossz orvos is, ahogy a durvaság, vagy a kedvesség, empátia is NEMTŐL FÜGGETLEN!!!"


Ezt írtam 08:18-kor!

2013. dec. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
22, képzeld, a mai tiniknek tökéletesen természetes, hogy nők is lehetnek orvosok. Lehet, hogy neked nem, de nekik már igen.
2013. dec. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
19%-os! És ha már idézel, akkor ne csak fél mondatot idézz!
2013. dec. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:

A tinik kb 80%-a azért is keresi a női orvosokat, mert tudnak róluk, (csak esetleg elérthetetlen távolságban vannak tőlük.), de a beírás a maradék 10-20%-hoz szól, akik nem is tudnak róla, hogy női nőgyógyászok, szülészek is vannak.

83%-os ne rugózz már annyira ezen, nem hozzád szólt a bejegyzés, hanem a kérdezőhöz.

A férfi meg irogathat itt bármit, hiszen ő soha sem volt és lesz nőgyógyásznál, így ő finoman szólva outsider a témában.

2013. dec. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
Elég sok nő írt már ezen az oldalon, akinek tök mindegy az orvos neme, mert nem az alapján választ!
2013. dec. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
Döntse el mindenki, hogy fontos-e neki az orvos neme, vagy sem!!!
2013. dec. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
Miért, szerinted más dönt helyette???
2013. dec. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:

Na most egyet kell megérteni,itt most egy igen fiatal lányról van szó,kérdező nem akarlak megsérteni ezzel.Tehát én ilyen fiatalon el se tudtam volna képzelni hogy férfi orvos előtt terpesszek be,és hozzám érjen.Ez igen kellemetlen vizsgálat,ciki és megalázó akár tetszik,akár nem.


Itt kislányról van szó,nem egy nagykamaszról,de még egy nagykamasznak is néha szörnyű az egész folyamat.


Kiskamaszként biztos nem szerettem volna férfi orvos előtt levetkőzni,még nő előtt is ciki lett volna.


Kérdezőnek!


Lehet csak vérvételre és hasi uh-ra küld,erőszakkal meg nem vizsgálhat meg a doki,ha te nem akarsz más vizsgálaton résztvenni,levetkőzni hiába visz oda az anyukád.Én még várnék a helyedbe.Vagy kérjen előszőr csak beszélgetésre időpontot az orvostól.

2013. dec. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:

83%-os!


Pedig bizony igen fontos egy tininél hogy nő vagy férfi orvoshoz megy,a tinit kell megkérdezni az ő igényeit,kérését szem előtt tartani,ahogy igen is fontos hogy milyen a tini,én biztos ilyen vizsgálatot nem végeztettem volna el az anyám előtt.Ezekről mind beszélni kell a tininek a szülőjével hogy kevésbbé legyen kínos a vizsgálat.


Ezekről a kérdésekről igen is beszélni kell a gyereknek,hogy ő mit és hogyan szeretne,úgyanis sokszor az anyukák is megfeledkeznek hogy mi kínos a gyereknek.Ezek azért fontos kérdések és témák,mert sokszor ha a gyerek nem hozza fel az anyukák nem beszélik meg a gyerekkel mégis mi lesz,mi fordulhat elő az orvosnál,nincs a gyerek felkészítve,felvilágosítva semmiféle téren.


Lehet hogy te orvos párti vagy vagy annak tanulsz,vagy egészségügybe végeztél ha te úgy gondolod hogy a nők nagy többségének semmi kínos és kellemetlen nincs abban ami a nőgyógyásznál történik.


Elmondanám hogy ez nem igaz,viccelődnek a felnőttek (nők)is sokszor ha nőgyógyászhoz kell menniük egymás között,de ezt feszültség oldásként csinálják,senki nem szeret odamenni,nem kellemes érzés.Sok nő azért megy magánorvoshoz is mert még az ápoló személyzet is zavaró,elég nekik kibírni hogy a doki előtt kell terpeszteni.Még sima orvoshoz,tehát háziorvoshoz sem mennek szívesen a nők,nem hogy nőgyógyászhoz ez tény!


A baj ott van hogy erről mint írtam nincs beszélve a gyerekkel és ha itt olvasgatsz sokszor még 18 éves vagy idősebb fiatal is itt érdeklődik mi és hogyan zajlódik az orvosnál,mit és hogyan vizsgál.GYakorlatilag sok anya és itt hibázik nem is beszél a gyerekkel ezekről és így semmilyen korú gyereket nem szabad elvinni,hogy majd ott szembesüljön a tényekkel és csak nézzen,meg nyeljen sokat.


Abban igazad van hogy az orvos a lényeg,mennyire empatikus,de nem bíztos hogy ami az anyukának jó az a gyereknek is,ezért kell a gyerekkel beszélgetni.

2013. dec. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!