Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 13 éves vagyok 2 éve meg van...

13 éves vagyok 2 éve meg van eddig minden rendszeres volt jó volt 2-3 nap eltérés. Most 4 hónapja nem jött meg. Ha anya elvisz nőgyógyászhoz írni fog fel gyógyszert? Vagy mit fog csinálni?

Figyelt kérdés

2013. dec. 23. 15:36
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
Őszintén nagyon sajnálom, ha valakinek bármilyen rossz élménye volt a nőgyógyásszal kapcsolatban, DE ne akarjatok félelmet kelteni a lányokban, mert mindkét nemhez tartozó orvos lehet jó vagy rossz! Írtak már többen is férfiről jót és nőről rosszat. Ezért szoktam azt mondani, hogy mindenki olyan orvost válasszon NEMTŐL FÜGGETLENÜL, akit egy megbízható személyes ismerőse ajánl!
2013. dec. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:

Kedves 57%,

próbálj a kérdező kérdésével foglalkozni, vagy privátban irogass egy másik válaszolónak, ha már nem tudsz férfi létedre elszakadni a NŐK EGÉSZSÉGE oldaltól!

És amihez, nem tudhatsz érdemben hozzászólni, hiszen sem nem menstruálsz, sem nem szülsz, sem nem jársz nőgyógyászhoz, nem kellene ennyire ragaszkodnod.

Annyi más, hasznos terület lenne, ahol biztosan értékes segítséget nyújthatnál, próbáld meg azokon az oldalakon!

2013. dec. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
Ha normálisan válaszolok, nem fogok engedélyt kérni, hogy ide írhassak!
2013. dec. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:

OFF:


83 és 57%-os hozzászólókhoz!


Nem igaz hogy attól fél a gyerek amit beleoltanak,sosem oltogattak be semmiféle orvos ellen,egyszerűen félnek az orvostól az emberek,gyerkek,a legtöbb szülő nem oltogatja a gyereket az orvos neme ellen,itt senki nem erről írt.


Nézd már a kisgyerek is fél a fogorvostól,már akkor fél a szúritól senki nem mondja hogy fájni fog,meg rosszat akar a doki,megtapasztalod egyszerűen és kész.


Amikor kisiskolás voltam akkor volt aki sírt ha jött a védőnő,senki nem mondott semmi rosszat,csak félt,ahogy a fehér köppenytől,a furcsa eszközöktől,a szagoktól,sok pici baba fél és sír( pedig már sok orvos felmelegíti a tetoszkopját,)amikor megakarják hallgatni a szívét,tüdejét,ha meglátja a köppenyt,van aki nem szívesen akar levetkőzni,hideg van,ott egy idegen ember és az én időmbe nem éppen a legempatikusabbak voltak a gyerek orvosok se,aztán szépen jönnek a rossz tapasztalatok is,amikor bekerülsz iskolába hogy bizony a te szeméremérzetedre egy jó nagy lapáttal tesznek sok helyen,van akinek nincs rossz tapasztalata még sem vetkőzik le szívesen,számára igen kínos.



A szülők nem arra nevelik,vagy belemagyarázzák a gyerekbe hogy az orvos előtt szégyelni kell a bajainkat,hanem egyszerűen ahogy nősz eleve az emberben lesz gátlás,szégyen érzett,olvasgass nemtől függetlenül gyerekeknél erről a témáról,hogy kislányok írnak jaj orvoshoz kell menni nem szeretné levenni a felsőjét,mert meglátja a cicijét a doki,fél hogy esetleg más osztálytárs is jelen lesz.Ahogy nősz,változol és a nemiségeddel kezdesz tisztában lenni elő jönnek ezek az érzések.Hidd el nem a szülő nevelte belé.


Egy példa erre én már nagycsoportos koromba nem szerettem más előtt,akik nem álltak közel hozzám,ritkán látot rokonok pl még alsóneműre sem vetkőzni,a szüleim tiszteltben tartották,a tesóm az másabb volt,nála később alakult ki,nem nevelték belénk,anyuék nem bújkálva öltöztek,vagy mondták hogy 5-6 évesen nem illik bugyiba mászkálni más előtt,de nem is nudiztattak minket strandon,bár ezt én sem tenném a gyerekkem,mert attól hogy kicsi bárki nem bámulja,az más ha ő döntene úgy egy strandon hogy úgy akar kicsit futkározni.De egy jó ellenpélda volt iskolatársam akinél nem tartották tiszteletben hogy ő nem szeretne más előtt levetkőzni,ha ott egy nagynéni,nem szeretne más előtt fürdeni,nem szeretni ha az anyukáján kívül más bemászkál ilyenkor,azt mondták még gyerek vagy,kicsi vagy,nem szabad szégyelősnek lenned stb,stb,sokszor hozták számára megalázó,kellemetlen helyzetbe,és hidd el elég rosszul sült el,az ő szégyenérzete egészségtelenné vált felnőttkorára,ahogy nőtt úgy erősődött benne.Ezt sem szabad.


Hidd el a szégyenérzet szépen kialakul,uralkodni akarsz a tested felett,afelett hogy ki előtt kellemetlen és ki előtt nem levetkőzni.És ez most nem csak orvosra értendő.


Ez nem belenevelés,hidd nekem el!Nem a szülő neveli erre a gyerekeket!A gyerekben kialakulnak ezek a kérdések,érzések.


Itt merik megkérdezni a gyerekek hogy mégis mire számítsanak,hány de hány kérdés van hogy miből áll a vizsgálat,mert nem beszélik meg velük a szülők,nincs aki elmondaná.


A gyerek sokszor a szülője előtt sem vetkőzi már le szívesen,már kínos neki.Ezek nem belenevelések.Ez más kultura,nem nomád közösség vagyunk ahol a meztelenség bárki előtt normális,bár náluk meg egyéb brutalitás van,az egyéb avatásokra gondolok most.


83%-os ami nagyon fontos!!!


Hiába készít fel a szülőd(bár csak minden szülő a felkészítést megtenné és nem itt kellene a fiataloknak megkérdeznie miből is áll a vizsgálat,mert olvasgass csak hány ilyen kérdés van),te lehet kívételes eset ,ha semmi fusztráció nem volt benned,mert akkor te ritka eset vagy, de a legtöbb fiatal számára a felkészítés ellenére,ha tudja is mire számítson az orvosnál mégis igen nagy feszültség,félelem érzet van.Sőt még a felnőtt nők is elég feszült érzéssel mennek nőgyógyászhoz,még a háziorvoshoz sem jó menni.


Nem hiába van az hogy sokaknak ha a házidoki megméri a pulzusukat,vérnyomásukat az magasabb mint amennyi szokott lenni.Kevés ember az aki teljes nyugalomba menne orvoshoz.És jó ha neked nem fáj,de sok nőnek van feszülő érzése vizsgálatkor,kérdezz ennek utána.


Itt senki nem a férfi orvos ellen beszél,hanem arról hogy tessék a gyerekkel megbeszélni miből áll a vizsgálat,mi célt szolgál és a gyereknek van e kérdése,kérése.

HIába nem akarod elhinni sok ennyire fiatal nőhöz akar menni,ott könnyebb nekik levetkőzni.


8. osztályba nálunk még tüdőszürést csináltak a körzeti rendelőbe,ahol férfi orvos jött,gondolhatod,egymás előtt sem akartak a csajok levetkőzni,mindenki tirkóba ment be,lecsusztatott pánttal,és csak a gépben csusztatta le a trikóját és ezt a modót később láttam felnőttként is tüdőszöűrésen csak ott melltartóból bújtak így ki.Nekem igen kínos lett volna férfi orvos előtt levektőzni kamaszként,volt rá eset,igaz felül,de az sem volt kellemes.Pedig senki nem beszélt az orvos ellen.De így is ciki volt.


Nézz utána hányan említik,elevenítik fel a számukra legcikibb eseteket,sok ilyen kérdés is volt itt.



Senki nem beszélt itt arról hogy az orvos nem segíteni akar,nem ez lenne célja legyen az akármilyen számunkra kellemetlen vizsgálat!!!!!

De akkor is az egyéni igényeket ha van rá lehetőség szem előtt kell tartani egy gyermeknél is!


Itt csak te ill ti írjátok ezt,mert nem tudjátok elfogadni hogy sok nő,tini számára nem mindegy ki is az orvos.


Senki nem írta nem a munkáját végezné az orvos,de egy ilyen esetben a gyeremeket kell szem előtt tartani,neki mi a jó,itt ő a fontos!!!!


A kislány is ha kiveszed itt kérdezi meg hogy mit fog az orvos csinálni,tehát nem igazán beszélt erről az anyukájával,és gondoljuk végig sok anyuka bizony nem tudja hogy kis tiniknél mire is számítsanak,mert lehet hogy ő maga csak 18-20 évsen ment előszőr nőgyógyászhoz.


A félelem,a szeméremérzet nem belenevelés,hanem elkezdődik a kamaszodás és szépen kinnél erősebben,kinnél gyengébben alakul ki.Ez érdekes dolog mert van aki nem akar orvos előtt levetkőzni,de idegen kamaszok előtt meg mutogatja magát simán.


El kell fogadni nem vagyunk egyformák!

a háziorvosommal semmi bajom,de nekem is magasabb a vérnyomásom ha mennem kell orvoshoz,pedig jelenleg az üzemorvosom is ő,és hogy a feszültséget oldjam,nekem a vérvétel tudta miatt van,az is van,pedig ügyes a dr.nő,sokat beszélek ilyenkor,de alíg várom hogy végezzünk és mehessek.Ezt senki nem nevelte belém.Csak gyerekkoromban volt pár rossz élményem.

2013. dec. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:

57%-os de van amiben igazat adok az orvos neme egy dolog,de hidd el sokak számára ez fontos,tehát egy kamasznak ezt fel kell ajánlanunk hogy választhatsson,de a félelmeinket nem erőszakuljuk rá moskra ebben tévedsz az orvosokkal kapcsolatban.


Senki sem megy szívesen semmilyen orvoshoz sem ezt hidd el.Ezt ki is fejtettem,ahogy a félelem érzetet is,vagy szégyenlérzetet akár.


Abban igazad van nem az orvos nemétől lesz jó vagy rossz valaki!!!!


De a szülőket senki nem vádolja hogy az oltogatná a gyerekeket az orvosok ellen,mert ez hazugság.

2013. dec. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:

Tudod, ha a kérdező azt írta volna ide, hogy fél a nőgyógyásztól, akkor megpróbáltam volna megnyugtatni, és elmagyarázni, hogy mi fog történni, hogy nem feltétlenül fogja megenni a férfi orvos sem, ha csak ahhoz tud eljutni, és hogy nem kell hogy kínosnak érezze a dolgot, hiszen ez a női életünk természetes része.

Igazából, pontosan ezt tettem, még úgy is, hogy fogalmam sincs, hogy a kérdező fél-e egyáltalán.


TE mit tettél?

Hát leírtad, hogy úristen milyen kínos, úristen mennyire válasszon nőt, úristen mennyire nyilvánvaló, hogy a tinik félnek a nőgyógyásztól.

Szerinted ezzel segítettél neki?


Ha eddig nem félt, most már fél, és ezt neked köszönheti.

2013. dec. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:

A szülők természetesen nem úgy oltják be a gyermeket az orvos ellen, hogy "húúú, félj az orvostól, mert gonosz". (Ámbár, sajnos, mostanában kezdenek megjelenni ezek a hülyék is.)


Hanem pontosan úgy, ahogy viselkedsz. Implicit sugallva, hogy orvoshoz menni kínos, még a felnőttnek is (hát még a gyereknek, ugye!). Az írásban persze azt is implicite sugallva, hogy nőgyógyászhoz menni egyenlő a terpesztéssel, turkálgatással, tapogatással.


Ha a gyerekkel nyíltan beszélsz, nem fog félni semmitől, sem a fogorvostól, sem a háziorvostól, sem a nőgyógyásztól. De ha érzi rajtad, hogy TE félsz (és rajtad érezhető!!!), akkor ő is félni fog.

2013. dec. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:

Öncélú turkálásról és brutális vizsgálatról sem beszélt senki,csak tényt közölt.


Igen is beszélni kell arról mi várható,mi történthet a vizsgálat során.Át kell beszélni hogy ha bizonyos helyzetek előfordulnának odabennt akkor mi is a teendő,hogy a gyereknek ne legyen olyan kellemetlen.


Ahhoz meg tartom magam továbra is hogy a legtöbb nő számára igen is kellemetlen az adott helyzet.Ez nem egy minden napos szitúáció,helyzet.Kellemetlen és kész,ezért próbálják sokan poénnal,beszélgetéssel elütni.

2013. dec. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:

83%,

kár hogy ennyire csak a magad elképzelését tudod elfogadni, meg sem próbálva megérteni a tinik és gyereklányok igen gyakori és természetesnek tekinthető félelmét.

Ennek legyőzésére semmiképpen a füllentésen és elhallgatáson keresztül vezet az út. Ha nem érted, hát nem érted, nem kell egyformán gondolkoznunk, elvégre igen különbözőek vagyunk.

Az 57%-ról meg nincs mit beszélni igazán, hiszen ő eleve egy érdekes emberke lehet, aki férfi létére próbál "női bőrbe" bújni.

2013. dec. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
Állapodjunk meg abban, hogy mindenki mondja el az álláspontját, véleményét a kérdéssel kapcsolatban, de kötözködést, veszekedést mellőzzük! Bármilyen hihetetlen, én is csak segíteni akarok!!!
2013. dec. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!