Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Férfi vagy nő nőgyógyászok a...

Férfi vagy nő nőgyógyászok a jók? Ostoba általánosítás, vagy tényleg van alapja?

Figyelt kérdés
[link]
2014. jan. 12. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem férfi nőgyógyászom van és csak jót tudok róla mondani. Lelkiismeretes, kedves, türelmes, megértő, alapos. Pedig én nagyon rossz beteg vagyok, ideges, hisztis, ráadásul fóbiám van az orvosoktól, rendelőktől, kórházaktól.

Általában a nő ismerőseim többsége is a férfi nőgyógyászokat részesíti előnyben, akik már voltak nőnél is, úgy fogalmaztak, hogy a női nőgyógyászok "kegyetlenebbek" voltak.

De hallottam csúnya történeteket férfi nőgyógyászokról is egyszer-kétszer. Szerintem nem nemtől függ, hogy melyik orvos hogy áll a betegéhez.

2014. jan. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem beteg az a nő, aki minden férfi nőgyógyászába azt látja bele, hogy az uralkodni akar felette. Arról is szoktam panaszokat hallani, hogy milyen érzéketlenek. De igazából az orvosnak nem az a dolga, hogy pátyolgasson, hanem hogy kigyógyítson a testi nyavalyákból. Ezt pedig mindenki igyekszik elvégezni. Teljesen természetes dolog, ez a munkája. Mintha autószerelőhöz vinnénk a kocsit. Nem tudom, mi az a szégyenérzet, amiről a cikkíró beszél. Én nem szégyellem sem a testem, sem a női mivoltomat, sem azt, ha segítségre van szükségem.
2014. jan. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs olyan hogy egy orvost a neme tegyen jobbá vagy rosszabbá,én a női orvost jobban szeretem mert nekem könnyebb egy velem egy nemű előtt levetkőznöm,kevésbbé kellemetlen.


De nem az orvos neme teszi az orvost jobbá,vagy rosszabbá!!!


Nem általánosításról van szó,amikor az orvos neme kerül előtérbe,hanem arról van szó,hogy sok embernek könnyebb ha a saját neme előtt kell levektőznie,ahogy vannak akik meg az ellenkező nemet részesítik előnybe,mert nekik meg kínos ha egy nő kezdene bennük vizsgálódni úgymond.


Egyszerűen arról van szó,amikor egy fiatal lánynak először kell orvoshoz menni,akkor az ő érzéseit kell előtérbe helyezni,ha neki könnyebb egy női orvos előtt levektőznie és sok lánynak könnyebb akkor ha van lehetőség oda kell vinni,egy jó női orvost kell keresni.


Egy kiskamasz lánynál akik sokszor nagyon gátlásosak ott is jobb ha női orvost keres az anyuka,de a legjobb ha alaposan átbeszéli a gyerekkel hogy ő mit is szeretne,mert ha már kellemetlen akkor nem kell azt még kellemetlenné tenni.


Sok anya ott hibázik hogy nem kérdezi meg a gyereket hogy neki mi lenne kevésbbé kellemetlen,vagy úgy gondolja hogy neki jó az orvos akkor a gyereknek is(most is egy kamasz lány erről panaszkodott hogy anyukája el akarja vinni orvoshoz és mindenképpen a sajátjához,miközben a lánynak egyáltalán nem szimpatikus az orvos,nem szeretne semmiképpen oda menni).


Arról van szó hogy a gyereket,fiatalt meg kell hallgatni lehet neked megfelel az orvosod,de a gyerekednek meg nem,ő jobb szeretne női orvoshoz menni.


Tehát nem az orvos neme a döntő abban hogy jó e valaki,de akkor is az egyéni igényeket figyelembe kell venni és ha van lehetőség akkor mindenki válaszon aszerint hogy kinél könnyebb neki a vizsgálatot elvégeztetnie.


A legnagyobb baj,hogy sok orvos annyira monoton módon,rutin szerűen csinálja a vizsgálatot hogy elfelejti azt hogy nem egy darab hús vagyunk,hanem emberek,vannak félelmeink,szégyenérzetünk,aggódunk,jaj mi lesz stb,és nem foglalkoznak vele,vagy nem foglalkoznak azzal hogy van aki nem tud lazítani és akkor rászólnak ne nyűszögjön.Sok rossz történetet hallani hogy a beteg ott fekszik terpesztve,eleve egy kellemetlen helyzetbe és akkog ki-be járkálnak és még megalázóbb helyezetbe kerül,vagy durva az orvos.


Sajnos ez nem az orvos nemétől függ,hanem hogy emberként néz rád és felfogja hogy vannak érzéseid vagy nem!!!


Aztán meg én elhiszen sok nemiszervet lát,de a legtöbb ember nem szívesen mutogatja azt,van szégyenérzete,nem is értem hogy mért nem lehet ha megvannak a diszkrétció feltételei teremtve,vizsgáló függöny akkor mért is nem lehet elhúzni,mért kell hogy mindenki ebbe az eleve kiszolgáltatott helyzetbe odalásson,fordított esetben ő hogy reagálnak arra kíváncsi lennék.Mert ez alapján hogy orvos hányat látott már,akkor nyugodtan bármelyik kollegája előtt le is vetkőzhetne ha most úgy veszzük.

2014. jan. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ostoba általánosítás. Én sajnos sok nőgyógyásznál megfordultam már életemben; nőből és férfiból is volt rossz is meg jó is. Most éppen férfinél vagyok, mert egyszerűen őbenne bízom, de ez független a nemétől. A személyes tapasztalatom szerint a statisztika inkább a férfiaknak kedvez, és érdekes, hogy anyukám is mindig ezt mesélte. De eszem ágában sincs ezt nagy igazságként kimondani. Az empátia és szakértelem nem nemfüggő. (Sokan mondják, hogy azért jobbak a nők, mert tudják, mit érzel; én pedig azt mondom, hogy azért volt nekem jobb a férfiakkal, mert nem próbálták meg azt gondolni, hogy tudják, mit érzek. Anyukám női nőgyógyásztól nagyon megalázó kioktatást is kapott már ("ne hisztizzen!!!") egyszerűen azért, mert az a nő azt hitte, hogy tudja. Nem tudta.)
2014. jan. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!