Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első tampon használat. Adnátok...

Első tampon használat. Adnátok tanácsokat?

Figyelt kérdés

fiatal anyuka vagyok,és soha nem használtam tampont,ciki vagy nem,most viszont muszáj lesz "sajnos".Mindig is féltem hogy kipróbáljam,igy maradtam a betétnél,akármilyen kényelmetlen is volt sokszor.

Lenne pár kérdésem,lehet hogy lesz közte nagyon buta kérdés is,ezért ne haragudjatok,és oktassatok ki,de tényleg nem próbáltam még,ezért minden "hülyeséget" is megkérdezek,és nyugodtan,mintha egy tininek mesélnétek,úgy irhatjátok :)

-mekkora tampont vegyek?

-mindegyik tampon méret ugyanúgy használ?Értem ezalatt,hogy 100% hogy pl vizbe nem fog szivárogni ha a legkisebbet használom mondjuk?

-lehetséges hogy túl mélyre tegyem?

-ugye nem volt még olyan hogy tampon bent maradjon? :)

-mennyi az esély arra,hogy a cérna elszakadjon?

-pisilésnél ki kell venni vagy sem?


Hirtelen ennyi jutott eszembe,nagyon köszönöm ha válaszoltok! :) És ha van a neten valahol,képeket is szivesen megnézek a cél érdekében :)

-


2014. jan. 25. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

- méret menstruációd erősségétől függ, de mivel még nem használtál, vegyél normált, max gyakrabban cseréled

- a mininél se fog szivárogni, ha nem telik meg

- nem lehet túl melyre tenni

- figyelni kell rá, nehogy bent maradjon, én valamikor gondolkozok, hogy most kivettem e, de úgyis látod a húzószálat

- kb. semennyi esélye, én már 7 éve használok tampont, egy cérna se szakadt el, pedig saját márkás terméket használok

- pisilésnél nem kell kivenni, de érdemes hátra rakni a madzagot, hogy ne legyen pisis

2014. jan. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel már szültél, szerintem nyugodtam kezdheted a normál mérettel. Először próbáld ki otthon, akkor kitapasztalod, hogy hogy kell cserélni, stb. Túl mélyre nem tudod tenni, addig told, ameddig az ujjad engedi, a lényeg, hogy jó mélyen fönt legyen, ahol már egyáltalán nem érzed mozgás közben. Nagyon ritkán fordul elő (elvileg), hogy elszakad a madzag, én 8 éve használok tampont, de még sosem volt vele gond. Azt mondják, hogy ki is lehet nyomni, ha megtelik, vagy föl lehet nyúlni érte. (Végső esetben a nőgyógyász is kiszedi, úgyhogy ne aggódj, benn maradni nem fog :)). Pisiléshez szerintem elég, ha hátrafogod, hátrahajtod a madzagot, én nem szoktam kivenni, csak ha cserélni kell. :)
2014. jan. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szuper,köszönöm! :)

És milyen időközönként kell cserélni?Nem szokott annyira erős vérzésem lenni,max a 2.-3. napon,de az se olyan nagyon vészes.Félek hogy a vizbe nehogy szivárogjon...az irtó ciki lenne...

2014. jan. 25. 22:36
 4/10 A kérdező kommentje:
ja és még valami,mindegy melyik fajta?Nektek melyik vált be a legjobban?
2014. jan. 25. 22:38
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki otthon a kádban, akkor meglátod, hogy milyen vele vízben. Nyilván csúszdázni, meg ilyesmiket nem ajánlatos, ahol felmehet a víz a hüvelybe, de amúgy biztonságos. Ha nem túl erős a vérzésed, akkor szerintem 3 óránként elég cserélni, a nagyon durva napokon 1,5 órát ki szokott nekem bírni. Ob-t használok, mást még nem próbáltam, nekem bevált, és ezzel inkább nem kísérletezek :)
2014. jan. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nyaralásról van szó, akkor azért egy kiadósabb vizi fürdés után menj és cseréld ki a tampont.

Medencézésnél ugyanez.

és közvetlenül előtte tedd fel.


tehát ne úgy csináld hogy reggel 8 kor felteszed

10 től 2 ig úszkálsz , mert akkor azért már van rendesen a tamponban.


én úgy szoktam időzíteni a napközbeni pisiléseket, hogy akkor cserélek is.


tehát mondjuk 3 óránként megyek el mosdóba , de akkor cserélek is.

2014. jan. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszönöm!Igen nyaralás,vagy is inkább "telelés" :) Medencék vannak,csúszdázni azt amúgy se fogok,azt meghagyom a fiamnak meg az apjának... :)

Természetesen majd közvetlen előtte helyezem fel,és remélem fogom érezni ha cserélnem kell.

A fertőzés veszély nem nagyobb ilyenkor?Mert nyilván gondolom a tampon azért nem véd meg a baciktól.. :S

2014. jan. 25. 22:51
 8/10 A kérdező kommentje:
egyébként eszembe jutott valami,régebben jó párszor kellett használnom hüvelykúpot.A tampont akkor végülis ugyanúgy kell felhelyezni nem?
2014. jan. 25. 22:55
 9/10 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző írta, ne hagyd benn pangani 5-6 órán keresztül, és akkor nem lesz semmi baj :) Mivel a hüvelybe nem nagyon megy be a víz, maximum amennyi felszívódik a madzagon keresztül a tamponba(minimális), nincs miért aggódnod
2014. jan. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valahogy úgy.. de a dobozban van használati utasítás rajzzal, majd azt olvasd el előtte!
2014. jan. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!