Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pcos betegségem van, mellékhat...

Pcos betegségem van, mellékhatása a hízás. Van bárki aki megtudott szabadulni a feleslegtől?

Figyelt kérdés
Mivel a hormonjaim nincsenek rendben ezért folyamatosan híztam az utóbbi időben de csak hasra. És nem tudom hogy egyáltalán lejön e mivel ugyanolyan zavaros a hormonháztartásom, nem tudom elkerülni a csapvizet amiben ezek a plusz hormonok vannak. Valaki akinek sikerült?

2014. febr. 28. 10:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Víztisztító készülékkel, eszközzel nem lehetne eredményt elérni? Csak egy tipp.
2014. febr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha a vízben lévő hormonokon múlna a dolog, akkor minden nő PCOS-es és túlsúlyos lenne..


Csak úgy minden nélkül nem fogsz lefogyni. Viszont megfelelő diétával, rendszeres sporttal és esetleg gyógyszerrel igen.

2014. febr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Mindenképpen fordulj nőgyógyászhoz, és endokrinológushoz ők majd segítenek.
2014. febr. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igazából diétázom nagyon szigorúan, és mozgok mellé, de mintha nem látnám a változást. Súlyban valóban csökkent a dolog viszont nem a hasamról, és vicces de az orvos mondta hogy igen is minden nő szenved ettől a betegségtől csak van akinél a nehezen ledolgozható hasi túlsúly a mellékhatás. Víztisztítóval se forralással nem távolítható el a hormon a csapvízből. Csak valami bonyolult kémiai folyammattal amit viszont a víztisztítók nem tesznek meg mert drága. Részmegoldásként lehet alkalmazni fogamzásgátlót de az is ugyanoda vezet hosszútávon. Meddőséghez, akárcsak a PCOS. Vagy van még egy lehetőség, havi kb 40 000 ftért vehetnék be gyógyszereket amire persze nincs pénz és el kellene mennem Pécsre az egyetlen hormonos dokihoz aki ezekkel foglalkozik. Ezért kérdem van e valaki aki tényleg benne van ebben a dologban és egy alternatív házi megoldást kínálna erre a dologra??
2014. febr. 28. 23:07
 5/14 anonim ***** válasza:

Bocs, de a dokid azért elég nagy hülyeségeket beszél.

Milyen diétát tartasz? 160 g CH-s diéta kellene, olyan, mint a cukorbetegeknek. Metformint szedsz?

2014. márc. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Amúgy meg ha szerinted a csapvízen múlik (de nem azon múlik, elhiheted), akkor igyál ásványvizet, ennyi.
2014. márc. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Szia! Én 3 hónapja kezdtem a diétát. Én már évek óta csak ásványvizet iszok,mert egy ismerősöm mondta, hogy nekik a meddőségibe a csapvizet is okként hozták fel. A 3 hónap alatt 10 kilót fogytam, és ez még folyamatban van. Én reggelire és vacsira 5 dkg teljes kiőrlésű pékárut eszek, tízóraira és uzsonnára gyümölcsöt, ebédre meg mindent amit eddig csak a fehér lisztet teljesen kicseréltem teljeskiőrlésűre, a rizst barna rizsre, vagy zöldsalátára, és a cukrot teljesen elhagytam, tejet csak néha vacsira de akkor is csak picit. Legelőször az első 5 kilómnál a hasam ugyanakkora volt, pont ami a legnagyobb, a cicim, karom, arcom, nyakam sokat fogyott, nézegettem magamat, hogy nagyobb a hasam, mint a mellem. Aztán pont ma néztem, amikor is a 10 kilót értem el és már sokan megdicsértek megmértem a hasamat és lám mínusz 9 cm. Az csökken a legkésőbb. Akkor kezdtem el a legjobban fogyni, amikor a meforalt kezdtem szedni,előtte, ahogy korábban is 4 kiló aztán megrekedtem, azóta meg folyamatában fogyok, és az UH kép is javulást mutatott. Kitartást, nekem is még sokat kell dolgoznom még legalább ennyit le kéne adnom.És persze a diéta gyógyszer mellé valamit mindig mozgok, munkába busz helyett sétálok, heti egyszer kétszer futok, és heti kétszer súlyzózok. :)
2014. márc. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nekem elegem lett a pénzéhes orvosokból akik akkor sem diagnosztizáltak és mondtak semmit mikor ultrahangoztak és látták hogy beteg vagyok... Nem szedek gyógyszereket, nem is fogok. Soha többet nem megyek orvoshoz max csak hogy az eredményt lássam, amúgy nem fogadok el tőlük semmilyen tanácsot. Egy ismerősöm egy nagyon drága magánklinikán kapta az ötleteket, neki is ugyanez a betegsége van, 20 000 ftért elmesélték neki hogy mit csináljon. Nekem se a nőgyógyászom se a háziorvosom senki nem foglalkozik ezzel. Mind azt mondja szedjek fogamzásgátlót, holott ha épp teherbe akarnék esni nem ezt kellene tanácsolni. ezért kezdtem el diétázni és mellőzni a csapvizet am, ennyire csak lehet de sajnos a főzéshez még mindig gyakran használom, és nem tudok ásványvízzel főzni. Rengeteg kellene ahhoz. Az diétám egyelőre jól halad, de a hasamról még nem sok plusz kg távozott, de látom az alagút végét. A diétám nagyon szigorú és mozgok is mellé, nem tudom hogy ez mennyire fog segíteni elkerülni a meddőséget, de kutya legyek ha elhiszem hogy ez van akit nem érint. Köszönöm a válaszokat, az orvos sztem is hülye de nincs aki helyette elmondja a szakvéleményét. Köszönöm!
2014. márc. 4. 10:48
 9/14 anonim válasza:
Helló! A 7-es vagyok. Megértelek az orvosokkal kapcsolatban. Nekem a tüneteim a néha évente egyszer-kétszer vérzés elhúzódás, és egyszer-kétszer egy ciklus kimaradása volt, és az állandó indokolatlan hízás. Ez már több éve. A dokim mindig azt mondta, pedig magánba jártam mindig is, hogy nem baj évi egyszer-kétszer belefér. Volt olyan, hogy az éves orvosi alkalmassági vizsgálaton a céges doki a kezembe nyomta a kéthetes bécsi diétát, hogy fogyjak, hiába mondtam, hogy próbáltam már de amit lefogytam annak a dupláját híztam véres szemekkel nézett rám, azt is mondtam, hogy szerintem és a környezetem szerint sem eszek sokat de mintha meg se hallották volna. Aztán elkezdtünk próbálkozni, eltelt 9 hónap eredménytelenül és a magán dokim csak átjárhatóságit akart nem akart hormonvizsgálatot annak ellenére, hogy ebben az időszakban nem egy hanem két ciklusom maradt ki. Sima UH-t csinált, háromszor is, azt mondta, hogy gyönyörűek a petefészkeim. Ezen kívül peteérés serkentőt írt fel csak úgy vaktában, be is szedtem négy havit.Én meg megbíztam benne, hiszen ő az orvos. Aztán egyre furcsábbnak láttam a dolgokat, és egy ismerősöm ajánlotta az ő dokiját, ez az első alkalommal közölte, hogy mindkét petefészek PCOS kórképet mutat, azonnal hormonvizsgálatra küldött, és diétára fogott még a gyanú alatt, aztán a hormonvizsgálat után gyógyszerre is, mert mi szeretnénk most babát. Két hónap alatt az egyik petefészkemről eltűnt a PCOS kórkép, érett rajta a tüsző és elvileg van esély a terhességre. Én úgy gondolom, hogy ha te tényleg oda figyelsz magadra és még nem szeretnél babát akkor nem kell gyógyszer, nekem legalább is a doki az étkezést mondta a fő segítő elemnek. Jah és az új doki teljesen elvolt képedve az előzőtől, azt mondta, hogy amit szakmailag el lehet követni hibát mindent elkövetett, pedig nem most kezdte, jó híre van nahh....
2014. márc. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
En Sem akarok gyogyszert szedni, ezert minden alternatib modnak utananeztünk a ferjemmel. En kecskeruta teat iszom, annak a hatoanyaga megegyezik a metformineval, csak epp nem szintetikus, hanem termeszetes es nem teszi tönkre a majertekeket. Kicsit nehez, mert minden etkezes elött elöbb teat kell inni, de megszokhato. Ezen kivül szedek baratcserjet, magas dozisu D-vitamint (napi tizezer egyseg), magas dozisu Magneziumot (napi 7-10 mg/testsulykilogramm Elemi magnezium magnezium-citratbol) ezeket Szendi Gabor alapjan es regebben szedtem kromtablettat is, most nem is tudom, miert nem szedem. Lenyeg a lenyeg, 2010 öszen, 2011 elejen, amikor ezeket elkezdtem, nagyon sokat sportoltam is mellette (ezt amugy mindig, mert mindig is sulyproblemaim voltak), elkezdtem fogyni, 3 honap alatt fogytam kb. 8 kilot es ment volna tovabb is szerintem, de lett egy pozitiv terhessegi tesztem :) amiböl mostanra egy majdnem ket es fel eves kis tünder valt :) Most en is megrekedtem egy kicsit, föleg a mozgashiany miatt, de par hete megint elkezdtem fogyni es pont ma elhataroztam, hogy paleo-zni fogok. Azaz ma kezdtem :) nagyon sokan borzaszto jo eredmenyeket ernek el, cisztak eltünnek, ciklus helyreall, teherbe esnek...cukorbetegek lerakjak az inzulint. Erdemes utanolvasni. Szendi Gabor a könyveiben mindent nagyon logikusan megmagyaraz. Nem akarom reklamozni, ez csak az en kis maganvelemenyem.
2014. márc. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!