Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Közel 30 éve leponexet szedek...

Gyötrelem63 kérdése:

Közel 30 éve leponexet szedek többször próbáltam leszokni róla rövid ideig ment csak. Mindig elvonási tüneteim voltak amik legyőztek. Ezek után már soha nem tehetem félre? Drogosnak számítok? Rajtam senki sem segíthet?

Figyelt kérdés

2013. aug. 23. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
30 éve?? Ajaj, őszinte leszek, elég kevés remény van a leszokásra. Én is antipszichotikumot szedek már kb. 12 éve, volt egy időszak, amikor majdnem sikerült leállni vele, apránként, lassan csökkentettem, már szinte csak morzsányi mennyiségnél tartottam, amikor pánikrohamom lett és hetekig szédültem. Úgyhogy azóta is szedem. Sajnos aludni sem tudnék nélküle. Én ráadásul altatót és nyugtatót is szedek, ha kell, ha nem.. Függő vagyok, persze ezt igyekszem titkolni a pszichiáter (és mindenki más) előtt. Nos, ez nagyon rossz taktika, tisztában vagyok vele, hiszen épp az orvos segíthetne, ha akarnám. Én feladtam, Te ne tedd ezt!
2013. aug. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogy az első mondja. Az orvos tud segíteni a leszokásban, ha már nincs rá szükséged. De 30 év után nagyon kemény dolgod lesz és szoktak ilyenkor más gyógyszereket is bevetni, hogy ne legyenek annyira súlyosak a tünetek.
2013. aug. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Ilyen hosszú idő után ebben már nem tud segíteni az orvos -

mivel az elvonási tüneteket általában tagadják és kevesen ismerik be, hogy visszafordíthatatlan következményekkel járhat-inkább szedd életed végéig! kár szenvedni az elvonási tünetek miatt! nem számítasz drogosnak!

2013. aug. 24. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat hasonlóra számítottam,nem volt meglepő.
2013. aug. 24. 21:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Annyit tudsz tenni, hogy arra a minimális dózisra csökkented le apránként a szedést, ami még nem okoz elvonási tüneteket.

Én is így teszek, olyan kis adagban szedem az antipszichot, aminek gyakorlatilag ( a szakmai adatok alapján) nincs is terápiás hatása, viszont nem vagyok russszul az elvonástól, hiszen rendszeresen jut valamennyi a szervezetembe. A mellékhatások pedig így elhanyagolhatóak.

2013. aug. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A minimális dózisnak a felét szedem ,és mégsem tudom lerakni teljesen. Ha próbálom elhagyni nem alszom rendesen, rosszul vagyok remegek a gyengeségtől belső feszültség nyugtalanság és egyéb borzalmas tünetek jönnek elő.

Pedig annyira kevés ez a mennyiség mégis a rabja vagyok.

2013. aug. 25. 20:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ismerős a helyzet.
2013. aug. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!