Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok/Nők! Ti is szívesebben...

Lányok/Nők! Ti is szívesebben használnátok tampont ha megfelelőek lennének a körülmények? (összetett dolog, bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok, szép napot mindenkinek! :) Lenne egy olyan bajom, amire igazából nincs nagyon megoldás, csak szeretnék olyan emberektől tanácsot kérni akik hasonló véleményen vannak.

Tehát az a gondom, hogy lassan két éve menstruálok és tavaly nyáron már használtam tampont is, főleg azért mert sokat járok lovagolni és így nem kell mindig aggódnom hogy mikor ázok át. Őszintén megmondom, hogy először úgy gondoltam hogy én sohasem fogok tampont használni, mert az milyen már... aztán egyik nap kipróbáltam és fényévekkel jobb mint a betét és azóta ha lehet azt használok. Itthon meg ha megyek valahova... De iskolában egyszerűen nem lehet.. kicsi a hely, nem zárható a fülke, százan vannak mindig,nincs kuka, sorban kell állni, koszos minden, nincs szappan és meleg víz... Tudom, hogy már csak egy évet kell kibírnom általánosban de mások is vannak így ezzel? Mert én nem akarok semmilyen fertőzést elkapni emiatt, nem ér annyit. Annyit sikerül megoldanom, hogy reggelről teszek be egy tampont meg egy betétet és ha megtelik akkor csak kieszem a tampont... De annyira utálom a betétet, megőrülök tőle! Érzem, hogy tocsogok, azon parázok, hogy mikor üt át, reggel öltözködésnél meg hogy melyik nadrágon nem látszódik át a körvonala... már bocsánat a furcsa kifejezésért, de ezt most jól esett leírni, ha már nem lehet semmit tenni ezen dolgok ellen, mert nem fogom kitakarítani a suli vécéjét a takarítónők helyett... azért remélem vannak még hasonló gondokkal küszködő nők:)Lehet valamit tenni?

14/L


2014. júl. 8. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Természetesen rengeteg hasonlóval küzdő nő van. Szerintem jól fogod fel a dolgot, ilyen körülmények között nem szabad tampont cserélni, a higiénia mindennél fontosabb.
2014. júl. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
igazából a kézmosás dolgon lehet segíteni: vannak erre kitalált dolgok (kéztörlő, kézfertőtlenítő). Azzal, h nem lehet bezárni a fülkét, annyit tudsz segíteni, ha viszel vkit, aki odaáll addig, h ne nyíljon ki, mi is így szoktuk megoldani (600 lány jár a suliba). A legkevésbé azzal tudsz kezdeni vmit, h kicsi a hely.. hm.. a tesiöltözőben nem nagyobb?
2014. júl. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:) van nálam kézfertőtlenítő mindig de az akkor sem kézmosás sajnos... egyrészt tesi nem minden nap van, másrészt mindig foglalt az öltöző meg van amikor két osztály is tesizik és akkor csak én úgy bemenjek?:D meg csak egy fülke van az öltözőben... gimiben már csak könnyebb lesz:)
2014. júl. 8. 15:29
 4/5 anonim válasza:
80%
Tudom hogy nagyon rossz a betét de mindjárt jobb mintha elkapnál valami fertőzést. Ilyen helyeken nagyon nem ajánlatos tampont használni. :)
2014. júl. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Én törlőkendőt szoktam vinni és mini zacsit, minél több tisztasági cuccot viszek :D Én se bírom a betétet, rosszul vagyok a "tocsogástól", amilyen szerencsétlen vagyok átázok :D Szóval megfelelő fertőtlenítés mellett nem lehet gond:)
2016. aug. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!