Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tanuljak programozni?...

Hogyan tanuljak programozni? Teszem azt C++, szeretnék megtanulni és azzal munkát találni, de azért ez egy összetett dolog, miket kéne megtanuljak milyen sorrendben stb. (részletek lent)

Figyelt kérdés

Anno infos középsuliban tanultam, pascal, C#, php, sql stb-t tanultunk, jól ment mind, viszont nem voltam túl motivált hogy érettségire is tanuljak, mert hát fősuli egyetem anyagilag elég húzós..

Így tovább mentem mechatronikára ott is volt haszna a tanultaknak, vezérlési rendszerek és PLC programozás jobban megy mint az anyanyelvem, de úgy gondolom ha kitanulnék valami értelmeset azzal az agyam is jobban kihasználhatnám meg még jobban is fizetne.



2014. jún. 12. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát fogj egy C++ könyvet (mondjuk a Stroustrup félét),

és kezdjél neki. Mehetsz a haladóbb dolgok felé, oo design (patterns, stb.)

2014. jún. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
(ja és egy kérdés: gondolod mechával nem tudsz egy jobban fizető állást találni? én eddig úgy hallottam szép pénzek mozognak ott is)
2014. jún. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én gimibe jártam, aztán egyetemre, és ott tanultam programozni. Szóval nem tudom, hogy megy a középiskolai programozás oktatás...


Az egyetemen nekünk rengeteg elméleti tárgyunk is volt. És én úgy gondolom, hogy ez így van jól, mivel szerintem sokkal fontosabb egy jó személetmódot, hozzáállást, gondolkodásmódot elsajátítani. (Vagy nevezzük akárminek...)


Tehát szerintem nem az az elsődleges, hogy kenjed-vágjad a C++-t vagy a C#-ot, Java-t, akármit. Hanem az, hogy tudj programozni. Programozási nyelvtől függetlenül... Tervezésre, meg ilyenekre gondolok...


Persze volt olyan órám is, ami konkrétan a C++-ról szólt, hogy megismerjük az STL-t, meg minden mást... Ez természetesen szintén nagyon fontos. De az én fontossági listámon ez a 2. helyezet...



Remélem, segít ez a kis "mese". Ha mégsem, akkor elnézésedet kérem!

2014. jún. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez valóban igaz, de mondjuk lehet egy nyelv nagyon jó eszköz, ha alacsony szintű, pl. a C-t nyugodtan elkezdheted, sokat fog segíteni a jövőben.
2014. jún. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#2: de, fizetik azt is, csak nem annyit.. meg ez kötöttebb.

Nem vagyok egy munka mániás vagy akármi, de emlékszem hogy régen leültem és ha úgy volt ihlet akkor 30órán át írtam egy programot(na jó az már nem a középiskolás tananyag volt.. hülyegyerek játékokat írkáltam magamnak órákra, de az már rég volt és elfelejtettem kb mindent)...

Nem vagyok benne biztos, hogy jól fogalmaztam meg amit akartam de remélem.

#3 milyen elméleti tárgyaid voltak?

2014. jún. 12. 16:45
 6/10 anonim ***** válasza:

ELTE -> sok-sok matek :)


Egyébként specifikáció-feladat-program helyességellenőrzés, meg ilyenek... Elosztott rendszerekre később ugyanez...


Ami kevésbé ilyen "durva", az pl. programozási tételek (számlálás, stb.) Ezek inkább gyakorlati órák voltak. Meg ilyen-olyan kód-újrafelhasználás mondjuk...


Az utóbbi szerintem szintén nagyon hasznos. Most már sokkal jobban próbálok úgy hozzáállni egy probléma megoldásához, hogy a megoldást később is fel lehessen használni...

2014. jún. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 iostream ***** válasza:
Ami igazán durva volt az a nyolc félév analízis. A többi pite, könnyen tanulható, megfogható. De amikor két félév kell csak arra, hogy a deriválásig eljussatok (és ez még csak az egyváltozós, valós -> valós függvények), akkor tudod, hogy ez mélyvíz.
2014. jún. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 SimkoL ***** válasza:
Csak figyelmesen az újra-felhasználással: [link] :)
2014. jún. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha kinézted magadnak a C++-t, akkor tanulj C++-t.

Az első diplomát végezheted ösztöndíjjal is, csak ha utána külföldre mész, és túl sokáig nem jössz haza, akkor fizetned kell. De mint tudjuk, a programozók jól keresnek.

2014. jún. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Stingeres kenguruk +1 :D
2014. jún. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!