Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 7. osztályban milyen vizsgálat...

7. osztályban milyen vizsgálatokat végez el az orvos vagy akár a védőnő a lányoknál?

Figyelt kérdés
mennyire kell levetkőzni? hányan vagyunk bent egyszerre? miket néz meg? van ahhoz jogom, hogy ha a nemi szervemnél akar nézelődni akkor azt ne engedjem? ha igen, hogy mondjam meg neki?

2014. aug. 11. 20:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
1.vagyok. ezeket kötelező megcsinálni, de ne aggódj nem lesz kellemetlen, gondolj csak bele mindenkit megvizsgálnak és senki nem halt bele, hidd el nem lesz kellemetlen, átestem már jópár ilyen vizsgálaton általánosban, gimiben, szakközépben minden évben 2szer és sosa semmi megalázót nem tettek és nemis akartak tenni. ez neked lesz jó ha megvizsgál mert megtudod ha esetleg bajod van. ne parázz ezen teljesen fölösleges :) elmondok neked egy "titkot" minden lánynak/nőnek kisebb az egyik melle mint a másik, kinek kicsit, kinek jobban de az biztos hogy senkinek sem egyforma ;)
2014. aug. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

- bugyi-melltartó

- attól függ, nálunk 4-5

- súly, vérnyomás, magasság, gerinc, testtartás, lúdtalp, hallás-látás

- jogod van, persze, de a kötelességeidet is ennyire tudod??? Amúgy nem fog ott nézelődni, csak rákérdez a havidra

- ha meg nem tudod közölni, hogy doktornő, a nemi szervemhez ne nyúljon legyen szíves, akkor milyen jogokról is beszélünk?

2014. aug. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Akkor ne topot viselj,hanem melltartót. Amúgy nálunk az összes lány bent volt az osztályból.
2014. aug. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
de nekem látszik is, hogy az egyik mellem kisebb
2014. aug. 12. 22:02
 15/17 anonim ***** válasza:
Senki nem fogja pont a te melledet nézni. Őszintén, ki a fenét érdekel? (lányok közül) Tesin is át szoktál öltözni nem? Az öltözőben hogy oldod meg? Vagy az izzadt topban vagy utána egész nap? Mindenkinek a teste egyéni és meg kell vele barátkozni a hibáival és a szépségével együtt. Eljön majd az idő, amikor a párod előtt vetkőzöl, ha találsz egy szerető partnert, aki odavan érted, utólag már nevetni fogsz ezen a dolgon..
2014. aug. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én meg megértem a kérdezőt,nálunk suliba egyik lány sem vetkőzött le a másik előtt meztelenre,félmeztelenre sem.Tesi után nem volt zuhanyzás,nem is volt zuhanyzó és nem is lett volna rá idő,ez ma is így van még elég torna terem sincs kezdjük el itt.


Középsuliba sem vette le senki a melltartóját mert megizzadt:-)

Örültünk ha elfértünk a mini öltözőbe:-)


Volt olyan csaj akit még melltartóba sem láttunk soha mert mindig előre ha tesi óra volt a fehér polójába jött.


Jogod van amúgy egyenkénti vizsgálatot kérni,én sem vetkőztem volna le félmeztelenre a többi lány előtt.Egy vizsgálatot nem lehet összehasonlítani egy tesióra utáni átöltözésre.


Szerintem egy nő sem vizsgáltatná meg magát a kolleganői előtt félmeztelenül,induljunk ki ebből!!!!



Beszélj akár szülővel,akár oszályfőnökkel,akár a titeket kísérő tanárral hogy egyenkénti vizsgálatot szeretnétek,amúgy lehet még orvost is válsztani,van szabad orvos választási jog is,ami annyit tesz hogy ha te választatsz egy dokit,vagy jó viszonyod a saját házidokiddal akkor azt is megteheted hogy ezentúl az általános vizsgálatokat amit a suli doki végezne ő fogja megcsinálni.


Sajnos hogy mennyire kell levetkőzni és hányan lesztek bent ez orvos függő és iskolafüggő is.


Általános vizsgálatok szoktak lenni:magasság,súly,vérnyomás,tüdő,szív meghallgatása,látás,hallás,torok,nyaki nyirokcsomók megnyomkodása stb.


Sajnos én hallottam olyanról amikor a bugyit is le akarták vetetni,vagy a melleket megnézni,De ha ez fordulna elő akkor megmondod ezekhez a vizsgálatokhoz nem járulsz hozzá,minden mást elvégezhetnek.Erőszakkal nem vizsgálhatnak meg,nem foghatnak le téged.


Többen álljatok akár össze,mert a legtöbb csaj is szégyenlős és nem szeretné ha tömegesen vizsgálnák meg és hozzátok fel az orvosnak,védőnőnek,vagy a tanárnőnek hogy egyenkénti vizsgálatot szeretnétek.


Anyukáddal beszélj ezekről,hogy ha bármilyen olyan vizsgálat lenne amivel nem értesz egyet,vagy a vizsgálat módjával akkor tudja hogy te nem fogod engedni és melletted álljon!


Jogod van ahhoz hogy viszonylag felöltözve menjél az orvoshoz be,tehát nadrág,zokni,és valamilyen poló és majd csak az orvosi szobába vegyed le azokat.


De hogyan tudod megtagadni?-Doktor úr/Doktor Nő ehhez a vizsgálathoz nem járulok hozzá az összes többi általános vizsgálatot elvégezheti ennyit kell mondanod.


Sok iskolába alsóneműre vetkőzve kell az orvoshoz menned,de ha szégyenlős vagy szólsz a tanárnak,jobb ha többen álltok össze és úgy szóltok és akkor nadrágba,vagy bugyi és polóba mentek be és majd csak bent veszitek le.


Fiúknál sok helyen van fityma és here vizsgálat,nekik sem kötelező ezen résztvenni,ők is megtagadhatják ezt.Csak nem tudnak róla és nyuszik,nem mernek szólni hogy nem járulnak ehhez hozzá.


A szülőket igen is be kellene vonni ebbe hogy iskolákba csak általános vizsgálatok legyenek és a nemiszerveket érintő vizsgálatokat,vagy a mellet érintő vizsgálatot csak a szülő hozzájárulásával lehessen végezni.De amíg a sok szülő csak ül és nem ír vagy tesz valamit addig nem lesz változás.Már volt itt olyan aki az OMbudsman fele jeleztek hogy változásokat kellene végezni ebben a kérdésben.


Még diákok is tudnának ez ügyben tenni valamit,ha a véleményüket leírnák.


Semmire sem kényszeríthetnek,mert erőszakot nem alkalmazhatnak ellened!


De szólj hogy te egyenkénti vizsgálaott akarsz és majd csak az orvosi szobába vetkőzz le,max. bugyiig.


Majd írd meg mire jutottál?

Sikerült valakivel erről beszélni?

2014. aug. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
chh....nálunk csak melltartóra és bugyira kellett vetkőzni a melltartót már nem kellett levenni...nálunk az egész lány csapat bent volt a mérickélésnél nem volt ilyen 3 fős csoportos cucc
2014. aug. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!