Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-t ultrahangon bármelyik...

PCOS-t ultrahangon bármelyik nőgyógyász meg tudja állapítani, ugye?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha elmegyek, hogy vizsgaljon meg, akkor feltunne neki, ha ilyen gond lenne, nem kell ehhez kulonlegesebb szakertelem ugye?
2014. okt. 20. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
PCO-hoz több vizsgálat kell, a nőgyógyász azt láthatja, hogy apró cisztáid vannak, de kell hozzá hormonvizsgála is. Inzulin, vércukor méréssel.
2014. okt. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én voltam egy nőgyógyásznál aki azt mondta semmi bajom, utána egy komolyabb magánorvos akinek persze fizetek nem is keveste közölte, hogy PCO gyanús vagyok. Tehát elvileg bármelyik nőgyógyász meg tudná mondani, amelyik egy kicsit is jobban odafigyel rád.
2014. okt. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, illene, de azért a lelkiismeretesség sajnos nem általános náluk.
2014. okt. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A PCOS, azaz policisztás ovárium szindróma nem egyenlő a PCO-val, azaz a policisztás petefészekkel.


Policisztás petefészket okozhatnak más betegségek is, sőt, az egészséges nők egy részének is ilyen a petefészke.

PCOS pedig előfordulhat akár policisztás petefészek nélkül is.


Amit UH-n lehet látni, az az, hogy van-e nagy számú, apró ciszta a petefészekben, azaz hogy a petefészek PCO-s küllemű vagy sem sem. Ezt elvileg bármelyik nőgyógyász meg tudja állapítani, aki tud ultrahangozni.

De a policisztás ovárium szindróma diagnózisához nem elég ennyi, ahhoz kellenek más vizsgálatok is az UH-n kívül.

2014. okt. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon koszi a valaszokat! Hormonvizsgalatom es terheleses cukor+inzulin volt mar, enyhe IR ki is derult. Mivel gyakran tarsul pcos-el, ezert most szandekozom elmenni maganba egy nogyogyaszhoz, hogy ezt (is) megnezzuk. Akkor jo lesz ez igy, koszom meg egyszer! :)
2014. okt. 21. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!