Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormonzavar, menstruáció...

Hormonzavar, menstruáció kimaradása, hajhullás, vérvétellel kimutatható?

Figyelt kérdés

10. hete nem jött meg a menstruációm (ahogy abbahagytam a fogamzásgátlót még utoljára megjött, azóta nem), hajam nagyon hullik, hajmosáskor kijön 20-30 szál mikor így végighúzom a kezemmel a hajam (használok rá hajerősítő Bánfi hajszeszt is pedig), és ha elmegyek vérvételre, ott kimutathat valamit, hogy esetleg a hormonjaim nincsenek rendben? Régebben is ez volt, azért kezdtem el fogamzásgátlót szedni, mert 3 hónapig nem jött meg.

Tudom, menjek el nőgyógyászhoz, de szeretném kerülni, azért érdekel, hogy a vérvétellel van-e valami esélye a kimutatásra.. Fölöslegesen nem szeretnék fájdalmat.

Köszi előre is :)



2014. nov. 30. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
igen kimuathato vervetellel is a terhesseg
2014. nov. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, kimutatható, de nem a simával, amit szoktak csinálni. Ahhoz speciálisan a hormonokat kell nézni.
2014. nov. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nem vagyok terhes -.-" de te biztos jobban tudod, mint egy teszt meg az, hogy mindig védekezünk a barátommal. bocsánat kedves jós"nő"
2014. nov. 30. 14:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedve első válaszoló,ha nem értesz a dolgokhoz inkább ne írjál, és gondolkozz el azon, hogy állsz az emberekhez.


Na,kedves kérdező.


Tudom hogy,kellemetlen a nőgyógyász,de ha elmész hozzá,mondd el neki a tüneteidet és kérd meg,hogy adjon beutalót endokrinológiai vérvételre,mert az merőben más mint az "általános vérképvizsgálat". De azt is megteheted,hogy elmész a házi orvoshoz mondod neki is a tüneteket és megkéred hogy adjon beutalót.

2014. dec. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!