Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy anyának nem lenne köteless...

Egy anyának nem lenne kötelessége elkísérni a lányát az első nőgyógyászati vizsgálatra?

Figyelt kérdés

Minden barátnőmet már elvitte az anyja 1-2 éve, nem is ők kérték, hanem az anyjuk mondta hogy kell. Gondoltam nekem is majd mondja az enyém, de hiába vártam nem így lett. Aztán én szóltam neki hogy úgy tudom el kell menni. Azt mondta oké, elvisz a sajátjához, de nem vitt. Később felhoztam neki még1x, de ugyan úgy el lett felejtve. Többször már nem akarok szólni, egyedül én meg nem fogok elmenni, nem is merek és nem is akarok. Nem voltam még ilyen helyen, félek is meg bátortalan is vagyok meg hülyén érezném magam. Nagyon haragszom anyukámra, hogy nem segít. Majd akkor ha nagyobb leszek, talán el merek menni egyedül is. Vagy bajom lesz ha nem megyek?

16/L



2015. ápr. 26. 13:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Ugyan már, anyád nem szemét. Gondolom csak úgy poénból nem akart több ezret vizsgálatra költeni, márpedig nem mondtad, hogy szükséged is lenne elmenni. Gondolom ha azt mondanád, hogy valami problémád van, akkor mennétek. Csak ti, kamaszok hajlamosak vagytok csak a saját mondandótokat meghallani.

Semmi bajod nem lesz, ha kihagysz egy felesleges vizsgálatot. Nem olyan kellemes dolog ám. Ha tünetmentes, szűz vagy és a vérzésed is rendben van, akkor semmi gond nincs, ne aggódj. Ha valami probléma van, akkor meg azt mondjad.

2015. ápr. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmi problémád ott lent, akkor felesleges nőgyógyászhoz menned. Engem sem kísért el anyám az első vizsgálatra. Egyedül járok azóta is, nem is igényeltem a jelenlétét. Jobb volt egyedül menni.

24N

2015. ápr. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
23%

Itt olvashattad hogy valóban felesleges nőgyógyászhoz menned,hiszen szűz is vagy(végre egy rendes lány!)és nincs semmi problémád.


A többi anyuka elsiette ezt a nőgyógyászhoz vitelt,főleg ha a lányuk mêg szűz volt és teljesen egészsêges!


Én ki is akadtam volna ha 14-15 évesen anyàm ötlete miatt a nemiszervem vizsgálgatta volna bárki is és csak nőhöz lettem volna hajlandó elmenni.


Sok nő,anya eleve mindent elsiette nem egyszer olvastam hogy alíg 1-3 éve volt mensije a lányának és csak mert késett,kimaradt neki(de szűz kislányokról beszêlünk)futott vele gyerekgyógyászhoz.Holott az első pár évben ez,vagy ha túl sokáig tart teljese normális.)Orvos is közölte az anyukával nincs semmi baj,de a gyereket kitette egy jó kis stressznek,cikisnhelyzetnek!



Tudod hogyan zajlik a vizsgálat?

Leírom:

Bemész az orvoshoz hosszú felsőbe menjél mert az takar ha már a beszélgetéskor alul semmibe kellene lenned(mert vannak olyan helyek ahol egyből a vetkőzöbe mêsz be és onnan az orvos elé,bár ez ritka.

De ilyen esetben bugyit,nadrágot le kell már venni,ill aki szégyenlős azon bugyi maradhat,de ezt szinte senki nem meri megtenni,zokni minden esetben fentmarad és így mész az orvos elé)

Ha szűz vagy ezt az orvossal közölni kell,akkor még óvatosabblesz.Kérdezgetni fog,megkérdezheti mikor menstruáltál legelőször,milyen vizsgálatot is szeretnél,mért vagy itt(hisz van aki a fogamzásgátló felírás miatt ment el,valakinek gondjai vannak a mensivel,valaki rákszűr3st szeretne valaki emelé hüvelyi vagy hasi uh-t,amikért külön fizetni kell)


Azért a legtöbb helyen simán felöltözve mész az orvoshoz,ott beszélgetsz vele,majd utána közli menj a vizsgálágyhoz,ott alul le kell vetkőzni,bugyit,nadrágot kell levenni,zokni marad és az ágyra felfeküdni,a lábtartókra tenni a lábad.

Az ágy legvégébe kell fenékkel csúszni.


Majd jön az orvos és megvizsgál,nem szűzeknêl(de nêha szűzeknél is elvêgzi ezt csak kacsaként,szűzekre kifejlesztett rugalmasabb,vékonyabb eszközt használ majd).Egyik ujját a hüvelyedbe tesz,közbe a másik kezével a hasad nyomkodja végig,alulról felfelé haladva,kitapintja a méh fekvését.Majd bekenni a kacsát(ez egy fém vagy modern esetben műanyag eszköz)hüvelyedbe helyezi éx szétnyitja éx egy pálcikát tesz a kinyitott kacsa fejébe így sejt mintát vesz,amit elemzésre majd elküld.


Van orvos aki bár legtöbb helyen pénzért végzik csak el hüvelyi ultrahangot végeznek.Egy vékony,hosszú eszközt a hüvelyedbe csúsztat és monitoron megtudja nézni hogy belül minden rendben van.

De ezt kérésre végzik,vagy külön kell érte fizetni!


És van hasi ultrahang is(kérésre vagy pénzért csináljak)hasadra egy ragacsos anyagot kenek és ezen az anyagon mozgatva nézik meg a belső hasi részt.


Van orvos,aki a mellet is megvizsgálja,kör-körösen áttapintja azt,de ezt csak miután alul megvizsgált és alul felöltöztél màr végzi el!

De én tapasztalatom alapján szintén csak kérésre végzik el.

Videot is találhatsz rákszűrésről!


Nem kötelessége elvinni anyukádnak,csak ha megkéred elkísérhetne,sok csaj barátnő kíséretébe megy el,még más orvost is keresnek,sok tini eleve szêgyenlős és nem szeretne férfi előtt levetkőzni,így női orvost keresnek,meg sokaknak kellemetlen lenne az anyjukal elmenni.

Elsőre jobb egy jó női orvost keresni előtte kevésbbê kellemetlen levetkőzni.Én most is női orvoshoz járok.


Akárki is kísérne majd később el nőgyógyászhoz,kint a várakozóba várjon meg,mert a legtöbb nőgyógyásznál nincs olyan elkülönített vizsgáló ahova ne látnának oda és elég cimi lenne ha vêgig néznêk ahogyan vizsgálnak,meg beterpesztesz éppen.


Nagyon fiatal lányokat(szűz,10-14 évesek) nőgyógyász van hogy végbélen keresztül vizsgálja meg.



De pont hogy itt rengeteget lehet olvasni arról hogy 18-23 éves korban mennek nőgyógyászhoz vagy még később a lányok!



És nem kell mindent elhinni nekünk is tanár előtt egyszer szóban jött a nőgyógyász téma,mert 1 csaj járt hozzá,mindjart amikor okoskodott a tanár ez jó,tegye fel a kezét ki nem jár stb..(semmi köze hozzá) mindenki 1 csaj kivételével azt kamuzta hogy persze,de nem így volt.Mi barátnők is megdumáltunk egymás között.

2015. ápr. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
23%
Fontos még ha rákszűrést végez a doki,pici vérzés lehet,sejt darabkák válhatnak le(nem fáj nyugi)de ezért legyen a bugyidba tisztasági betét.
2015. ápr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Kedves 38%-os válaszoló!


Szépen kifejtetted a kérdezőnek. Elismerésem!

Viszont kiegészíteném a vérzésre vonatkozókat: Sajnos én jártam úgy (sztk-s orvosnál), hogy a kenetvétel után egy hétig menstruációszerűen véreztem. Azóta magán dokihoz járok évek óta, és ott nem tapasztaltam még csak hasonlót sem.

2015. ápr. 27. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

1. nem kel menned, hacsak nincs panaszod.

2. nem kötelessége, miért lenne? Nagylány vagy, fogod a két lábad és elsétálsz.

2015. ápr. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
13-as, feleslegesen koptattad az ujjad, ha szűz, nem fogja megvizsgálni, vagyis de, végbélen át.
2015. ápr. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

71%-os nekem is van mindig kis vérzésem pár napig mindegy milyen dokihoz megyek,nem fáj,csak nem örülök neki.



Az utolsó válaszolónak meg de bizony ha szűzen elmegy dokihoz megvizsgálhatja az orvos végbélen,hüvelyen egyaránt,sőt szűzekre is van mint már írtam kacsa kifejlesztve.


Ha nem megy most el az sem baj,legalabb tudja mire számítson később.

2015. ápr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Kedves 17-es!


Én úgy tudom, hogy a végbélen történő vizsgálatot már nem alkalmazzák. Gyártanak szüzek részére használható speculumot, így elkerülhető a végbélen történő vizsgálat.

2015. ápr. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Dehogyis nem! nekem is csinálták.
2015. ápr. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!