Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az mitől van hogy ha egy lány...

Az mitől van hogy ha egy lány menstruál, és mindig rendesen jön meg neki, majd felborul, és nem úgy jön neki ahogy szokott?

Figyelt kérdés

Remélem érthetően fogalmaztam, nem vagyok túl jó fogalmazó, bocsi..


Amúgy 17 éves a lány..



2015. máj. 21. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Magyarul, egy ideig pontos volt a menzeszed, majd elkezdett össze-vissza jönni? Nem értem, miért kell ilyen körmönfontan írni, te tudod :D

Mert akármilyen fizikai-lelki változás befolyásolja a ciklusodat. A hormonjaink rejtéjes kis fickók, néha nem lehet megfejteni, hogy mikor mit miért csinálnak. Ha egy hét eltérések vannak, akkor nincs baj. Ha 20 napnál rövidebb vagy 40 napnál hosszabb ciklusaid lennének, vagy teljesen elmaradna hónapokra, akkor baj van, és orvoshoz kell menned.

Én már 8 éve menstruálok, van, hogy fél évig 28 napos, majd jön 33, 25, 23, 29 napokra. Aztán beáll egy másik napra egy ideig. A lényeg, hogy ne legyenek nagyon nagy kilengések, pár nap eltérés, még ha mindig van is eltérés, az nem baj.

2015. máj. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1

Köszi mindent, nem rólam van szó, hanem konkrétan barátnőmről :D

Igen úgy van neki hogy egy ideig pontos volt, majd mostanában (pár hónapja) van hogy egy héttel hamarabb jön neki..

Nem túl régóta ismerem, szóval nem voltam vele amikor történtek, csak mesélte..

2015. máj. 21. 16:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Semmi baja. Az is normális, ha valamikor csak úgy átáll egy másik napra, mondjuk 29 napos volt, utána meg egész életében 23-24. Sok furcsaság van. Egyébként ritka, de van akinek 40 napost pontos ciklusa van, és rendesen van peteérése, semmi betegsége nincs.
2015. máj. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem 17 évesen csak nagyjából volt pontos, voltak ilyenek, mint a barátnődnél. Kb 20-22 éves koromban vettem észre, hogy menetrend szerint jön a menzesz. De attól még vannak eltérések ugyanúgy, nem vagyunk gépek.
2015. máj. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!